Na całym świecie, według szacunków, jest ich ponad 300 milionów. W Polsce może ich być nawet 2 miliony. Seksoholicy. Choć trudno tu o pewne dane, to problem jest na tyle poważny, że rząd zdecydował ostatnio finansować z budżetu leczenie tego zaburzenia. Z człowiekiem, który takiego leczenia potrzebuje rozmawiał reporter programu "Czarno na białym".

Rząd mówi o sprawiedliwości społecznej, prawa część opozycji, że to cios w Kościół, a lewa ma nadzieję, że to dopiero początek zmian. Sam Kościół jest podzielony. Wszystko przez rozpoczynającą się właśnie dyskusję nad zmianami w finansowaniu tej instytucji. Jednak kościołów jest w Europie więcej - nie tylko rzymsko-katolicki. A problem ich finansowania rozwiązane tam już dawno.

Poprawił się stan psychiczny byłego żołnierza, który w lutym został znaleziony w Tatrach. Jest z nim pełny kontakt, z lekarzami rozmawia po polsku - poinformował rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, płk dr Piotr Dąbrowiecki. Włodzimierz N. nie chce jednak, by lekarze podawali informacje o stanie jego zdrowia.

Na ulicach Warszawy jest ich coraz mniej. - Dokładnie 99. Do końca 2013 roku znikną prawie wszystkie - zapowiadają urzędnicy. Wysłużone modele 13n i 105 zjadą wkrótce na swoją ostatnią pętlę - skład złomu na Utracie, który już teraz wygląda jak niezwykłe tramwajowe cmentarzysko.

Po przełomowym doniesieniu CERN-u o tym, że neutrina są szybsze od światła, pojawiły się dwie teorie obalające ten wynik. Teraz naukowcy pracujący przy Wielkim Zderzaczu Hadronów oficjalnie potwierdzają: "Po naniesieniu poprawek zasugerowanych odnośnie naszych maszyn okazało się, że cząsteczki nie przekraczają prędkości światła".

Młody człowiek, który uwodzicielskie talenty wykorzystuje do popełniania przestępstw to coraz częściej nie tylko twór fantazji scenarzysty, a samo życie. W policyjnych statystykach określane jako wyłudzenia, kradzieże i oszustwa.

Trefna sól trafiała nie tylko na stoły zwykłych Polaków, ale też posłów i senatorów w restauracji "Hawełka na Wiejskiej" - ustalili reporterzy "Uwagi!" TVN. Parlamentarzyści nie kryją zdziwienia. Niektórzy nie mogą w to uwierzyć. I choć od ujawnienia afery minęło już ponad dwa tygodnie, to nadal nie wiadomo, do jakich produktów spożywczych była dodawana sól wypadowa. - Jest w tym jakiś paradoks - przyznaje Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.

Szef klubu PO pospieszył się zapowiadając na dniach wniosek o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry? Niewykluczone, wszak nawet w samej Platformie niewielu, poza Rafałem Grupińskim, o takim planie wiedziało. Co gorsze - nie wiedział o tym szef partii, premier Donald Tusk. W Platformie słychać głosy, że jego złość była spora, co skrupulatnie próbują wykorzystać inni politycy, rywalizujący o wpływy u lidera PO.

- Będą uroczystości dziesiątego, jak zwykle o ósmej rano msza. Jak zwykle będziemy składać wieniec przed Pałacem, mam nadzieję, że będzie więcej ludzi niż zwykle - powiedział w piątek wieczorem w Sosnowcu prezes PiS Jarosław Kaczyński, informując o obchodach drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Kępina k. Grójca w woj. mazowieckim. Zderzył się tam bus z samochodem osobowym. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kto atakuje Kościół, ten atakuje Polskę - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek w Sosnowcu. Nawiązał do rządowych planów m.in. zmian w Funduszu Kościelnym, które uznał za atak na podstawy funkcjonowania Kościoła.

- Naszym celem są przyspieszone wybory, ponieważ ten rząd nie ma mandatu społecznego - przekonywał w programie "Piaskiem po oczach" w TVN 24 wiceszef PiS Mariusz Kamiński.

O tym, że ginekolog, który przyjmował pacjentki w białostockim Szpitalu Wojewódzkim, może być pijany policję zawiadomił mąż jednej z pacjentek. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało 1,7 promila alkoholu. Mężczyznę zatrzymała policja.

Ponad połowa (59 proc.) Polaków nie jest skłonnych odpisywać 0,3 proc. ze swoich podatków na Kościół. Za taką możliwością opowiada się 38 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla „Faktów” TVN. Aż 64 proc. ankietowanych stwierdza jednak, że obywatele powinni mieć możliwość przekazania kościelnego odpisu podatkowego na cel szczegółowy, np. konkretny zakon lub diecezję.

- Likwidacji Funduszu Kościelnego nie traktuję jako ataku na Kościół - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jednak, jego zdaniem, zmiany te wprowadzane są "fatalnym momencie". - Rozumiem, że w ten sposób Donald Tusk zabiega o elektorat z Ruchu Palikota, bo Platformie (poparcie) spada na łeb, na szyję - mówił duchowny.

Wydawało się, że sprawa nie będzie budzić jakichś wielkich kontrowersji. Że pomysł jest uzgodniony i zaakceptowany. A jednak. Trójka posłów Prawa i Sprawiedliwości doniosła do prokuratura na autorów pomysłu, by replika Bramy Stoczni Gdańskiej imienia Lenina stała się częścią wystawy historycznej. To ma być promocja symboli komunistycznych. No to mamy problem, bo różnych symboli, z różnych okresów historii jest więcej.

Armatka wodna, wóz strażacki, a do tego gaz łzawiący i ranna policjantka - tak kończy się historia squatu Elba na Żoliborzu. Od przedpołudnia ochrona wspierana przez policję próbuje pozbyć się jego mieszkańców.

Po gigantycznej awarii w pobliżu toru Stegny w Warszawie po południu zakorkowane były główne arterie stolicy. - Korek jest po horyzont, w jedną i drugą stronę - mówił reporter TVN24 Rafał Poniatowski. Fragment ważnej warszawskiej arterii - ulicy Sobieskiego - w okolicy skrzyżowania z ulicą Idzikowskiego jest wyłączony z ruchu do odwołania. Policja zorganizowała objazdy.