W miejscowości Trzebień (powiat świecki) koło Bydgoszczy samochód osobowy wjechał pod osobowy pociąg pospieszny relacji Gdynia - Poznań. Dwie osoby są ciężko ranne.

23-letni Arkadiusz Derdzikowski mimo dwukrotnego przeszczepu serca zmarł. Zabiegu dokonywał słynny zespół warszawskiego Instytutu Kardiologii, w skład którego wchodził Grzegorz Religa - syn ministra zdrowia Zbigniewa Religi.

W miejscowości Nowa Sól dziewczyna postrzeliła kolegę. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Dziewczyna czuje się winna, jednak nie wezwała karetki.

- To Jarosław Kaczyński stworzył układ - oświadczył Andrzej Lepper w programie TVN "Teraz my" i zarzucił twórcom Porozumienia Centrum malwersacje finansowe. Lepper, mimo wcześniejszych zapowiedzi, dowodów na nieuczciwość braci Kaczyńskich jednak nie przedstawił.

- Platforma Obywatelska chce zaproponować innym klubom wycofanie uzasadnień z ich wniosków o samorozwiązanie Sejmu - zdradził wiceszef PO, Bronisław Komorowski. Takie wnioski złożyły PO właśnie, oraz PiS i SLD - ich uzasadnienia znacznie się różnią i wicemarszałek obawia się, że tylko z tego powodu któraś partia może zagłosować przeciwko.

- Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia, rozmowa Janusza Kaczmarka z Krauze była najważniejsza - powiedział w Magazynie TVN24 Zbigniew Wassermann. - Dlaczego właśnie tu kłamał? - zastanawiał się koordynator służb specjalnych.

-Szybkie wybory w Polsce, na które powinni zostać zaproszeni międzynarodowi obserwatorzy - to według goszczącego w Polsce byłego prezydenta Czech Vaclava Havla dobry scenariusz dla Polski.

Kardynał Stanisław Dziwisz zabrał głos w sprawie Radia Maryja. Metropolita apeluje o zmianę zarządów Radia Maryja i TV Trwam. Fragmenty przełomowego wystąpienia, do którego dotarł '"Tygodnik Powszechny" pokazały "Fakty". Publikuje je też "Rzeczpospolita".

Sześcioletnia Madzia urodziła się bez rączek i bez nóżek, ale - jak mówią rodzice - od dawna chciała uczyć się w szkole z innymi dziećmi. Marzenia sześciolatki udało się spełnić - dziś rozpoczęła swoją przygodę z nauką.

Janusz Kochanowski chce znać liczbę składanych do ministra sprawiedliwości wniosków o zastosowanie "kontroli operacyjnej", czyli m.in. podsłuchów. Rzecznik chciałby także wiedzieć, ile zgód i odmów wydał prokurator generalny i sądy w tej kwestii.

Doniesienia "Wprost" o tym, że Janusz Kaczmarek chce wycofać swoje nazwisko z wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu są nieprawdziwe - mówi portalowi tvn24.pl Szymon Pawłowski z LPR.

- To, co minister Ziobro zrobił w sobotę było bezprecedensowe, on straszył opozycję - mówił w "Magazynie 24 godziny" Bogdan Zdrojewski z PO. Wcześniej Platforma poinformowała, że złoży doniesienie o popełnienie przestępstwa przez ministra sprawiedliwości.

Krajowa droga nr 50 w Żyrardowie jest już przejezdna. Protestujący mieszkańcy, którzy poprzez blokadę drogi chcą wymóc na władzach przyspieszenie budowy obwodnicy, zakończyli swój protest.

Policja przeszukała komputery Piotra Tymochowicza i - po wstępnych oględzinach - nie znalazła w nich treści pornograficznych. Tymochowicz został więc zwolniony do domu. Śledztwo jednak trwa.

- Lepper koncentruje uwagę na różnych tematach, zamiast wyspowiadać się prokuratorowi. Prowadzi brudną grę - tak skwitował wicepremier Przemysław Gosiewski zapowiedź Leppera, że dziś w programie "Teraz My" w TVN ujawni "pewne fakty, które pokażą że bracia Kaczyńscy od początku działali niezgodnie z prawem".

-Jeśli Jarosław Marzec zeznawał, to tylko jako świadek - stwierdził Zbigniew Ziobro w odpowiedzi na doniesienia wprost.pl. Portal podał, że były szef Centralnego Biura Śledczego, został przesłuchany w sprawie przecieku w związku z akcją CBA jeszcze w dniu zatrzymania Janusza Kaczmarka.

Nie może być tak, że prokurator generalny, osoba bardzo potężna w państwie, wykorzystuje wiedzę, którą zdobyła dzięki zajmowanym urzędom, przeciw przeciwnikom politycznym - powiedział poseł Cezary Grabarczyk z PO.

- Liderzy partii uczynili z tego, co mówi Kaczmarek oręż bardzo brutalnej walki politycznej przeciwko, nie tylko rządowi, ale także uczciwym urzędnikom - powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości twierdzi, że te ataki są powodowane szokiem ludzi, którzy przestali czuć się bezkarni.