Paweł Wojtuniuk przeprasza Mariusza Kamińskiego za wywiad w "Polsce the Times". Były szef CBA oskarżył swojego następcę o oszczerstwo i zagroził sądem.

- Narodziny oczekiwanego dziecka to szczęście, a nie grzech i każdą rozmowę na ten temat powinniśmy wywodzić z takiego przekonania - rozpoczyna list otwarty do biskupów w sprawie in vitro Grzegorz Napieralski. Lider SLD krytykuje w nim hierarchów kościelnych za próbę wywierania presji na władzę państwową. Deklaruje jednocześnie, że będzie dążyć do zapewnienia refundacji tej metody.

Sejmowy wieniec na pogrzebie Marka Rosiaka złożą szefowie klubów PO, SLD i PSL. - Oni oficjalnie będą reprezentować Sejm RP na pogrzebie. Każda inna obecność jest organizowana przez kluby - uciął pytany o PiS Grzegorz Schetyna. - Nie będziemy robić spektaklu - wyjaśniła później portalowi tvn24.pl Jolanta Szczypińska z PiS.

Reformą KRUS Sejm zajmie się jesienią 2011 – prognozował marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, który nie obawia się politycznej burzy wokół KRUSu. - Trzeba to zrobić i już. Jestem przekonany, że wszyscy zdają sobie z tego sprawę, także PSL i rolnicy – przekonywał. Zmiany w rolniczych ubezpieczeniach wymusza wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Na listach kandydatów do wyborów samorządowych zamieszanie z powodu nazwisk. Są Kaczyńscy, Tuskowie i Komorowscy i inni kandydaci noszący to samo nazwisko co czołowi polscy politycy.

Władze PO sprawdzą, ilu posłów poprze projekt ustawy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w sprawie in vitro, a ilu zagłosuje na ustawę Jarosława Gowina. Parlamentarzyści dostaną anonimowe ankiety, informuje "Rzeczpospolita".

Dziś o północy minie termin na przyjmowanie zgłoszeń samorządowców, którzy chcieliby wystartować w wyborach na prezydentów miast oraz na wójtów i burmistrzów gmin. Oficjalnie ich nazwiska poznamy najpóźniej 6 listopada. Wtedy muszą być publicznie ogłoszone. Kandydaci w największych miastach Polski już zostali zarejestrowani i prowadzą swoją kampanię wyborczą.

Telewizory, wędliny, wycieczki to norma na billbordach. Pan Paweł Iżykowski też postawił na wielkoformatową reklamę... siebie. - To jest plakat pokazujący moja determinację w znalezieniu pracy, mam silną motywację - mówi w programie "Polska i Świat" mieszkaniec Warszawy.

Kandydat na prezydenta Tarnowa chce wprowadzić w Polsce amerykańskie standardy i obiecuje, że jeśli wygra w listopadowych wyborach, przez 4 lata nie będzie pobierał poborów (w sumie około 500 tys. złotych). O całej sprawie pisze "Polska The Times".

Czekała 35 lat, od kiedy zobaczyła blizny na ciele ojca, by poznać jego historię. I choć Rita Cosby jest bardzo znaną dziennikarką, która przeprowadziła setki wywiadów z wielkimi tego świata, nigdy nie zapomni opowieści o przeszłości swojego ojca-bohatera wojennego, Richarda, czyli Ryszarda Kossobudzkiego.

Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall szykuje rewolucję maluchom i ich rodzicom. Chodzi o obniżenie do dwóch lat wieku przedszkolnego, co wynika z przygotowanego przez ministerstwo edukacji dokumentu o nazwie "Założenia do zmian w ustroju szkolnym w Polsce"

Po morderstwie w łódzkim biurze PiS, firma sprzedająca "środki ochrony" wysłała posłom ofertę z biznesową propozycją dotyczącą broni - donosi "Rzeczpospolita".

Prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie w czwartek na pogrzebie Marka Rosiaka - dowiaduje się tvn24.pl. Wcześniej swoją obecność na uroczystościach pogrzebowych zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski.

- Człowiek jak pracował, to w takim transie był - tęskni za dawnym życiem Paweł Brzuszewski z Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach na Podlasiu. Podobnie jak 750 kolegów stracił pracę ponad rok temu. Jak radzą sobie dziś? Część bez pracy, bez pomysłu i z głodowym zasiłkiem modli się o cud. Inni rozkręcają własne firmy planując nawet zwiększenie zatrudnienia.

Po ataku na łódzkie biuro Prawa i Sprawiedliwości czołowi politycy tej partii wskazują, że winna jest temu przede wszystkim "kampania nienawiści" wymierzona w PiS. Ale z sondażu SMG/KRC dla TVN24 wynika, że to właśnie partia byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego postrzegana jest jako ta, która posługuje się najbardziej agresywnym językiem na polskiej scenie politycznej. Uważa tak aż 58 procent badanych.

- Bratobójczy zamach, dokonany przez szaleńca, zasługuje na pełne i jednoznaczne potępienie - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście do szefów partii i klubów parlamentarnych. Poparł też inicjatywy, które położą kres "bezsensownej wojnie polsko-polskiej". - Widać prezydent Komorowski, jak sam powiedział, eksperymentował z przepraszaniem i eksperyment się nie udał - odpowiada szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak.

Na dyskusji o agresji w polityce, którą wywołały tragiczne wydarzenia w Łodzi, politycznie najwięcej stracił... Janusz Palikot. Poparcie dla jego ruchu spadło do jednego punktu procentowego. Minimalnie na korzyść zmieniły się wyniki SLD i PO. Prawo i Sprawiedliwość ma w najnowszym sondażu SMG/KRC dla TVN24 dokładnie tyle samo zwolenników, ile miało trzy tygodnie temu.

Prokuratura okręgowa w Poznaniu umorzyła śledztwo w sprawie podsłuchiwania podsłuchiwania dziennikarza Cezarego Gmyza i prawnika Romana Giertycha - poinformowała rzeczniczka prokuratury Magdalena Mazur-Prus. Gmyz i Giertych byli podsłuchiwani podczas rozmów przez telefon dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego - ich zdaniem bezprawnie - i już raz składali zażalenie na prokuraturę odmawiającą śledztwa w tej sprawie.

46-letnia Ewa O. najpierw zaatakowała swoją teściową paralizatorem, a gdy ten zawiódł, dusiła staruszkę poduszką. Synowa żądała od staruszki pieniędzy na spłatę swoich kredytów. Sąd skazał Ewę O. na 8 lat więzienia i uznał ją winną usiłowania zabójstwa swojej teściowej.