Największą w Europie nielegalną fabrykę papierosów zlikwidowało pod Warszawą Centralne Biuro Śledcze. Zatrzymano 32 osoby. Zabezpieczono 50 ton tytoniu i 5 mln sztuk papierosów o wartości ponad 25 mln złotych.

Wygląda na to, że prezydent chce mieć znaczący wpływ na dobór przyszłego szefa rządu. - Mam suwerenne prawo wybrać kandydata na premiera. Lider zwycięskiej partii ma największe szanse, ale nie ma gwarancji - oświadczył Bronisław Komorowski w wywiadzie dla "Newsweeka". Jeśli więc PiS wygra wybory, to Jarosław Kaczyński wcale nie musi być szefem rządu. Czy będzie nim Donald Tusk, jeśli wygra PO?

Kancelaria Prezydenta nie przychyli się do sugestii tej części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, która chciała rozpoczęcia oficjalnych uroczystości rocznicowych 10 kwietnia dopiero po południu. "Oficjalne uroczystości państwowe zaplanowano w godzinach przedpołudniowych" - stwierdza w liście do nich opublikowanym na stronach Kancelarii jej szef Jacek Michałowski. - "Ze smutkiem przyjmuję fakt, że postulaty wszystkich Rodzin doświadczonych kwietniową tragedią są niemożliwe do pogodzenia, również w kontekście Państwa listu" - dodaje.

Niewiele brakowało, a zatrzymanie poszukiwanego od 14 lat przestępcy zakończyłoby się tragicznie. 47-latek zaatakował funkcjonariuszy nożem, szczuł ich psem i podpalił mieszkanie, w którym przebywał.

Bloger z Mosiny Łukasz Kasprowicz skazany przez sąd za zniesławienie burmistrza odwołał się od wyroku. Według obrońców kara za obrazę lokalnych władz stanowi bezprecedensowe naruszenie gwarantowanych konstytucyjne swobód i wolności wyrażania opinii.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że to nie on, a małopolskie władze Platformy Obywatelskie zdecydują, czy Jarosław Gowin będzie kandydatem PO do Sejmu. Przy okazji przyznał, że nie zawsze zgadza się ze swoim partyjnym kolegą. - Bywa kontrowersyjny, lubi podkreślać, że się ze mną różni, co czasami bywa wkurzające - premier powiedział o Gowinie.

Zdaniem konstytucjonalistów dwudniowe głosowanie byłoby zgodne z konstytucją. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało w czwartek, że zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego przepis Kodeksu Wyborczego umożliwiający wydłużenie wyborów.

Minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Duda zapewnia, że nie wiedział o związkach Marcina Dubienieckiego z Adamem S., skazanym a później ułaskawionym przez prezydenta Kaczyńskiego. - W moich rękach nie znalazł się ani jeden dokument, z którego by wynikało, że jakikolwiek związek z jakąkolwiek sprawą, którą prowadzę, ma pan Marcin Dubieniecki czy jego kancelaria - przekonuje Duda. - Mogę to zeznać pod przysięgą - dodaje.

Pogrzeb Ireny Kwiatkowskiej odbędzie się prawdopodobnie w poniedziałek 14 marca. Msza święta zostanie odprawiona w stołecznym kościele św. Krzyża.

Kojarzony z PO Juliusz Braun został wybrany pełniącym obowiązki prezesa Telewizji Polskiej - zdecydowała na dzisiejszym posiedzeniu nowa rada nadzorcza spółki. Braun będzie pełnił tę funkcję przez sześć tygodni - do 15 kwietnia, kiedy to poznamy prezesa. - Chcę zapewnić telewizji stabilizację - zapowiedział nowo wybrany. Przewodniczącym rady nadzorczej spółki został Stanisław Jekiełek (PSL) a wiceprzewodniczącym Grzegorz Borowiec (PO).

Dwa miesiące po ułaskawieniu Adama S. przez ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego zięć Marcin Dubieniecki i Robert Draba, były szef kancelarii prezydenta założyli spółkę. Ostatecznie wszystkie jej udziały przeszły w ręce Adama S.

Była prezes spółdzielni mieszkaniowej w Bielsku-Białej (Śląskie) po wyroku sądu za fałszowanie dokumentów ma zakaz bycia prezesem w spółdzielniach mieszkaniowych. Jednak w innej spółdzielni w pobliskiej Woli została więc dyrektorem pełniącym funkcję... prezesa.

- To śmieszne i żenujące, żeby wójt w kościele dorabiał sobie do pensji - napisał oburzony mieszkaniec wsi Orły na Podkarpaciu. Reporter "Prosto z Polski" poszedł tym tropem i uspokaja - nic strasznego się nie dzieje. Wójt realizuje swoją pasję tylko w niedzielę, a w zamian dostaje co najwyższej zwrot kosztów paliwa, czy obiad u księdza.

Już wiemy, gdzie leczyć się będą kibice, piłkarze oraz przedstawiciele i goście UEFA podczas Euro 2012. To 12 szpitali w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku czyli polskich miastach-gospodarzach, które zostaną specjalnie przystosowane na potrzeby piłkarskich mistrzostw.

Na policyjnym biurku położyła tysiąc złotych - "to dla was i oddajcie mi prawo jazdy". Funkcjonariusze łapówki nie przyjęli, kobietę zaś zatrzymali w areszcie. Wcześniej 30-latka spowodowała kolizję pod wpływem alkoholu. Dostała mandat. Teraz grozi jej nawet 8 lat więzienia.

- W ostatnim czasie podjęto szereg działań, aby ludzie o poglądach prawicowych nie mieli dostępu do mediów elektronicznych. To skandal - mówił w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, trzeba stworzyć w Polsce system gwarantujący pluralizm mediów.

Nie wiadomo, ilu pacjentów przyjął i czy swoim działaniem komukolwiek zaszkodził. Sprawdza to policja. Na razie, ponad wszelką wątpliwość udało się ustalić, że 48-letni ortopeda ze Świdnicy próbował leczyć kompletnie pijany. Krótko po zatrzymaniu miał 3,4 promila alkoholu we krwi. Jeszcze nie wytrzeźwiał.

Na oddział dziecięcej onkologii nie przychodził jako odwiedzający któregoś z małych, ciężko chorych pacjentów. Przychodził żeby kraść. Brał, co się trafiło: laptop, komórka. Wpadł przez przypadek. Policjantom podał się za własnego brata. Kłamał, bo wiedział, że od kilku miesięcy jest poszukiwany listem gończym za ucieczkę z więzienia. Odsiadywał tam wyrok za... kradzież.

Gdyby była taka możliwość, to za swój rajd ulicami Namysłowa (opolskie) 17-letni kierowca dostałby 303 punkty karne. Tak funkcjonariusze "wycenili" jego próbę ucieczki przed policją. Po zatrzymaniu okazało się, że chłopak w ogóle nie powinien siadać za kierownicą. Sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów.