Farfał ugina się pod naciskiem MSZ

Po interwencji Ministerstwa Spraw Zagranicznych p.o. prezesa TVP Piotr Farfał przywrócił Agnieszkę Romaszewską-Guzy na stanowisko dyrektora TV Biełsat. Wcześniej twórczyni kanału została zwolniona razem z dymisją z szefostwa TVP Polonia.

"Popiskiwanie polityków budzi we mnie niesmak"

- Posłowie PiS nie wyobrażają sobie innego finansowania niż subwencje albo łapówki - oburzał się premier Donald Tusk, komentując "popiskiwania niektórych polityków" w odpowiedzi na pomysł Platformy dot. zawieszenia finansowania partii. Premier odniósł się również do kontrowersji wokół finansowania kampanii wyborczej Janusza Palikota oraz sytuacji polityków-biznesmenów.

Bruksela wycofa pozew przeciwko Polsce

Jeśli rzeczywiście obwodnica Augustowa nie naruszy chronionej Doliny Rospudy - jak zapowiada polski rząd, to Komisja Europejska jest gotowa wycofać pozew przeciwko Polsce, jaki skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE. Wcześniej minister środowiska zapowiedział, że w środę zostanie wysłane pismo do KE z prośbą o anulowanie pozwu. - Konflikt z KE został zażegnany - mówił Nowicki po posiedzeniu rządu.

Polskie weto dla Rasmussena? Premier dementuje

Warszawa nie chce, by nowym szefem NATO został Duńczyk Anders Fogh Rasmussen. Lepszym kandydatem (po utrąceniu Radosława Sikorskiego) ma być minister obrony Kanady Peter MacKay - donosi "Rzeczpospolita". - Obecnie żaden z partnerów NATO-wskich nie podejmuje decyzji o formalnym wskazaniu, czy poparciu któregoś z kandydatów - zdementował premier.

PO na tropie konfliktu interesów

W klubie parlamentarnym PO powstanie zespół, który ma sprawdzać, czy w pracy konkretnego posła lub senatora może zachodzić konflikt interesów - poinformował szef klubu Platformy Zbigniew Chlebowski.

Tusk: Nie składałem niemoralnej propozycji Gęsickiej

- Nie składałem niemoralnej propozycji pani Gęsickiej - zapewnił premier Donald Tusk. Odniósł się w ten sposób do słów Jarosława Kaczyńskiego, który twierdzi, że były próby ściągnięcia Grażyny Gęsickiej do rządu.

Doda wygrała sprawę o majtki

25 tys. zł zadośćuczynienia ma zapłacić Dodzie wydawca "Super Expressu". Musi też przeprosić piosenkarkę za podanie nieprawdy, jakoby pojawiła się na jednej z imprez bez bielizny. Taki wyrok wydał we wtorek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.

Cały strych marihuany

10 kg suszących się już kwiatostanów konopi indyjskich i kilogram gotowego narkotyku znaleźli policjanci na strychu domu w Dobrym Mieście (woj. warmińsko mazurskie). Całość warta jest około 150 tys. złotych.

Są kary za śmierć licealistów

Na kary od 6 miesięcy do 1,5 roku więzienia w zawieszeniu skazał białostocki sąd sześć osób w procesie po wypadku autokaru z młodzieżą k. Jeżewa w 2005 r. Zginęło wtedy dziesięcioro licealistów.

"SLD dostało trzy miliony od firm Gudzowatego"

SLD dostało na kampanię wyborczą w 2000 roku w sumie 3 miliony złotych od dwóch spółek Aleksandra Gudzowatego – potwierdza w TVN24 Edward Kuczera. Były skarbnik Sojuszu zapewniał jednak, że partia zwróciła te pieniądze (choć bez odsetek z pięciu miesięcy)

"Liczę na odwagę mieszkańców"

Mam nadzieje, że mieszkańcy Sopotu podejmą odważną decyzje, i zagłosują przeciwko mojemu odwołaniu - powiedział prezydent Sopotu Jacek Karnowski, po ogłoszeniu daty referendum. Odbędzie się ono 17 maja.

Handlarze ruszyli na ratusz

Kilkuset handlarzy z Kupieckich Domów Towarowych ruszyło spod swojej hali w kierunku ratusza. Chcą przekazać prezydent Warszawy petycję podpisaną przez 35 tys. klientów. Liczą, że jeszcze przez dwa lata będą mogli pracować w blaszaku na placu Defilad.

58 milionów na motywację urzędników

Stołecznego Ratusza kryzys się nie ima, dlatego prezydent nie rezygnuje z przyznania urzędnikom premii za 58 milionów złotych. - Myślę, że to normalna motywacja do pracy. To jest duża instytucja, ja muszę mieć jak najlepszych pracowników - argumentuje Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Premier lubi słuchać, jak jest źle"

Nie ma w tej chwili złych informacji, jeśli chodzi o wykorzystanie środków unijnych. Wszystko idzie świetnie - powiedziała w TVN24 minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. W tej sytuacji - jak zastrzegła - nie ma nic do powiedzenia premierowi. - Bo lubi słuchać tylko, jak jest źle - wyjaśniła.

Nastolatki do towarzystwa. "Chciałyśmy dorobić"

Uciekły z domu i postanowiły dorobić. W agencjach towarzyskich. - Było miło - deklarowała 15-letnia Angelika i 16-letnia Marta. Mniej miło było właścicielom i pracownikom tych agencji, którzy za stręczenie nieletnich właśnie usłyszeli wyroki przed sądem w Świeciu - pisze "Gazeta Pomorska".

Francuz chce być rzecznikiem Polski

Mam nadzieję, że będę pomostem między Polską a Francją - powiedział w TVN24 francuski publicysta Bernard Margueritte, tłumacząc dlaczego kandyduje na europosła z listy PSL. Margueritte zamierza udowodnić, że dziennikarz może być lepszym politykiem niż inni.

"Hanna Lis strzeliła focha"

Dlaczego Hanna Lis odmówiła przeprowadzenia wywiadu z szefem eurosceptycznej partii Libertas Daclanem Ganleyem, a Piotr Kraśko, który się tego podjął, ostatecznie sprzeciwił się wyemitowaniu rozmowy? Według Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej z PO odpowiedź jest jedna: dziennikarze TVP nie są ślepi na zachłanność polityczną nowego szefostwa. Ale były poseł LPR Krzysztof Bosak ma inną tezę: - Hanna Lis po prostu strzeliła focha - oceniał w "Magazynie 24 godziny" TVN24.

Prokuratorzy drżą w posadach

Od wymierzenia kar dla prokuratorów tropiących afery korupcyjne mogą rozpocząć się zapowiadane zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Według "Dziennika" na początku kwietnia kilku śledczych, których nazwiska pojawiają się często na pierwszych stronach gazet, może stracić stanowiska. Kto stanie w pierwszym szeregu do ścięcia? Być może Zbigniew Niemczyk i Marek Wełna.

Haracz za garaż - 1000 proc. więcej

Właściciele podziemnych miejsc parkingowych w stolicy mogą mocno dostać po kieszeni - uprzedza "Życie Warszawy". Miasto chce, by za metr kwadratowy płacili aż 1000 procent więcej niż dotychczas. Podwyżka podatku zależy od dzielnic. Niektóre mówią: nie. Szykuje się więc niezły bałagan

Kotlet, Mały i Nocnik - postrach warszawskich gapowiczów

Jak sobie radzić z wrzeszczącym pasażerem i co zrobić, kiedy ten nie ma przy sobie żadnego dokumentu? To tylko niektóre pytania z egzaminu na kontrolera biletów. W poniedziałek odbyły się pisemne i ustne sprawdziany, w których uczestniczyło 42 kandydatów. Reporter TVN Warszawa sprawdził, jak wygląda praca "kanara" w stolicy.

Człowiek od autostrad wyleciał

Zbigniew Rapciak, odpowiedzialny w ministerstwie infrastruktury za budowę dróg i autostrad, nie jest już wiceministrem. Oficjalne powody odwołania Rapciaka nie są znane. Według nieoficjalnych miał pożegnać się ze stanowiskiem za krytykowanie decyzji szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Lecha Witeckiego.

Zmiana taktyki PiS

Prawo i Sprawiedliwość zmienia koncepcję – i wbrew wcześniejszym zapowiedziom – jednak pozwoli kilku swoim posłom wystartować do europarlamentu. Według dziennika "Polska" w grę wchodzą takie nazwiska jak Kurski, Mularczyk i Kowal.

Łyżwiński do Ziobry: Łóżeczko już jest zagrzane

- Na seks miałem takie zapotrzebowanie jak na pieprz: dwa dekagramy rocznie - mówił w pierwszym wywiadzie udzielonym zza więziennych krat Stanisław Łyżwiński. Były lider Samoobrony w programie "Teraz My!" bronił się przed zarzutami jakoby miał gwałcić kobiety. Dlaczego więc trafił za kratki? Według niego, stoją za tym "zakompleksieni" Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński. - Łóżeczko już jest zagrzane - mówił pod adresem Zbigniewa Ziobry Łyżwiński sugerując, że były minister również trafi za kratki.

Bestia pożarła królika. Wcześniej sarnę, warchlaki i cielęta

- W miejscowości Łany, w powiecie kędzierzyńskim nieznany drapieżnik zniszczył solidną klatkę i pożarł znajdującego się w niej królika - poinformowała policja. To już kolejna - po warchlakach, cielętach i sarnie - ofiara ochrzczonej przez media "bestii". Media lokalne ostrzegają: zwierzę kieruje się na południe.

Halicki: Kaczyński jak Kononowicz

To mydlenie oczu i groteska - tak apel premiera Donalda Tuska do polityków PO o wyprzedawanie akcji nazwał w "Magazynie 24 godziny" TVN24 poseł PiS Tadeusz Cymański. - To słuszna prośba - bronił szefa rządu poseł Platformy Andrzej Halicki. Jednocześnie skrytykował słowa Jarosława Kaczyńskiego, który zarzucił PO bezczynność w walce z kryzysem. - Gdybym nie widział kto mówi, pomyślałbym, że to Kononowicz.

Nakłaniał 11-latkę do rozbierania

Gdańscy policjanci zatrzymali 21-latka, który za pomocą popularnych internetowych komunikatorów usiłował nakłonić 11-letnią dziewczynkę do rozebrania się przed kamerą internetową. W komputerze zatrzymanego mężczyzny śledczy odnaleźli treści pornograficzne z udziałem dzieci. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Znana przyczyna śmierci Samsona

Andrzej Samson, znany psycholog oskarżony m.in. o molestowanie dzieci, zmarł z przyczyn naturalnych – podało Polskie Radio Katowice. Terapeuta chorował zanim jeszcze znalazł się w areszcie.

Dorn: lista PiS do europarlamentu jest nędzna

Lista PiS do europarlamentu jest nędzna. Wiele środowisk w partii się z nią nie zgadza - stwierdził w "Faktach po Faktach" TVN24 poseł niezrzeszony Ludwik Dorn. I dlatego były wiceszef PiS zaproponował kontrlistę. - Nie sądzę, żeby Jarosław Kaczyński dostał fiksa i skreślał tych, o których wypowiedziałem się pochlebnie - powiedział Dorn.

"Każdy sukces Drzewieckiego będzie mnie cieszył"

- Każdy sukces ministra Drzewieckiego będzie mnie cieszył, bo Euro 2012 to projekt narodowy - mówiła w programie "Kropka nad i" TVN24 była minister sportu Elżbieta Jakubiak. Obecny szef resortu Mirosław Drzewiecki zapewnił, że przygotowania do mistrzostw przebiegają zgodnie z planem, a nawet widoczne jest przyspieszenie prac.

Pijany wjechał ciągnikiem we własny dom

25-letni mieszkaniec gminy Świdwin nieźle narozrabiał. Najpierw się napił, potem "pożyczył" sobie cudzy traktor, a jadąc nim po więcej wódki stracił panowanie nad maszyną i uderzył we własny dom.