W tym roku karnawał jest wyjątkowo długi, a mimo to aż 57 proc. Polaków twierdzi, że nie będą mieli okazji do tańca. A jak to wygląda ze wspólnym śpiewem? 38 proc. Polaków deklaruje, że śpiewa razem z innymi tylko w kościele, a niemal tyle samo nie śpiewa w towarzystwie w żadnych okolicznościach - wynika z badania TNS OBOP.

Zarzut spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie osoby, prowadzenia samochodu po pijanemu oraz ucieczki z miejsca wypadku usłyszał w poniedziałek 41-letni policjant z Katowic. W niedzielę nad ranem w wypadku, który według prokuratury spowodował, zginęły dwie osoby, a dwie inne zostały poważnie ranne. Policjant ma też zostać zwolniony z pracy.

19 dziewczyn będzie walczyć o tytuł najpiękniejszej warszawianki. Po castingach przyszedł czas na kolejny sprawdzian. - Teraz będziemy je testować, sprawdzać - mówią organizatorki.

Krakowski Instytut Pamięci Narodowej chce uzupełnienia opinii biegłych z badania szczątków Stanisława Pyjasa. W kwietniu zeszłego roku przeprowadzono ekshumację, a opinia sądowo-lekarska trafiła do śledczych 28 stycznia tego roku.

Wybory parlamentarne odbędą się najpóźniej 30 października. Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Bronisław Komorowski bierze po uwagę wynikające z przepisów konstytucji terminy wyborów parlamentarnych, zatem ostatnim możliwym terminem jest ostatnia niedziela października.

Do niecodziennego wypadku doszło podczas imprezy, która odbywała się w jednym z domów jednorodzinnych w Pabianicach k. Łodzi. Pod ciężarem bawiących się osób zawaliły się drewniane schody.

Na skrzyżowaniu ulicy Kolskiej i Świętojańskiej w Koninie przewrócił się samochód ciężarowy wiozący ponad 20 ton cementu. Do chwili usunięcia przeszkody ten odcinek drogi będzie nieprzejezdny. Nikomu nic się nie stało.

W Świętokrzyskiem jest w końcu porządne Prawo i Sprawiedliwość tak, jak za czasów Przemka Gosiewskiego. Ludzie znów się zapisują do partii - oświadczył w TVN24 poseł Adam Hofman. Skomentował w ten sposób decyzję władz PiS o wytypowaniu Beaty Kempy na partyjnego komisarza w tym regionie.

Nie od dziś wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Może być także specjalistą od resocjalizacji więźniów. Na pilotażowy program zdecydował się dyrektor aresztu w Hajnówce. Korzyści są po obu stronach, bo po przejściach często są i osadzeni, i same psy.

65 lat temu milicjanci dali jemu i jego rodzinie 10 minut na spakowanie się i opuszczenie domu, bo jako Ślązaków uznano ich za wrogów ustroju. Dzisiaj Rudolf Woźniczek, jedna z wielu ofiar "Tragedii Górnośląskiej",domaga się od państwa zadośćuczynienia. W poniedziałek rusza proces w tej sprawie.

Uwaga kierowcy! Dzisiaj mocno utrudniony będzie przejazd drogą nr 7. Mieszkańcy Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Kielc i Jędrzejowa mają blokować trasę od godziny 11. Chcą w ten sposób nakłonić rząd do rozbudowy trasy, aby stała się drogą ekspresową.

W Dębowcu (woj. śląskie) w 70 lat po akcji z II wojny światowej wylądowali Cichociemni. Inscenizacja pierwszego zrzutu polskich żołnierzy na terenach okupowanych przez III Rzeszę uczciła pamięć i zasługi batalionu powietrzno-desantowego.

- Tam jest nadmiar polityki, tam żałoby jest naprawdę mało - tak comiesięczne czuwania organizowane przed Pałacem Prezydenckim ocenia Jerzy Wenderlich (SLD). Podobnie intencje uczestników zgromadzeń ocenił Adam Szejnfeld (PO). Bronił ich Joachim Brudziński (PiS). Podkreślił też, że jego opcja polityczna "nie będzie zabiegała na siłę" o wspólne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej.

40 hodowców i 900 sztuk ptaków pochodzących m.in. z Chin, Japonii, Indii, Niemiec i Anglii można podziwiać na tegorocznej Wystawie Kur Ozdobnych w Warszawie. Pasjonaci mogą nabyć jaja kur najrzadszych gatunków na świecie. Impreza została zorganizowana na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Do końca roku powinna ruszyć budowa odcinka autostrady A1 od Strykowa do węzła Tuszyn (woj. łódzkie), a harmonogram prac na A2 został zrealizowany w 10 proc. - podał na konferencji prasowej w Łodzi minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Nie było żadnej wpadki z parasolem podczas szczytu Trójkąta Waimarskiego - przekonuje Sławomir Nowak. - Parasola nad prezydentem Francji nie było dlatego, że ktoś o nim zapomniał, ale dlatego, że nie życzył go sobie sam Nicolas Sarkozy - oznajmił w Radiu Zet prezydencki minister.

Niewiele brakowało, a policyjny pościg za pijanym piratem drogowym zakończyłby się tragedią. 25-latek wymusił pierwszeństwo jadącym radiowozem policjantom i uciekając przed nimi rozbił samochód na drzewie. Jego auto stanęło w płomieniach. Z wraku pijanych mężczyzn uratowali funkcjonariusze.

Polscy prokuratorzy, którzy w Moskwie uczestniczą w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej, prawdopodobnie wezmą jeszcze udział w przesłuchaniach dwóch świadków - poinformował rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa. Mają też zapoznać się z dokumentami rosyjskiego śledztwa.