Ponad cztery godziny trwały w czwartek niejawne zeznania b. szefa BOR gen. Mariana Janickiego w procesie b. wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego, oskarżonego o nieprawidłowości przy ochronie wizyt w Smoleńsku w kwietniu 2010 r. - Zabezpieczenie spełniało wszystkie obowiązujące naszą formację normy - zapewnia Janicki w swoim oświadczeniu.

Nielegalna egzekucja komornicza. W asyście policji komornik zabrał, a następnie zlicytował ciągnik wart 100 tys. zł. Okazało się jednak, że maszyna należy nie do rolnika, który jest dłużnikiem, a do jego sąsiada. Sąd przyznał, że do takiej sytuacji dojść nie powinno, a sprawą zajęła się prokuratura.

Stan zagrożenia zamachem terrorystycznym w Polsce jest na podstawowym poziomie - informuje rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - W Polsce mogą się pojawić bojownicy z Państwa Islamskiego - ostrzega w rozmowie z dziennikarzami tvn24.pl szef komisji ds. służb specjalnych Marek Biernacki z PO.

- W MSZ jest pewna kultura nieliczenia się z pieniędzmi. I to zawsze tak było. Ja przez sześć lat jako minister finansów miałem z tym bardzo poważny problem - mówi Jacek Rostowski. Były minister finansów odniósł się ostro do informacji, że resort kierowany przez Sikorskiego miał zapłacić nawet ćwierć miliona złotych za konsultacje swoich przemówień.

- Ta tragedia zmieni Francję, ale nie wolno nam działać pod wpływem emocji i ulegać histerii - mówił we "Wstajesz i wiesz" Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce. Podziękował Polsce za solidarność okazaną po ataku na redakcję pisma satyrycznego "Charlie Hebdo".

- Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały wizerunek osób, które mogą mieć związek ze zdarzeniem - mówią policjanci i pokazują film. Widać na nich kobietę i mężczyznę, przechadzających się obok siedzącego na ławeczce Mikołaja Kopernika. Słynny uczony, który w parku przesiadywał z astrolabium, stracił w świąteczną noc swój atrybut. - A my szukamy złodziei - informują policjanci.

Polska, w ramach sojuszy w NATO i UE powinna działać na rzecz wspólnego bezpieczeństwa. Terroryzm prędzej czy później zapuka do naszych drzwi - powiedział w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS, odnosząc się do środowego ataku na redakcję francuskiego pisma satyrycznego "Charlie Hebdo". Zginęło w nim 12 osób.