Awaria systemu sterowania ruchem w metrze między stacją Dworzec Gdański a przystankiem Ratusz. Pociągi jeżdżą wolniej. Po godzinach szczytu na tym odcinku zostanie wyłączony prąd, żeby umożliwić naprawę.

Ok. godziny 7 doszło do wypadku kolejowego w Koluszkach na trasie z Łodzi do Warszawy. Pociąg potrącił rowerzystę, który przejeżdżał przez tory. Przez półtorej godzinny trasa była zablokowana.

Po blisko trzech latach śledztwa prokuratura umorzyła korupcyjne wątki w sprawie znanego kardiochirurga Mirosława G. W trakcie badania sprawy oskarżono kilku innych lekarzy z warszawskich szpitali - pisze "Rzeczpospolita".

Kolejny odcinek "Top Model - Zostań Modelką" za nami. Tym razem gościem programu była jedna z najlepszych modelek na świecie, Anja Rubik, która dzieliła się z dziewczynami swoimi doświadczeniami i pomagała im pozować w sesji "Ice Beauty".

Janusz Palikot szykuje protesty przed kuriami biskupimi. W czwartek w 8 lub 9 miastach Polski zwolennicy Palikota będą protestować przeciwko wypowiedziom abp. Henryka Hosera w sprawie głosowania nad zapłodnieniem in vitro.

Wiedzą dużo, ale nie na tyle, by pociągnąć kogoś do odpowiedzialności. - Mówienie o zarzutach na obecnym etapie śledztwa smoleńskiego jest przedwczesne – stwierdza płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Tymczasem Prokurator Generalny Andrzej Seremet nie pierwszy raz daje do zrozumienia, że wkrótce możemy spodziewać się zarzutów ws. organizacji lotu Tu-154 z 10 kwietnia. Skąd te rozbieżności?

Krystyna Łuczak-Surówka, wdowa po chor. Jacku Surówce, nie otrzymała renty po śmierci swojego męża, który zginął w katastrofie Tu-154 pod Smoleńskiem. Powód? Jak tłumaczy, jest za młoda, nie ma dzieci i ma stałą pracę. W sierpniu szef MSWiA Jerzy Miller obiecał, że zajmie się sprawą, ale do tej pory nic się nie zmieniło.

Choć dziś Jerzy Wenderlich i o. Tadeusz Rydzyk stoją po dwóch różnych stronach politycznej barykady, swoje wielkie medialne kariery rozpoczynali razem - w bigbitowym zespole, grywającym na mszach. Dzisiejszy szef Radia Maryja był jego menedżerem, a wicemarszałek sejmu z SLD grał pierwsze skrzypce - elektryczne.

Małgorzata Wassermann, córka posła PiS Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, chce ekshumacji ciała ojca. Wniosek w tej sprawie wysłała już do Prokuratury Wojskowej pocztą priorytetową.

Obecni prezydenci największych polskich miast zwyciężą w nadchodzących wyborach samorządowych - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Faktów" TVN. Inni kandydaci pozostają w tyle.

Pakiet rządowych ustaw zdrowotnych jest korzystny dla pacjenta - przekonywała posłów minister zdrowia Ewa Kopacz. I zaapelowała o ich poparcie: - Podejmijmy odważną decyzję, dzisiaj możemy dać tę szansę polskim pacjentom. Rządowe propozycje chwalą jedynie posłowie PO. Politycy PiS, SLD i PSL wskazywali z kolei błędne - ich zdaniem - zapisy.

Grupa polskich archeologów, która na terenie katastrofy Tu-154M w Smoleńsku odnalazła ponad 5 tys. przedmiotów z nią związanych, w tym najprawdopodobniej szczątki ofiar oraz ich rzeczy osobiste, zakończyła badania i w czwartek wróci do Polski. Eksperci podkreślają jednak, że podmokły teren co i raz odkrywa nowe przedmioty.

Bije, kopie i gryzie - tak zdaniem rodziców sześciolatków ze szkoły nr 54 w Szczecinie zachowuje się wobec ich dzieci pięcioletni Kuba. I dlatego postanowili zaprotestować - nie posyłają dzieci do zerówki.

Były poseł PO Janusz Palikot uważa, że należy w Polsce powrócić do tematu badania zdrowia polityków i wzywa szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby poddał się badaniom i przedstawił raport na temat swojego stanu psychicznego. - Plugastwa nie zasługują na komentowanie - w ten sposób na słowa Palikota zareagował Jarosław Zieliński z PiS.

Łódzka prokuratura sprawdza, czy 62-letni Ryszard C., który tydzień temu w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił pracownika, a drugiego ciężko ranił nożem, współpracował z innymi osobami. Prokuratura ma już niektóre informacje, gdzie przed zbrodnią mógł przebywać podejrzany.

Ogromna większość dorosłych Polaków stosuje leki - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Spośród tych bez recepty najpopularniejsze są przeciwbólowe i przeciwzapalne, na przeziębienie oraz witaminy i minerały.

W Sejmie trwa przerzucanie się projektami deklaracji potępiających agresywne zachowania polityczne. Swoją propozycję zgłosiły wspólnie PSL, SdPl i SD. PO zapowiedziało, że ją poprze. Choć swój projekt przedstawiło SLD, partia ma zająć podobne stanowisko. W odpowiedzi na uchwały partii, Jarosław Kaczyński stwierdził, że stworzy własny projekt, "który będzie oddawał istotę rzeczy". Co się w nim znajdzie? - Nie będzie to jakieś "ple, ple", że wszyscy winni, tu winna jest jedna strona - stwierdził.

Od 25 lat do dożywocia może grozić mieszkańcowi Legnicy, który w środę rano rzucił się z nożem na policjantów. Funkcjonariusze mieli doprowadzić go na badania psychiatryczne. Życiu policjanta, który został ranny nie grozi żadne niebezpieczeństwo.

Ubrani w czarne koszulki z plakietkami "protest" - tak elektroradiolodzy wyrażali w środę swoje niezadowolenie z propozycji rządu, by wydłużyć ich czas pracy. Z kolei w żółtych koszulkach pikietowali przy Wiejskiej technicy medyczni. Chcieli wejść do Sejmu, ale nie zostali wpuszczeni. Weszli dopiero wtedy, gdy zdjęli koszulki.

Regulamin Sejmu zostanie zmieniony tak aby Komisja Etyki Poselskiej mogła szybciej reagować na nieetyczne zachowania posłów. Propozycję, którą wysunął szef komisji Sławomir Rybicki PO, poparł już marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.