Syn ofiary smoleńskiej: Jeśli ktoś wierzy w zamach, jest naiwniakiem

Jeśli ktoś na obecnym etapie wierzy, że przyczyną katastrofy smoleńskiej był zamach, jest naiwniakiem - stwierdził w "Kropce nad i" Maciej Komorowski, syn Stanisława Komorowskiego, wiceszefa MSZ, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu. Jego zdaniem, obecnie nic nie wskazuje na to, by pod Smoleńskiem doszło do eksplozji. - Stwierdzenie, że był trotyl na wraku nie jest równoznaczne z zamachem - mówił.

"Polityka informacyjna prokuratury jest fatalna"

Polityka informacyjna prokuratury ws. śledztwa smoleńskiego jest fatalna - powiedział w "Faktach po Faktach" karnista Piotr Kruszyński. Zdaniem gen. Marka Dukaczewskiego, byłego szefa WSI, prokuratura powinna się posłużyć prostymi, żołnierskim słowami, żeby do ludzi dotrało, że nie było żadnego zamachu.

Ile trotylu w kiełbasie? Eksperci pokazują spektrometr

- Nie wierzę w żadną teorię zamachu, dopóki nie zostaną mi czarno na białym przedstawione dowody - stwierdził w "Tak jest" w TVN24 Jan Bokszczanin, producent spektrometrów. Opinię tę podzielił płk Leszek Artemiuk ze Stowarzyszenia Polskich Specjalistów Bombowych, który podkreślił, że nawet gdyby wykryto trotyl na tupolewie, to i tak byłoby "zbyt mało, żeby mówić o zamachu" w sprawie smoleńskiej.

Wojtunik: odkąd kieruję CBA, nie doszło do użycia legitymacji dziennikarzy

Po trwającym ponad trzy godziny niejawnym posiedzeniu sejmowej speckomisji Paweł Wojtunik zapewnił dziennikarzy, że od kiedy on kieruje Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, ani razu nie doszło do użycia jakiegokolwiek dokumentów dziennikarskich. Wcześniej szef CBA przekazał premierowi informację o wykorzystywaniu przez Biuro dokumentów dziennikarskich.

Były wiceszef MSZ kłamcą lustracyjnym

Maciej Kozłowski, były wiceszef MSZ i opozycjonista z PRL, został uznany za kłamcę lustracyjnego. Według sądu, zataił on swą tajną współpracę z kontrwywiadem w Krakowie w latach 60. Obrona zapowiada apelację.

Uciekał audi z byłą konkubiną na masce

Mężczyzna prowadził samochód z byłą konkubiną na masce. Kobieta próbowała udaremnić swojemu dawnemu partnerowi odjazd z ich dzieckiem. Teraz, za narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

Zarzuty korupcyjne dla menadżerki koncernu farmaceutycznego

Edyta N., menadżerka regionalna jednego z koncernów farmaceutycznych funkcjonujących w Polsce, została wczoraj zatrzymana przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Usłyszała sześć zarzutów korupcyjnych – informuje "Superwizjer" TVN. Po przesłuchaniu podejrzana została zwolniona za kaucją. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Powązki: zidentyfikowali trzy ofiary terroru komunistycznego

Edmund Bukowski, Stanisław Łukasik i Eugeniusz Smoliński - to trzy zidentyfikowane już ofiary terroru komunistycznego, których szczątki odnaleziono podczas prac ekshumacyjnych prowadzonych na warszawskich Powązkach - podał prezes IPN Łukasz Kamiński. Podobnie jak pozostali zidentyfikowani więźniowie komunistów, również ci trzej zginęli od tzw. metody katyńskiej - strzału w potylicę z bliskiej odległości.

Prokuratura podtrzymuje: na tupolewie nie było trotylu

Na wraku samolotu Tu-154M 101 nie było trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego - oświadczyła w czwartek Naczelna Prokuratura Wojskowa. To reakcja na środowe, burzliwe posiedzenie sejmowej komisji w sprawie ewentualnej obecności śladów materiałów wybuchowych na wraku Tu-154M. PiS zarzuciło prokuratorom, że kłamali, mówiąc o wskazaniach detektorów.

Gowin spotkał się z SLD. Rozmawiali o seryjnych zabójcach

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin spotkał się w czwartek z klubem SLD. Przekonywał do poparcia projektowanych przez resort przepisów ws. seryjnych zabójców, w tym pedofilów, którzy w 2014 r. zaczną wychodzić na wolność. SLD nie mówi "nie" w tej sprawie.

Kamiński stanie przed sądem za "aferę gruntową"

Będzie proces byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego za "aferę gruntową" - zdecydował warszawski sąd okręgowy. Tym samym pozytywnie rozpatrzył zażalenia prokuratury i osób pokrzywdzonych na umorzenie przez sąd I instancji procesu Kamińskiego i jego podwładnych, oskarżonych o nadużycia prawa w 2007 r.

Uratowani Polacy w dobrym stanie. Kapitan nadal na OIOM-ie

Trzech Polaków przebywających w szpitalu w belgijskiej Ostendzie jest w dobrym stanie, a polski kapitan statku Baltic Ace, który zatonął w środę na Morzu Północnym, jest w Veurne na oddziale intensywnej terapii - powiedziała wicekonsul RP w Brukseli. Dwóch innych Polaków doszło już do siebie po wypadku i przebywa w Rotterdamie.

Cud-maszyna bez certyfikatu. "Lepiej wziąć ciepłą kąpiel"

Leczy ze wszystkich dolegliwości i kosztuje jedyne 6 tys. złotych. Cud ten to rezonator biofotonowy firmy "Bona Vita", który na specjalnych pokazach prezentowany jest starszym, schorowanym osobom. Nikt jednak nie wspomina, że urządzenia nie ma na liście urzędu rejestracji produktów medycznych i nie przeszło testów klinicznych.

Sąd: Zbrodniarz ze Srebrenicy może trafić do polskiego więzienia

Generał Radislav Krstić to pierwszy wojskowy skazany za zbrodnie wojenne w byłej Jugosławii. Pozostały mu jeszcze do odsiedzenia 24 lata więzienia. Warszawski sąd podjął decyzję, że Serb może to zrobić w polskim więzieniu. Wnioskował o to trybunał w Hadze, bojąc się o zdrowie, a nawet życie zbrodniarza ze Srebrenicy.

"Jesteśmy w kontakcie z rodzinami marynarzy"

- Jesteśmy w kontakcie z rodzinami marynarzy, którzy zaginęli lub uratowali się. Rodziny są na bieżąco informowane - powiedział w TVN24 Janusz Łęgowski z Morskiej Agencji Gdynia, w której zatrudnionych było 10 z 11 Polaków pływających na Baltic Ace. Statek zatonął w środę na Morzu Północnym.

Piechociński oficjalnie ministrem i wicepremierem. "Koalicja jest stabilna"

Janusz Piechociński oficjalnie został wicepremierem i ministrem gospodarki. Do rządu powołał go prezydent Bronisław Komorowski. - Cieszą mnie deklaracje Janusza Piechocińskiego o tym, że demokratyczne zmiany w partii nie będą miały wpływu na stabilność w rządzie. Koalicja jest stabilna - mówił podczas uroczystości prezydent.

Dziś spotkanie premiera z szefem CBA ws. podrabiania dokumentów

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik w czwartek o godz. 11 spotka się z premierem Donaldem Tuskiem. Szefowi rządu przedstawi informację o podrabianiu legitymacji prasowych dla potrzeb CBA. W południe Wojtunik spotka się też z posłami ze speckomisji.

Chce spojrzeć w oczy internautom, którzy obrażali poległych żołnierzy

- Mam nadzieję, że spojrzę w oczy osobom, które w taki sposób obrażały tych żołnierzy, którzy nie żyją - mówił w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 o internautach obrażających polskich żołnierzy sierż. Jacek Żebryk. - Mam nadzieję, że będą mieli równie wiele do powiedzenia, jak w internecie - dodał.

Gowin: Od cząstek trotylu do zamachu jest bardzo daleko

- Dziś wiemy, że na wraku tupolewa były cząstki TNT, które mogą oznaczać trotyl. Ale od stwierdzenia cząstek trotylu do sugerowania możliwości zamachu jest daleko - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister Jarosław Gowin. Powtórzył też, że Naczelna Prokuratura Wojskowa powinna zostać zlikwidowana.

Tysiące rezerwistów wrócą na poligon

Co roku kilkadziesiąt tysięcy rezerwistów może się spodziewać skierowania na szkolenia do jednostek wojskowych. Nie będzie można uchylać się od takiego obowiązku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Klienci parabanków stracili 2,1 mld zł

W tym roku klienci parabanków stracili 2,1 miliardy złotych - wynika z raportu prokuratury, do którego dotarła "Rzeczpospolita". Liczba oszukanych rośnie z roku na rok.

Gwałt już nie występkiem a zbrodnią? Sejm na razie za

Sejm skierował do komisji projekt Solidarnej Polski przewidujący zaostrzenie odpowiedzialności karnej za gwałty. Obecnie grozi za to od dwóch do 12 lat więzienia. SP chce m.in., aby gwałt był zbrodnią, za którą grożą minimum trzy lata.