Posłanka PiS Małgorzata Gosiewska zapowiada, że złoży w prokuraturze dwa zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa gróźb karalnych pozbawienia życia. "Za każdym razem, gdy angażuję się w sprawy dotyczące stosunków polsko- ukraińskich prowadzona jest przeciwko mnie swoista nagonka" - napisała Gosiewska w oświadczeniu przekazanym mediom.

- Ja nie jestem jak Michał Kamiński. Ja zawsze będę po jednej stronie. A to jest rok wyborczy, bardzo ważny rok dla Polski, prawicy i Prawa i Sprawiedliwości - mówił w "Kropce nad i" Adam Hofman. Jak zapowiedział, "chce pomóc zwyciężyć dobrym w walce ze złymi" - bez względu czy będzie to robił jako poseł konkretnej partii czy polityk niezrzeszony.

Importując węgiel, utrzymujemy za granicą ok. 20 tys. miejsc pracy, a nie stać nas na utrzymanie 8 tys. w kraju? - pytał w "Faktach po Faktach" Jerzy Markowski, były wiceminister przemysłu i handlu oraz gospodarki. Markowski powiedział, że Polska przez najbliższych 50 lat jest energetycznie skazana na węgiel. Widzą to - jak podkreślił - zagraniczni inwestorzy, którzy chętnie inwestują w polskie górnictwo.

W ocenie służb w Polsce nie ma bezpośredniego zagrożenia aktami terroru takimi jak we Francji, państwo musi się jednak na nie przygotowywać – powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który przewodniczył w poniedziałek obradom Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Kilkadziesiąt wstrząsających sekund przeżyła sprzedawczyni jednego z łódzkich sklepów z alkoholem. Do lokalu wtargnęło dwóch młodych mężczyzn, jeden z nich brutalnie sterroryzował ekspedientkę nożem. Portal tvn24.pl dotarł do nagrania z monitoringu, na którym dokładnie widać moment napadu. Policja zatrzymała już jednego z domniemanych uczestników ataku, drugi pozostaje na wolności.

Kilkanaście tysięcy złotych na kupno składu, drugie tyle na kapitalny remont i około 6 tys. za kurs motorniczego. Takie inwestycje wystarczą, aby do pracy albo po zakupy jeździć własnym tramwajem. We wtorek swoich nowych nabywców może zyskać sześć wagonów. Ci, którzy się spóźnili ze złożeniem oferty mogą spróbować następnym razem. "Wyprzedaże" odbywają się najczęściej co roku.

- Górnictwo jest w złym stanie przez tę władzę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Rudzie Ślaskiej podczas spotkania z górnikami. Wyjaśnił, że za kryzys polskiego węgla nie można winić górników, a "otoczkę górnictwa i handlu węglem", która winduje cenę surowca. - Będziemy o was walczyć w Warszawie, będziemy o was walczyć w Sejmie - zapewnił górników.

"Zobaczyłam coś, o czym polskie społeczeństwo miało się nie dowiedzieć" - tak Małgorzata Gosiewska tłumaczy medialną "nagonkę" na nią w związku z jej świąteczną wizytą na Ukrainie. Uważa, że to zemsta środowisk, które "działają przeciw prawdziwemu pojednaniu polsko-ukraińskiemu, mając swoje ośrodki sterowania w Moskwie". Posłanka PiS zarzuciła polskiemu rządowi kłamstwo ws. pomocy Polakom na Ukrainie.

- Parę lat temu, to było chyba trzy, może cztery, wyczerpująco dla wszystkich, wyczerpałem limit mojej obecności prywatnej w mediach. Za to wtedy bardzo serdecznie wszystkich przeprosiłem i obiecałem, że to się nie powtórzy. I z moim udziałem to się nie powtórzy - w ten sposób Kazimierz Marcinkiewicz odpowiedział w Radiu Zet na oskarżenia swojej żony, które od kilku dni ukazują się na łamach jednego z tabloidów.

Wybudowany i wyposażony za 6,5 mln zł oddział kardiochirurgii szpitala im. Biegańskiego w Łodzi może przez najbliższy rok być całkowicie bezużyteczny. Przyczyną jest brak kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który stwierdził, m.in. że nowemu oddziałowi brakuje niezbędnego doświadczenia. Uznał także, że "już pacjenci mają gdzie się leczyć".

Dwa traktory pędziły ulicami lewobrzeżnej części Świnoujścia w niedzielę rano. Złodzieje ukradli je z niemieckich gospodarstw na wyspie Uznam. Wpadli przed przeprawą karsiborską, bo musieli czekać na prom.

- Nie da się robić pierwszoligowej polityki europejskiej, dysponując infrastrukturą z epoki Gierka - przekonuje w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Radosław Sikorski, opowiadając o swym planie podniesienia prestiżu Sejmu. Marszałek w rozmowie z gazetą tłumaczy się ze współpracy z byłym brytyjskim dyplomatą, z którym konsultował wystąpienia jako szef MSZ. A pytany, czy wystartuje na przewodniczącego PO, zapewnia: "będę pracował na sukces Ewy Kopacz".