- Narastający sceptycyzm wobec atomu nie zmienia naszego stanowiska w tej sprawie - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z kolejną dwójką swoich ministrów: Waldemarem Pawlakiem i Elżbietą Bieńkowską. Jak podkreślił, strategia energetyczna była głównym tematem rozmów. Premier odniósł się też do swojej obietnicy z kampanii wyborczej o kwocie, jaką zamierza wywalczyć w nowym unijnym budżecie. - Zdobyć te 300 mld zł to nie sztuka. Sztuką jest je wykorzystać - stwierdził.

Najpóźniej do końca przyszłego tygodnia urzędnicy Kancelarii Sejmu, którzy sprawdzają co dokładnie znajduje się w "paczce" z prac komisji Ciemniewskiego, zakończą prace. Według części mediów wśród materiałów mogły zachować się nieznane do tej pory dokumenty z teczki TW "Bolka".

Doszło do błędów i nieprawidłowości - przyznaje resort rozwoju regionalnego w reakcji na decyzję Komisji Europejskiej, która wstrzymała wypłatę dla Polski 312 mln euro z programu regionalnego Innowacyjna Gospodarka. Zapewnia jednocześnie, że pieniądze dla Polski nie są zagrożone, bo do ich odblokowania może dojść już na początku marca.

Tysiące butelek piwa zablokowały w czwartkowy poranek drogę krajową nr 92 na wysokości miejscowosci Kaszewy (woj. łódzkie). Ładunek wypadł na łuku drogi z naczepy tira. Prawdopodobnie palety zostały źle zabezpieczone. Informację oraz zdjęcia przekazał redakcji Kontaktu 24 portal eKutno.pl.

- To horrendalna nieprawda - tak Władysław Bartoszewski, pełnomocnik rządu od dialogu międzynarodowego skomentował doniesienia "Rzeczpospolitej". Gazeta napisała, że miał on czuć się oburzony i oszukany przez szefa MSZ Radosława Sikorskiego ws. sprzedaży budynku polskiego konsulatu w Kolonii. Bartoszewski podkreśla, że nie interweniował w tej sprawie u ministra, co potwierdza też Sikorski i rzecznik jego resortu.

Na kary 11 lat oraz trzech lat i dziewięciu miesięcy więzienia skazał skierniewicki sąd parę, która przez kilka miesięcy napadała na banki i sklepy jubilerskie. 36-letni Mariusz D. oraz o trzy lata młodsza Anna B. działali jak bohaterowie filmu "Bonnie i Clyde".

Nie chcieli rozmawiać, czy nie mogli? Niecodzienne zamieszanie wokół wtorkowego spotkania w ministerstwie zdrowia dotyczącego refundacji leków. Resort twierdzi, że medycy odmówili uczestnictwa w nim. Lekarze zaś oświadczyli, że nie zostali wpuszczeni do ministerstwa, bo zatrzymano ich na portierni. Rozmowy zerwano, a medycy grożą nowym protestem.

Jedna osoba zginęła, a 16 zostało poszkodowanych w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 18 w okolicach miejscowości Żary (lubuskie). Autobus najechał na ciężarówkę, która stała na pasie awaryjnym.

Młodzi lekarze skarżą się, że z powodu niemal dwutygodniowego opóźnienia resortu zdrowia, nie mieli wglądu do listy rezydentur. Polska jest chyba jedynym krajem, gdzie młodych lekarzy traktuje się jak idiotów i zło konieczne - skarży się @Katarzyna. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz tłumacząc opóźnienia stwierdził, że resort chciał dobrać na tę listę odpowiednie specjalizacje.

Kilka dni po odpuszczeniu ostrych mrozów pod Bydgoszczą widziany jest ostatnio bocian. Eksperci podkreślają jednak, że nie oznacza to rychłego nadejścia wiosny, bo coraz więcej tych ptaków z różnych przyczyn zimę spędza w Polsce.

Waldemar Pawlak już po spotkaniu u premiera. Donald Tusk spotyka się dziś jeszcze z minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską. To ciąg dalszy rozmów premiera z szefami resortów, które podsumowują 100 dni działania rządu.

Wielka awaria ciepłownicza w miejscu zjazdu z ronda Starzyńskiego w kierunku ronda Żaba w Warszawie. W jej wyniku zapadła się jezdnia, z mieszkańcy 240 budynków są bez ogrzewania.

O dymisji nie wspomina, za to zapewnia, że robi swoje, jak powtarza jego ulubiony artysta Wojciech Młynarski - tak o swojej pracy mówił w programie "Jeden na jeden" minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Jest on ostatnio jednym z najbardziej krytykowanych ministrów. W sobotę o swoich dokonaniach ma opowiedzieć premierowi.

Jedna osoba została ranna w zderzeniu dwóch samochodów na Al. Prymasa Tysiąclecia - jednej z głównych tras stolicy. Samochody blokują część jezdni. Tylko jeden pas w kierunku Ochoty jest przejezdny. Film z tego miejsca dostaliśmy od Reportera 24 - Graphica.

Cztery samochody paliły się w nocy na jednym z olsztyńskich parkingów strzeżonych. Dwa z nich spłonęły doszczętnie, dwa zostały nadpalone. Sprawą zajmuje się policja. O pożarze samochodów poinformował @Chmieliński Jacek.

Przypadek Włodzimierza N., mężczyzny odnalezionego w Tatrach, jest najbardziej tajemniczą historią ostatnich miesięcy. Wiadomo o nim niewiele. On sam milczy, a lekarze badają dlaczego. Możliwe, że cierpi na amnezję. Ze statystyk wynika, że co roku w Polsce odnajdywanych jest około 100 osób w podobnej sytuacji - osób, które straciły pamięć i nie wiedzą kim są.

Szef Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik w ostatnim liście do wiernych ostrzegał przed masonami, którzy atakują Kościół. Ale kim tak naprawdę są wolnomularze? Ilu ich jest? Czy trzeba się ich obawiać?

Trzy osoby zginęły, a kolejne trzy zostały ranne w pożarze jaki wybuchł w środę późnym wieczorem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ofiary to bezdomni.

Komentarze wokół słów Waldemara Pawlaka, który przyznał, że niezbyt wierzy w państwowe emerytury, nie milkną. - Skoro ma wątpliwości do systemu emerytalnego, tym bardziej powinien chcieć ten system z nami naprawiać - radził mu w "Kropce nad i" minister finansów Jacek Rostowski.

- Donald Tusk zapomniał o jednej podstawowej zasadzie - rząd już od czasów rzymskich ma za zadanie zapewnić obywatelom nie tylko chleb, ale i igrzyska - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Roman Giertych. Jego zdaniem w poprzedniej kadencji igrzyska były, a "teraz jest nuda". Krytycznie rząd ocenił też Władysław Frasyniuk. - Dzisiaj widać, że ta ekipa od stu dni to jest ekipa, która zaczyna zupełnie od nowa - powiedział Frasyniuk.