Nie możemy na siłę nikogo ewakuować, ale jeśli zainteresowani będą gotowi do ewakuacji, zrobimy co w naszej mocy, by pomóc - mówił premier Donald Tusk pytany o scenariusze pomocy polskim misjonarzom pracującym w ogarniętej konfliktem Republice Środkowoafrykańskiej.

- To miejsce, w którym absolutnie nie wolno przebywać, w którym nie jesteśmy w stanie zapewnić ochrony - ocenił Radosław Sikorski, szef MSZ, aktualną sytuację w Republice Środkowej Afryki. Ministerstwo stanowczo ostrzega Polaków przed wyjazdami w ten rejon. - To jest państwo upadłe, wszelkie struktury państwowe, poza stolicą nie działają, nie ma szkolnictwa, nie ma sądów, policji i wojska - dodał.

Pogrzeb Niny Andrycz - aktorki nazywanej przez wielu wielką damą polskiego teatru - odbędzie się 10 lutego w Warszawie. Teatr był najważniejszą i pierwszą sprawą w jej życiu - podkreśla Związek Artystów Scen Polskich. Artystka zmarła 31 stycznia. Miała 101 lat.

Blisko milion euro w gotówce znaleźli w bagażu należącym do Polaka francuscy celnicy z Alzacji. Ich właściciel jechał autokarem z Hiszpanii do Polski. Twierdzi, że jest biznesmenem - poinformowały francuskie służby celne.

Najbardziej prawdopodobny termin wyborów do Parlamentu Europejskiego to 25 maja. Głosowanie będzie zatem jednodniowe - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Według kancelarii bez nowelizacji Kodeksu wyborczego nie można zarządzić wyborów dwudniowych. Na podpisanie rozporządzenia w tej sprawie Bronisław Komorowski ma czas do 24 lutego.

W komisji śledczej ws. Antoniego Macierewicza nie chodzi o to, aby króliczka złapać, tylko gonić. Macierewicz ma instrumenty do obrony, więc niejedna aureola spadnie - stwierdził w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS, odnosząc się do tego, czy Sejm powinien zbadać działania byłego likwidatora WSI.

76-letnia kobieta samotnie opiekuje się ponad setką psów. Jak twierdzi, zwierzęta kocha i ich nie odda. Sąsiedzi twierdzą jednak, że kobieta nie daje sobie rady, a w nielegalnym schronisku panuje brud, psy walczą między sobą i mnożą się bez kontroli. Powiatowy lekarz weterynarii z Nowego Dworu Mazowieckiego przekonuje w programie "Uwaga!" TVN, że problemu nie ma.

Nie żyje Tadeusz Mosz, dziennikarz ekonomiczny, pasjonat problematyki gospodarczej i rynków kapitałowych. Zmarł w wieku 60 lat.

Nie lubił, gdy nazywano go szpiegiem, nie czuł się zdrajcą, za informacje przekazywane Amerykanom nigdy nie wziął pieniędzy - tak pułkownika Ryszarda Kuklińskiego wspominają w CIA jego oficer prowadzący i analityk. - Chciał tylko, by jego ojczyzna, zamiast być sowieckim wasalem, stała się wolna - powiedział jeden z nich. Emerytowani pracownicy wywiadu przyjechali do Polski na premierę filmu o losach tytułowego Jacka Stronga, który do kin wejdzie 7 lutego.

W Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Jack Strong", opowiadająca o historii pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Na sali kinowej pojawił się między innymi prezydent Bronisław Komorowski i byli agenci CIA, którzy współpracowali z polskim oficerem. Do kin w całej Polsce szpiegowski thriller w reżyserii Władysława Pasikowskiego wejdzie 7 lutego.

Otwarcie mówią, że nie wyciągnęli żadnych wniosków z kilkunastu lat pobytu w więzieniu. Nie potrafią zapewnić, że po wyjściu na wolność nie wrócą do starych zachowań i że znowu kogoś nie zabiją. Sami nie chcieliby siebie spotkać w ciemnej uliczce. Czy nowa ustawa da narzędzie do poradzenia sobie z groźnymi przestępcami, którym właśnie kończą się wyroki więzienia?