Starcie Platformy z PSL to kolejny etap długiej i barwnej historii koalicyjnych wojen. PSL występuje w nich nie raz, choć nie jako jedyne, bo rozpadały się już także partyjne małżeństwa innych ugrupowań.

Były pytania, sugestie, niedopowiedzenia. Tak, jakby śledczy wiedzieli coś, o czym nie do końca mogli mówić. Prokuratura, która wyjaśnia śmierć półrocznej Madzi z Sosnowca zaskoczyła. Gdy już prawie wszystko wydawało się jasne, ogłosiła, że ktoś matce Magdy najprawdopodobniej pomagał ukryć zwłoki dziecka, i że ktoś z jej otoczenia odmawia przesłuchania przy użyciu wykrywacza kłamstw.

W kilku miastach Polski odbyły się w środę demonstracje w ramach "Dnia gniewu". Największa, ponad 200 osobowa, przeszła pod prawicowymi hasłami i sztandarami w Warszawie.

Uważam, że od niej nie powinno się uzależniać przyszłości rządu - w ten sposób reformę emerytalną i kryzys, jaki wywołała w koalicji komentował Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i" w TVN24. Senator przekonywał, że koalicjanci powinni szukać porozumienia. - Jeżeli ten rząd się rozpadnie, ta koalicja się rozpadnie, kto przeprowadzi tę reformę emerytalną? Co pozytywnego z tego wyniknie? - pytał.

Wicepremier Waldemar Pawlak, pytany o sytuację, w której PO znajdzie nie tylko partię gotową do poparcia reformy emerytalnej, ale również nowego koalicjanta, odpowiedział: - Dla mnie liczy się to, by te rozwiązania były lepsze. Jeśli PO będzie gotowa z inną partią koalicyjną zaproponować lepsze rozwiązania, to będę się cieszył, że osiągnęliśmy sukces, my - PSL, wszyscy ludzie.

IPN oskarżył najciemniejsze postaci PRL-owskiego aparatu ucisku. Przed sądem stanie były szef SB zamieszany w morderstwo księdza Jerzego Popiełuszki, generał zaprzyjaźniony z podejrzanym o podżeganie do zabójstwa Marka Papały i współautor stanu wojennego, prawa ręka Wojciecha Jaruzelskiego.

- Zarząd Platformy Obywatelskiej upoważnił pana premiera Donalda Tuska do przeprowadzenia rozmów z innymi klubami parlamentarnymi ws. zbudowania większości w Sejmie dla przeprowadzenia tego niezwykle ważnego projektu - poinformował po zakończeniu posiedzenia zarządu PO ws. reformy emerytalnej szef klubu partii Rafał Grupiński. Spotkanie szefostwa PO rozpoczęło się o 14 i trwało ponad dwie godziny. Zapowiedziano, że wciąż będą trwały rozmowy z koalicjantem. Wieczorem premier spotkał się z prezydentem. ormie

Ruch Palikota "jest gotowy do rozmów" z PO i rządem ws. reformy emerytalnej. Sojusz Lewicy Demokratycznej gotowość do rozmów deklaruje, ale "pod pewnymi warunkami". Prawo i Sprawiedliwość taką możliwość całkowicie wyklucza. - Nie mamy o czym rozmawiać, szkoda czasu - mówi rzecznik partii.

Posłanka PiS Jolanta Szczypińska ogłosiła w środę, że wycofała swoją kandydaturę z wyborów na szefa gdyńsko-słupskiego okręgu PiS. Powiedziała, że zrobiła to z powodów osobistych, których jednak nie ujawniła.

- Można to porównać do wizyty na innej planecie - mówi Adam Bielecki, jeden ze zdobywców Gasherbrum I. Tłumaczy, że nie chodzi tylko o panującą na górze pogodę, ale także o to, jak musieli się ubierać, żeby ustrzec się zimna. - Tam każdy krok wymaga kilku oddechów - dodaje Janusz Gołąb. Dzisiaj wspinacze wrócili do kraju.

"Na poznańskim lotnisku Ławica lądowała awionetka bez podwozia" - zaalarmował nas po południu jeden z widzów. Jak się okazało, samolotem leciały trzy osoby. Nikomu nic się nie stało, jednak na kilka godzin wstrzymano ruch samolotów.

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące wtorkowej akcji w Katowicach, podczas której antyterroryści omyłkowo wtargnęli do jednego z mieszkań i ciężko poturbowali lokatorów. Rzecznik śląskiej policji Andrzej Gąska przeprosił wcześniej za sytuację. - Chciałbym wyrazić swoje najszczersze ubolewanie, że doszło do tej fatalnej w skutkach pomyłki - powiedział Gąska.

Mężczyznę ukrywającego się w podłódzkich lasach zatrzymali łódzcy policjanci. Nie wiadomo jeszcze, czy ma on związek z uprowadzeniem 11-letniej Julii. Jednak jak dowiedział się reporter TVN24 podejrzanego, ukrywającego się poza domem, wytypowali funkcjonariusze działu kryminalnego. Wcześniej na policję zgłosił się mężczyzna, który przekazał jej "cenne informacje".

Rodzina Olewników zleciła własną opinię ws. istnienia monitoringu domu Krzysztofa Olewnika w momencie jego porwania. Jak poinformowali przedstawiciele rodziny, biegły orzekł, że w październiku 2001 r. przed domem nie było działających kamer.

30-letni Jacek J. od połowy stycznia br. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wcześniej został skazany prawomocnym wyrokiem na dwa lata więzienia za handel narkotykami. Był poszukiwany listem gończym. Wpadł w ręce policji, bo... przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle.

230 tysięcy sztuk banknotów m.in. z Kirgistanu, Uzbekistanu i Kuby znaleźli podlascy celnicy podczas kontroli przesyłek w jednej z firm kurierskich w Białymstoku. Wszystkie zostały już wycofane z obiegu, ale ich wartość kolekcjonerska to około 750 tys. złotych.

49 uczestników chuligańskich zamieszek na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy zostało skazanych przez sąd na kary roku pozbawienia wolności w zawieszeniu, ograniczenia wolności oraz grzywny. Wszyscy dobrowolnie poddali się karze.

Premier Donald Tusk zaprosił Janusza Palikota na spotkanie w lutym - twierdzi rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek. To komplikuje trwające od rana zamieszanie wokół zaproszenia dla lidera Ruchu Palikota, o którym poinformował wiceszef Ruchu Sławomir Kopyciński, ale któremu zaprzeczał rzecznik rządu Paweł Graś.

W śledztwie dotyczącym śmierci 6-miesięcznej Magdy z Sosnowca badane są różne wersje, w tym ta mówiąca o celowym i zaplanowanym pozbawieniu jej życia - powiedziała rzeczniczka katowickiej prokuratury okręgowej Marta Zawada-Dybek. Prokuratura nie wyklucza również, że w ukryciu zwłok dziewczynki udział brały osoby trzecie.

Komenda Główna Policji chce, by wszystkie akcje antyterrorystów były rejestrowane za pomocą kamer. - Trwają prace nad takim rozwiązaniem - powiedział rzecznik komendanta głównego Mariusz Sokołowski. To efekt wtorkowej pomyłki antyterrorystów w Katowicach, którzy wtargnęli do mieszkania postronnych osób.