Pięć jednostek straży pożarnej gasiło płonącą kamienice w Poznaniu. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia.

Przez Adamów, Huby i Skrzydlów - trzy podczęstochowskie wsie – 20 lipca przeszła trąba powietrzna. Huragan, którego prędkość przekraczała 200 kilometrów na godzinę, niszczył wszystko, co spotkał na swojej drodze.

Pochodzący z Częstochowy 57-letni alpinista schodził ze szczytu Mont Blanc. Pod nim i dwoma towarzyszącymi mu Sabaudczykami zarwała się półka skalna. Zginęli wszyscy.

W poniedziałek mają spotkać się zespoły negocjacyjne klubów koalicyjnych. - Propozycja wyszła od polityków PiS - potwierdza wiceszef Samoobrony Krzysztof Filipek.

Nad Warmią i Mazurami przeszła gwałtowna burza. Bez prądu jest około 2 tys. osób. Zatarasowane są drogi i zalane piwnice.

Sekcja zwłok dziewczyny, odnalezionych nad zalewem Chańcza (Świętokrzyskie) wykazała, że stan uzębienia zmarłej zgadza się z kartą dentystyczną 11-letniej Magdy z Kielc.

Projekt zmiany konstytucji umożliwiający otwarcie archiwów Instytutu Pamięci Narodowej trafi na początku przyszłego tygodnia do Sejmu - zapowiedział szef klubu PiS Marek Kuchciński.

Młody, niezamaskowany mężczyzna sterroryzował obsługę banku za pomocą przedmiotu przypominającego broń. Nie wiadomo, ile ukradł pieniędzy. Trwa policyjna obława.

71 proc. Polaków źle ocenia działalność rządu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP. To o dwa punkty procentowe mniej niż przed miesiącem. Zwolenników rządu było jednak również o punkt procentowy mniej niż przed miesiącem.

Prawie 900 kilometrów w 12 dni. Z Zakopanego do Gdańska na wózku inwalidzkim - w deszczu i skwarze, po dziurawych polskich drogach. A to tylko pierwszy etap przygotowań do paraolimpiady.

- Zostałem w mediach oskarżony o to, że wywierałem polityczne naciski na Melkę - mówił w piątek szef katowickiej Prokuratury Apelacyjnej Tomasz Janeczek, który nagrał w tajemnicy rozmowę ze swoim podwładnym prokuratorem Emilem Melką. - Oświadczam, że nigdy i na nikogo nie naciskałem - oznajmił.

- Jeśli uzyskamy wyczerpujące wyjaśnienie w sprawie prowokacji CBA, to po co komisja śledcza? - stwierdził w rozmowie z portalem tvn24.pl Janusz Maksymiuk, wiceszef Samoobrony. Innego zdania jest Krzysztof Filipek również wiceszef partii. - Nic się nie zmieniło, chcemy komisji - zapowiada.

Policja złapała 31-letniego górnika, który w środę z kilofem w ręku napadł na jeden z banków w Rudzie Śląskiej. Wcześniej bank odmówił mu kredytu.