Blisko 5 tys. osób w całym kraju zostało oszukanych przez grupę sprzedawców detektorów gazu, podających się za pracowników gazowni. Za rzekomo obowiązkowe czujniki pobierali zawyżone opłaty lub po wzięciu zaliczki nie montowali ich wcale. Czterej oszuści wpadli w ręce policji w Ostródzie w woj. warmińsko-mazurskim.

Zaproponowany przez rząd projekt ustawy dotyczący likwidacji Funduszu Kościelnego i wprowadzenie 0,3 proc. odpisu od podatku dochodowego na rzecz Kościoła zmusi diecezje i parafie do ujawnienia całości swoich finansów - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

- Nie podoba mi się to, że zrobiliśmy przedsionek do wojny religijnej, nie tylko w kontekście finansów Kościoła - w ten sposób Janusz Piechociński z PSL w programie "Jeden na jeden" w TVN24 komentował zapowiedź zmian w finansowaniu Kościoła przez państwo. Powiedział też, że nie sądzi, by w tej sprawie prowadzono konsultacje z jego partią.

Ponad milion złotych odszkodowania z własnej kieszeni musi zapłacić jednemu z przedsiębiorców adwokat, który popełnił błąd - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita", powołując się na orzeczenie Sądu Najwyższego. To przestroga dla prawników. Jeśli podejmują się ryzykownych spraw lub o wyższe kwoty, powinni wykupić droższą polisę ubezpieczeniową - informuje gazeta.

Mimo że czasy zimnej wojny dawno za nami, w Polsce nadal działa kilka tysięcy schronów, w których można w całkowitym zamknięciu przetrwać nawet kilka tygodni. Jeden z bardziej znanych bunkrów znajduje się w Krąpiewie koło Bydgoszczy. Miał służyć jako schronienie w razie ataku atomowego.

Powstaliśmy 19 marca 2007 roku. Przez 1827 dni napisaliśmy ponad 170 tys. artykułów i umieściliśmy na stronach portalu prawie 140 tys. materiałów wideo. Klikacie w nas już pięć lat.

15 zastępów straży pożarnej gasiło ogień, który zajął nieużytki rolne w dzielnicy Przybyszówka w Rzeszowie. Ogień przedostał się pod osiedle mieszkalne niepokojąc jego mieszkańców. Internauci nadesłali zdjęcia z akcji gaśniczej.

- Ten system finansowania [Kościoła - red.] dzisiaj nie wiadomo za co i skąd, chociażby w postaci Funduszu Kościelnego, jest zły. To powinno być jasne, na zasadzie dobrowolności obywateli - mówił w "Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz z SLD. Marek Jurek przekonywał zaś, że regulowanie tych spraw "w sposób jednostronny" jest atakiem na Kościół.

Na razie są szanse jedynie na zaliczki, bo na pełne odszkodowanie ofiary katastrofy pod Szczekocinami będą musiały poczekać do jednoznacznego ustalenia winnego tragedii. A to może potrwać. Jednocześnie specjaliści od prawa radzą, by niczego pochopnie nie podpisywać.

W kampanii wyborczej Jasionna, niewielka miejscowość w Wielkopolsce, znalazła się na trasie Tuskobusa. Premier odwiedził wtedy setki podobnych, ale to mieszkańcom Jasionnej - widząc ich poważny problem - obiecał pomoc. Przy czym, co trzeba podkreślić, nie podał terminu, w jakim to zrobi. Od tego czasu nieco się w Jasionnej zmieniło... na gorsze.

Przed "Elbą" znów tłumy. Tym razem nie było ochrony i policji, ale licznie przybyłe rodziny. Wszyscy opowiadają się przeciw likwidacji squatu. Jego mieszkańcy mają niecały tydzień na opuszczenie zabudowań. Na poniedziałek zapowiadany jest kolejny happening.

Blisko siedem tysięcy osób protestowało w Gdańsku przeciwko nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. Manifestacja w tej samej sprawie w Lublinie zgromadziła prawie 4 tys. osób. Podobnie było w Białymstoku.

Do blisko 5 tys. pożarów doszło w sobotę z powodu wypalania trawy i nieużytków. W pożarach, które najczęściej wybuchały w województwach mazowieckim, śląskim i małopolskim, zginęły dwie osoby. Film z pożaru łąk pod Tarnowem zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta @paweł. Zdjęcia z Olsztyna przesłał Reporter 24 Romuald_Lagun.

Kierowca busa, który wioząc młodych sportowców, miał w sobotę wypadek w Kromolinie Starym w Łódzkiem, usłyszał zarzuty. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

- To jest wcześnie, ja ciągle czuję się bardzo słaby, ale praca doda mi sił. Może i zapłaczę w tym tygodniu przez ból i frustrację, no bo ciągle nie odbudowałem mięśni - mówi w wywiadzie dla TVN24 Jarosław Wałęsa. Po 7-miesięcznej przerwie wraca do pracy w Parlamencie Europejskim. Na początku września ubiegłego roku Wałęsa miał bardzo poważny wypadek motocyklowy.

Mimo ochrony i służb celnych, młody chłopak wszedł na teren lotniska Ławica w Poznaniu i na boku jednego z samolotów namalował grafitti. Pierwsi pokazujemy zdjęcia pomalowanej maszyny i pytamy dlaczego służby ochrony lotniska dopuściły do wejścia na teren portu lotniczego obcej osoby? Prokuratura Rejonowa w Poznaniu już zapowiada dochodzenie w tej sprawie.