- Chcemy stworzyć konkurencję dla NFZ - oświadczył minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podczas nadzwyczajnego zjazdu lekarzy. Podkreślił, iż zmiany muszą być wprowadzane ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie.

Dziewięciu działaczy Ruchu Palikota zapowiedziało przystąpienie do SLD. Przekonują, że RP jest formacją, której powstanie zainicjowano w gabinecie Donalda Tuska po to, by przykrywała wpadki rządu.

Prokuratura przesłała do sądu zażalenie na decyzję o zastosowaniu dozoru policyjnego zamiast aresztu w sprawie 23-latka podejrzanego o podpalenie kilku samochodów w Warszawie. Zdaniem prokuratury istnieje ryzyko, że mężczyzna ponownie dopuści się takiego przestępstwa.

Nieuwaga i pośpiech - najczęściej z ich powodu zysk mają oszuści. Ta sama reguła dotyczy tzw. skimmingu - przestępstwa, które polega na odczytaniu danych z naszej karty płatniczej i zdobyciu jej kodu pin dzięki urządzeniom umocowanym na bankomatach. W związku z Euro 2012 policja ruszyła z kampanią informacyjną o tym, jak nie dać się oszustom.

- Kobiety prowadzą dom, wychowują dzieci i mają jeszcze pracować do 67. roku życia. Która z nas to wytrzyma? - pytały przedstawicielki OPZZ i Sierpnia'80 na spotkaniu z premierem. Donald Tusk z kolei przekonywał je, że podnosząc wiek emerytalny rząd nie chce nikogo karać, a zgoda na dobrowolność ws. emerytur oznaczałaby ruinę systemu.

Około dwóch tysięcy zdjęć zdążył zrobić od poniedziałku nowy fotoradar, który stoi w Warszawie u zbiegu ul. Sobieskiego i al. Witosa. - Jeden z kierowców jechał 121 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość dwukrotnie, a do tego wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle – informuje straż miejska.

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły płonący autobus w Chorzowie. Ogień doszczętnie strawił wnętrze pojazdu. Nikomu z pasażerów nic się nie stało. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 TomasPL.

Dwa tysiące złotych zadośćuczynienia musi zapłacić mieszkance Lublina mężczyzna, który znieważył ją w miejscu publicznym - przy przejściu dla pieszych. Paweł Ś. nazwał Kamilę L. "czarną małpą". W piątek sąd w Lublinie warunkowo umorzył sprawę przeciwko 39-latkowi oskarżonemu o znieważenie kobiety z powodów rasowych.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zażądała od firm budujących autostrady przedstawienia programów naprawienia pojawiających się na budowanych odcinkach szczelin - poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Wykonawcy mają na to tydzień.

Subwencje rządowe dla przedszkoli i dyskusja o Karcie Nauczyciela w edukacji oraz zamknięcie projektu korwety "Gawron" i redukcja liczby wojskowych kapelanów w MON - to tematy, jakie poruszył premier na spotkaniach z ministrami Krystyną Szumilas i Tomaszem Siemoniakiem. Spotkania to kolejny dzień "rządowej studniówki", czyli przeglądu ministerstw na 100 dni drugiego gabinetu Donalda Tuska.

- Stawiam na kompromis w koalicji rządowej w sprawie reformy emerytalnej - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w Polskim Radiu. Jego zdaniem reforma ta jest "przykrą koniecznością". Prezydent pochwalił też Janusza Palikota za popieranie idei podniesienia wieku emerytalnego.

Stołeczni policjanci rozwiązali sprawę zabójstwa 74-latka, do którego doszło pod koniec listopada zeszłego roku. Sprawcą okazał się wielokrotnie notowany za rozboje, pobicia i kradzież 16-latek. Prokuratura postawiła mu już zarzut zabójstwa. Przyznał się do popełnionego czynu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

- Sądy tak czasem działają: słaby materiał dowodowy, no to dozór. Mocny - to posadzę. Nie wiem jak było w tej sprawie. A może świadek jest niewiarygodny? - mówił w TVN24 mec. Jacek Kondracki komentując objęcie przez sąd Jacka T., który jest znów podejrzany o podpalanie aut w centrum Warszawy, tylko dozorem policyjnym. Prokuratura zamierza złożyć zażalenie na tę decyzję argumentując, że Jacek T. może mataczyć, lub znów dopuścić się czynu, o który jest dwukrotnie podejrzany.

Jest zgoda na trzymiesięczny areszt dla 24-letniego kierowcy tira, który we wtorek spowodował wypadek na drodze krajowej nr 9 w Boguchwale, w którym zginęły trzy osoby. Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu za to do 8 lat więzienia. Sprawca nie przyznał się do zarzutów.

Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie oskarżyła 10 osób o wręczanie lub przyjmowanie łapówek w zamian za pośrednictwo w załatwieniu praw jazdy oraz o poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Wśród oskarżonych są instruktorzy nauki jazdy i osoby, które w ten sposób zdobyły prawa jazdy.

Katarzyna W., matka półrocznej Magdy z Sosnowca, zrezygnowała z policyjnej ochrony - powiedział Andrzej Gąska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Według detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, teraz ochroną kobiety zajmować się będzie jego biuro.