Od ujawnienia afery solnej minęło ponad dwa tygodnie, a nadal nie wiadomo, do jakich produktów spożywczych była dodawana sól wypadowa. Reporterzy Uwagi! TVN ustalili jednak, że trafiła m.in. na stoły posłów i senatorów w restauracji "Hawełka na Wiejskiej". Cały reportaż już dziś o 19.50 na antenie TVN.

Dwa miliony razy, czyli o 700 tys. razy więcej niż w 2010 roku, o nasze dane występowały uprawnione służby w minionym roku – poinformował "Dziennik Gazeta Prawna". Dzieje się więc dokładnie odwrotnie, niż zapowiadała Platforma Obywatelska, która obiecywała ograniczenie inwigilacji Polaków.

Były szef UOP Gromosław Czempiński jest podejrzany o nielegalne posiadanie broni. Taki zarzut postawiła mu Prokuratura Apelacyjna w Katowicach - w ramach tego samego śledztwa, w którym generał od kilku miesięcy jest podejrzany o korupcję. Tymczasem Sąd Rejonowy Katowice-Wschód uwzględnił zażalenie obrony na zatrzymanie generała w listopadzie ubiegłego roku.

- Taki Don Kichot, ponieważ wszystkie idee, które chciał zaszczepić ludziom między piosenkami to była walka o to, żeby się porozumiewali - tak o pochowanym dziś znanym piosenkarzu, Bogusławie Mecu mówił jego przyjaciel, kompozytor Krzysztof Cwynar. Na łódzkim cmentarzu Doły artystę pożegnali najbliżsi, przyjaciele, znajomi i mieszkańcy Łodzi.

- Dziwi pośpiech, z jakim ma się dokonać przekształcenie Funduszu Kościelnego. Sprawa wymaga namysłu, dyskusji, konsultacji z Kościołami i związkami wyznaniowymi - powiedział przewodniczący kościelnej Komisji Konkordatowej abp Stanisław Budzik.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w marcu, PO mogłaby liczyć na poparcie 29 proc. badanych, na PiS zagłosowałoby 23 proc. respondentów - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. W Sejmie znalazłyby się też: Ruch Palikota, SLD i PSL (po 8 proc.).

- To był moment. Zapaliło się zielone światło i ruszyliśmy. Już po chwili nic nie było widać, całkowity brak widoczności - opowiada Bolesław Zapał, który był jednym z kierowców, który jako pierwszy przejeżdżał przez miejsce awarii magistrali ciepłowniczej w pobliżu toru Stegny w Warszawie. Mówi, że z auta nie dało się wyjść, bo ulicą "płynęła rzeka gorącej wody". Zanim przyszła pomoc spędził w samochodzie około pół godziny.

Nawet kilkadziesiąt tysięcy osób może być bez ogrzewania i ciepłej wody. – W tej chwili są wyłączone z użytku dwie główne magistrale odprowadzające ciepło z Elektrociepłowni Siekierki – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jerzy Palczewski, dyrektor działu eksploatacji SPEC.

Uszkodzony kontener pracowniczy i samochód, a dla operatora dźwigu mandat w wysokości 500 zł - to bilans wypadku, do którego doszło w piątek rano w Dobroniu (woj. łódzkie). Na budowie obwodnicy Pabianic, przed godziną 9 zsunęło się ramię dźwigu. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Informację i zdjęcia przesłał na skrzynkę Kontaktu 24 internauta @Wojciech.

- Polska jest wystarczającym uzasadnieniem, żeby spotykać się z ludźmi, nawet jeśli ich nie lubimy - powiedział w piątek w Sejmie premier zapowiadając, że jest otwarty na dialog w sprawie deregulacji zawodów. Donald Tusk dodał, że aby uwolnić rynek pracy od korporacyjnych ograniczeń jest gotowy "spotkać się nawet z diabłem, a co dopiero z Jarosławem Kaczyńskim".

- Nawet jeśli niektóre działania Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego wydawały się odrażające, wnioski o Trybunał Stanu muszą mieć bardzo twarde uzasadnienie prawne. Nie mam pewności, co do postawienia ich przed Trybunałem Stanu - powiedział w piątek premier Donald Tusk.

Z ministerstwem finansów nie konsultowano zmian w finansowaniu Kościoła - twierdzi Jacek Rostowski. - Nie znam tej propozycji, nie mieliśmy czasu na żadną analizę - powiedział w "Radiu ZET" szef resortu finansów, odnosząc się do wczorajszej zapowiedzi ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego o likwidacji Funduszu Kościelnego i możliwości przeznaczenia 0,3 proc. podatku na kościoły i związki wyznaniowe. - Nie ma konfliktu w tej sprawie - zapewnił z kolei minister MAiC.

- Nie rozumiem determinacji rodzin ws. ekshumacji ciał ofiar katastrofy, ale trzeba uszanować ich potrzeby - skomentował premier Donald Tusk na konferencji prasowej w Sejmie. W piątek w TVN24 Beata Gosiewska poinformowała, że ekshumacja jej zmarłego męża odbędzie się w przyszłym tygodniu.

- Nie zabiegam o żadne europejskie stanowisko. Będę się koncentrował, podejrzewam jeszcze ładnych kilka lat, na działaniach tutaj w kraju, chyba że obywatele zdecydują inaczej - oświadczył w piątek Donald Tusk. Szef rządu odniósł się w ten sposób do medialnych spekulacji, że w 2014 r. miałby objąć fotel szefa Komisji Europejskiej.

Na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sikorskiego doszło do awarii ciepłowniczej. Pękła rura z ciepłą wodą. Nad skrzyżowaniem unoszą się kłeby pary. - Są ogromne utrudnienia dla kierowców. Widoczność jest praktycznie zerowa - alarmują internauci. Kierowcy autobusów nie wypuszczali pasażerów w okolicy dla ich bezpieczeństwa.

W piątek nad ranem zmarł Zygmunt Broniarek - dziennikarz, publicysta, felietonista "Trybuny" i były korespondent zagraniczny "Trybuny Ludu". Miał 87 lat.

- Likwidacja Funduszu Kościelnego to nie jest próba politycznego dokuczania Kościołowi. Nie wyruszamy na antykościelną krucjatę, chcemy tylko spełniania wymogów sprawiedliwości społecznej - powiedział w piątek na konferencji prasowej w Sejmie premier.

Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala motocyklista, który zderzył się dziś z samochodem dostawczym przy zjeździe na autostradę A6 na wysokości miejscowości Kołbaskowo (woj. zachodniopomorskie). W wyniku zderzenia dostawczy Mercedes stanął w płomieniach. Na szczęście kierowca zdążył opuścić pojazd. Nie odniósł obrażeń. Zdjęcie z miejsca zdarzenia przesłał na skrzynkę Kontaktu 24 internauta @Robert.

"Odpis podatku z PIT-a dobry pomysł. Chcę to dam. Będzie normalniej" - uważa @Józef. "Ustawa związana z dobrowolnym odpisem od podatku tych 0,3 proc. na rzecz Kościoła pokaże bezspornie jaka jest jakość naszego, polskiego katolicyzmu" - komentuje @Arkadiusz. "Gdyby ta propozycja została zatwierdzona, powinny zostać zabronione przymusowe opłaty kościelne (m.in. za ślub)" - twierdzi @Tomasz. To tylko niektóre reakcje naszych internautów na rządową propozycję likwidacji Funduszu Kościelnego z jednoczesnym wprowadzeniem możliwości odpisu podatkowego na rzecz Kościołów i związków wyznaniowych.