Celnikom "zginęło" 100 tys. paczek papierosów

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie włamania do magazynu urzędu celnego w Dorohusku. Pod koniec marca skradziono tam około 100 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Prokuratura bada także, czy obiekt był właściwie strzeżony - nie było to pierwsze włamanie na tak dużą skalę. Informację dostaliśmy od anonimowego internauty.

"Piękna zima tej wiosny"

Front atmosferyczny spowodował powrót zimowej pogody na północy Polski. Już w nocy w niektórych miejscach padał śnieg. Jak informują internauci, biało zrobiło się w Trójmieście i na Pomorzu. Białego puchu może jeszcze przybyć, bo według prognoz w dzień opady mają powrócić.

Gowin porozmawia w Rosji o wraku Tu-154

Między innymi o wraku Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem, ma rozmawiać ze swoim odpowiednikiem w Rosji minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Poinformował, że udaje się tam w maju.

Prawica, lewica i kultura walczą o lokal przy Grzybowskim

Miejscy urzędnicy ogłosili konkurs na wynajem atrakcyjnego lokalu w centrum stolicy. Zapowiada się ciekawe starcie światopoglądowe, bo ubiegają się o niego m.in.: Krytyka Polityczna Sierakowskiego, Stowarzyszenie Edukacji Medialnej braci Karnowskich, Fundacja Shalom i Centrum Adama Smitha. Wybrany zostanie ten, kto przedstawi najciekawszy pomysł na lokal.

CBA najczęściej zatrzymywało samorządowców

1/3 wszystkich spraw operacyjnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego w 2011 r. dotyczyła administracji samorządowej - wynika z raportu CBA za 2011 rok. - Tam najczęściej tworzą się lokalne sitwy i układy, a korupcja jest najbardziej dotkliwa dla ludzi - wyjaśnia "Rzeczpospolitej" szef CBA Paweł Wojtunik.

Kamiński: Premier? Zmęczony i upokorzony. Zakładnik Palikota

Mamy do czynienia z początkiem końca tej koalicji i początkiem końca Donalda Tuska - ocenił w programie "Jeden na jeden" wiceszef PiS Mariusz Kamiński. Jego zdaniem, dzieje się tak dlatego, że PO systematycznie traci poparcie, a większość koalicyjna jest zagrożona przez transfery do Ruchu Palikota. - Palikot rozgrywa dzisiaj w polityce. Tusk jest jego zakładnikiem - ocenił Kamiński.

Wbił się w tira i spłonął

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło nad ranem na trasie Kraków- Rzeszów. Samochód osobowy uderzył w tira, po czym stanął w płomieniach. Ogniem zajęła się także naczepa ciężarówki. W akcji ratowniczej brało udział około 45 strażaków. Informację i zdjęcie z miejsce zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od internauty @Mariusza.

"Cukier jest toksyczny". Jak alkohol i papierosy

Gorzka prawda o cukrze. Jest toksyczny i tak samo niebezpieczny jak papierosy i alkohol - stwierdzili po latach badań amerykańscy naukowcy, którzy uznali, że poza powodowaniem coraz poważniejszych chorób, równocześnie silnie uzależnia.

Zabijał dzieci, wyjdzie za dwa lata. "To maszyna do zabijania"

Ponad 20 lat temu w bestialski sposób wykorzystał, a potem zamordował trzech chłopców. Za dwa lata ma wyjść na wolność, bo jego wyrok śmierci wydany jeszcze w latach 80-tych został anulowany w nowym systemie prawnym. Psycholog sądowy mówi: Mariusz Trynkiewicz "to maszyna do zabijania". Sąd i prokuratura są bezsilne, bo polskie prawo nie pozwala na wydłużenie mu wyroku.

Nowa historia "tchnie ducha" w przeszłość?

Pozwoli spojrzeć na dzieje Polski i świata "z lotu ptaka" i dzięki temu lepiej je zrozumieć, czy stworzy całe pokolenie ludzi, którzy będą posiadali cząstkową i różną wiedzą o przeszłości? Reforma nauczania historii, która ma wejść w życie jesienią zakłada inne podejście do przedmiotu, m.in. poprzez połączenie go z wiedzą o społeczeństwie. Przeciwnicy twierdzą, że to błąd.

Quiz z historycznych dat. Politycy uciekają lub chybiają

Dla uczniów to jak oddychanie, ale już politycy od tego uciekają. Ze znajomością historii wśród Polaków jest bardzo różnie, o czym przekonać się można słuchając przechodniów czy parlamentarzystów. Według Dariusza Jońskiego z SLD, stan wojenny w Polsce wprowadzono bowiem w 1989 r., a Powstanie Warszawskie miało miejsce zaledwie rok wcześniej. Kim jest Doda - wiedzą za to wszyscy.

Niewidomy na Euro "zobaczy" wszystko

Jednym uchem słuchają prywatnego komentatora, a drugim chłoną atmosferę stadionu. Osoby niewidome dzięki urządzeniom nazwanym audiodeskryptorami mogą uczestniczyć w widowiskach sportowych na równi z osobami widzącymi. Niektóre kluby sprzęt już testują, a komentatorzy powinni też być obecni na meczach w czasie czerwcowego turnieju Euro.

Wielkie przekręty w GROM. Są pierwsze akty oskarżenia

Przywłaszczenie mienia na kwotę prawie 400 tys. zł – taki zarzut znalazł się w akcie oskarżenia, jaki do sądu skierowała prokuratura wobec oficera supertajnej jednostki komandosów. Jednak mimo to - jak ustalili dziennikarze TVN – wojskowy cieszy się poparciem wpływowych oficerów, a za kilka dni odbierze zaszczytne odznaczenie. Kto chroni oskarżonego o nadużycia? Jakie są kulisy kariery najszybciej awansującego żołnierza GROM-u?

Kończy się męka pasażerów metra

Trzy dni wcześniej niż planowano, zakończą się prace przy budowie łącznika między starą a nową częścią stacji przesiadkowej na wysokości metra "Świętokrzyska". To oznacza, że już w piątek stacja znowu będzie dostępna dla pasażerów. Od rana cała trasę podziemnej kolejki będzie można pokonać bez uciążliwych przesiadek.

"Kaczyński kłamie, że Sikorski był zamachowcem"

- Kaczyński kłamie. To jakaś podła insynuacja, że Sikorski był zamachowcem właściwie, bo wiedział wcześniej niż to się stało, że wszyscy zginęli - oburzał się w programie "Kropka nad i" Stefan Niesiołowski. Zdaniem posła PO, po wyjaśnieniach ministra spraw zagranicznych szef PiS "powinien przeprosić i powiedzieć >pomyliłem sięto niczego nie zmienia

PSL: przechowujmy dane tylko pół roku

PSL chce, by Sejm na najbliższym posiedzeniu zajął się projektem ustawy, która ogranicza czas przechowywania danych telekomunikacyjnych, m.in. billingów, do sześciu miesięcy. Z kolei senacka komisja praw człowieka, praworządności i petycji chce, aby coroczna informacja prokuratora generalnego ws. wniosków służb o stosowanie kontroli operacyjnej wobec obywateli obejmowała także liczbę zapytań o billingi. I zapowiada nowelizację przepisów.

"Nie będzie innej koalicji. Każda jest kosmiczna"

- Nie ma możliwości innej koalicji, każda jest kosmiczna - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były marszałek Sejmu i wicepremier Grzegorz Schetyna, pytany czy w wyniku sporu ws. emerytur koalicja PO-PSL może się rozpaść. Zdaniem Schetyny gdyby jednak do tego doszło jedynymi rozwiązaniami będą "rząd mniejszościowy lub nowe wybory".

Wyrok ws. śmierci na kładce. Pracownica kolei niewinna

W poniedziałek zapadł wyrok uniewinniający pracownicę PKP Nieruchomości, której prokuratura postawiła zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Dotyczył on śmierci młodego mężczyzny, który w 2010 roku spłonął na kładce kolejowej w Dąbrowie Górniczej po tym, jak załamała się pod nim deska i spadł na trakcję.

Zmarła w izbie wytrzeźwień. Są zarzuty

Zarzuty narażenia na utratę życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety postawiła prokuratura czworgu pracownikom wrocławskiej izby wytrzeźwień. Pijana, agresywna 33-latka została przypięta pasami do łóżka. Kilka godzin później łóżko zapaliło się, a kobieta zmarła.

Tusk: W maju podpis prezydenta pod reformą emerytalną

Najpierw - zmieniony wskutek konsultacji społecznych - projekt rządowy reformy emerytalnej pozna komisja trójstronna, potem - w ciągu dwóch tygodni po świętach - zaakceptować go ma rząd, a jeszcze w kwietniu powinien on trafić do parlamentu. - W maju powinniśmy zakończyć proces legislacyjny, z podpisem prezydenta włącznie - taki kalendarz projektu ustawy ws. reformy emerytalnej przedstawił premier Donald Tusk.

Uczą jak bronić się parasolką

Instruktorzy straży miejskiej i policji przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla emerytów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. W ramach zajęć seniorzy uczyli się podstawowych chwytów obezwładniających oraz obrony za pomocą przedmiotów codziennego użytku np. laski czy parasolki.

Będzie odwołanie od kary dla Radia Maryja

Warszawska Prowincja Redemptorystów odwoła się od decyzji KRRiT, która nałożyła na nią karę w wysokości 4 tys. zł za emisję w Radiu Maryja ukrytych reklam Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, "Naszego Dziennika" i SKOK. Jak poinformował rzecznik prowincji o. Piotr Chyła "nadawca, działając zgodnie z prawem, nie chce być traktowany ulgowo, ale też nie zgadza się na stwarzanie przez organ nadzorujący szczególnie uciążliwych warunków działalności".

Pijany Łotysz próbował rozjechać policjanta

Na drodze krajowej nr 86 (woj. śląskie) pędzący z prędkością 150 km/h młody Łotysz chciał przejechać zatrzymującego go policjanta. Za kierowcą rozpoczął się pościg. Okazało się, że prowadzący pojazd oraz pasażer byli pijani. Odpowiedzą za czynną napaść na policjanta.

Stacja paliw zamyka się przed PiS. "Tam też Was nie chcą?"

Happening, który PiS zaplanowało na stacji benzynowej, w geście protestu przeciw wysokim cenom paliw - nie wypalił. Powód Adam Hofman ujawnił na Twitterze. "Właściciel zamknął stację!" - napisał poseł PiS. Ironii nie potrafiła ukryć Agnieszka Pomaska (PO): "Tam tez Was nie chcą?;-)" - zapytała posłanka, czym wywołała krótką, acz uszczypliwą pogawędkę na szczeblu poselskim.

SP chce nowej komisji ds. Smoleńska

Solidarna Polska proponuje powołanie komisji obywatelskiej do wyjaśnienia katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku. Zasiadaliby w niej eksperci, a nie politycy. Komisja miałaby uprawnienia komisji śledczej. - Chcemy, by powstała komisja, do której - z mocy ustawy - nie będą mogli wchodzić parlamentarzyści, osoby z administracji rządowej i osoby czynnie uczestniczące w konfliktach politycznych - powiedział w Sejmie poseł SP Ludwik Dorn.

"Ja pierdzielę!" Czyli jak trafić z obwodnicy na stadion

Kto nie jest z Wrocławia, może mieć problem ze znalezieniem drogi na stadion, na którym odbędą się mecze na EURO 2012. Przy zjeździe z autostradowej obwodnicy - nie ma odpowiedniego oznakowania. Nawet Ci, którzy na co dzień mieszkają we Wrocławiu mają więc problem z trafieniem na obiekt.