Na "ekranowaniu" Polska straciła ok. miliarda złotych

Przez złe przepisy autorstwa resortu środowiska, na ekranowaniu Polski straciliśmy ok. miliarda złotych - pisze "Rzeczpospolita" i punktuje: ekrany postawiono tam, gdzie powstać wcale nie musiały, a koszt budowanych dróg zwiększył się aż o 25 proc.

Palikot: Gowin zaakceptował poszerzenie koalicji o SLD

Jest kryzys polityczny, koalicja rządząca i premier nie mają dziś inicjatywy politycznej - stwierdził w programie "Jeden na jeden" Janusz Palikot (RP). Jego zdaniem, jeśli piątkowe expose Donalda Tuska tego nie zmieni, w 2013 r. dojdzie do poszerzenia koalicji o SLD.

Nie ma winnych zaniedbań ws. Smoleńska. Kancelaria premiera odpowiada prokuraturze

Wszystkie najważniejsze zaniedbania zgłoszone przez prokuraturę ws. organizacji wizyt premiera i prezydenta w Katyniu w 2010 roku zmarginalizowane. Ani słowa o konsekwencjach wobec któregokolwiek z urzędników. Tvn24.pl dotarł do odpowiedzi kancelarii premiera na pismo prokuratury, w którym wytknęła liczne błędy urzędnikom Donalda Tuska.

Po odejściu oficerów ABW rekrutuje na potęgę

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rekrutuje nowych pracowników. Miesięcznie od osób starających się o pracę wpływa ponad tysiąc podań. I to mimo zapowiadanej przez premiera reformy służb - informuje "Rzeczpospolita".

Skazany w seksaferze, ofiara i świadek - pracę stracili wszyscy

Prawie dwa lata po ujawnieniu seksafery w częstochowskim pogotowiu, Witold N. został skazany. Pracownicy placówki, którzy zdecydowali nagłośnić sprawę molestowania pielęgniarek i pacjentek, nie mogą jednak mówić o zwycięstwie. Stracili bowiem pracę. Dyrektor pogotowia twierdzi, że nie są oni już "godni zaufania". A prezydent Częstochowy, który jest jego zwierzchnikiem stwierdza krótko: - Dyrektor podjął decyzje, do których miał prawo.

ZUS od "umów śmieciowych"? Pawlak krytykuje

- W czasie kryzysu rozwiązania "usztywniające relacje" na rynku byłyby bardzo ryzykowne - tak wicepremier Waldemar Pawlak odniósł się do doniesień, że premier w piątek ma ogłosić, że składki ZUS będą płacone także m.in. od umów o dzieło.

"Nie ma 40 szabel Gowina"

- Platforma zrobi wszystko, żeby nie było wojny o aborcje - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN 24 Grzegorz Schetyna. Były marszałek Sejmu dodał, że dzisiejsze głosowanie ws. projektu zaostrzenia prawa dotyczącego aborcji to "wypadek przy pracy".

"Nie wierzę w zmianę ustawy aborcyjnej"

Jestem zaskoczony i zdziwiony, że posłowie opowiedzieli się za dalszymi pracami nad projektem zaostrzającym przepisy dot. aborcji. Liczę na to, że parlament nie dopuści do rozbicia trudnego kompromisu w imię zastąpienia go innym, gorszym kompromisem – powiedział w „Kropce nad i” prezydent Bronisław Komorowski.

Cichocki: Nie było żadnej inwigilacji posłów

Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki oświadczył po spotkaniu z sejmową komisją ds. służb specjalnych, że służby nie inwigilowały posłów opozycji. Wiceprzewodniczący komisji Marek Opioła (PiS) przypomniał, że prokuratura podjęła w tej sprawie śledztwo.

WOŚP po raz pierwszy będzie zbierać na seniorów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czasie 21. Finału będzie kwestować nie tylko na rzecz najmłodszych pacjentów. Po raz pierwszy połowa zebranej kwoty zostanie przeznaczona na opiekę medyczną seniorów.

Nowa misja NATO w Afganistanie. Nie wiadomo, czy z Polską

Ministrowie obrony państw NATO przyjęli w środę mandat nowej misji szkoleniowej w Afganistanie po 2014 r.; jej koncepcja ma być znana najwcześniej w lutym. W najmniejszym stopniu nie jest przesądzone, czy Polska weźmie udział - mówi minister Tomasz Siemoniak.

Pawlak o Tusku: Mamy do siebie zaufanie

- Okazuje się, że w sprawach konkretnych można rozmawiać bardzo praktycznie i bardzo pozytywnie, zachowując różnice polityczne - powiedział wicepremier Waldemar Pawlak podsumowując rozmowy z liderami partii opozycyjnych. Pytany, czy poinformował premiera, że będzie spotykał się z opozycją parlamentarną, stwierdził: - Mamy do siebie zaufanie i poczucie odpowiedzialności, dlatego nie musimy wszystkich spraw konsultować.

"Doradca" Parulski pół roku dłużej "rezerwowym"

Minister Obrony Narodowej o pół roku przedłużył gen. Krzysztofowi Parulskiemu okres pozostawania w rezerwie kadrowej. Oznacza to, że nie udało się znaleźć dla niego nowego stanowiska służbowego i cały czas pozostaje do dyspozycji Tomasza Siemoniaka. Generał nadal pobiera tę samą pensję, którą otrzymywał jako szef Prokuratury wojskowej.

Szef klubu PO "zaskoczony". Zobacz, jak głosowali

Szef klubu PO Rafał Grupiński przyznał, że jest zaskoczony, iż część posłów Platformy głosowała za dalszymi pracami nad zaproponowanym przez klub SP projektem ustawy zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji. - Źle się stało, popełniono błąd - ocenił.

Katarzyna P. przesłuchana. Ma osiem zarzutów.

Katarzyna P. - żona prezesa Amber Gold Marcina P. opuściła gdańską prokuraturę, gdzie w środę była przesłuchiwana. Nie chciała rozmawiać z dziennikarzami. Kobieta usłyszała osiem zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko ustawie o rachunkowości, kodeksowi spółek handlowych i wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Zastosowano wobec niej zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

Kaczyński nie zabierze głosu po Tusku

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nie zabierze głosu w piątkowej debacie nad tzw. drugim expose premiera Donalda Tuska. Jednocześnie ocenił, że 15 minut, jakie kluby będą miały na wystąpienia, to "dużo za mało".

Upomnienie od ministra za jeżdżenie superautem

Minister Sławomir Nowak upomniał szefa Inspekcji Transportu Drogowego - informuje RMF FM. Według reportera stacji, szef ITD jeździł do pracy samochodem kupionym do ścigania piratów drogowych. Inspekcja zaprzeczyła tym informacjom.

Prace nad zaostrzeniem przepisów dot. aborcji. 40 posłów PO "za"

40 posłów PO i 19 posłów PSL zagłosowało przeciwko odrzuceniu projektu ustawy Solidarnej Polski, który zaostrza przepisy dotyczące aborcji. 28 parlamentarzystów PO wstrzymało się od głosu, wśród nich minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. W rezultacie projekt ten trafił do dalszych prac w komisjach sejmowych. Wcześniej Sejm odrzucił projekt ustawy liberalizującej przepisy dot. aborcji autorstwa Ruchu Palikota.

Tajemnicza śmierć w areszcie. Jest śledztwo

Prokuratura rejonowa w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie) wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 29-letniego mężczyzny, przebywającego w tamtejszym areszcie śledczym. Prokuratura twierdzi, że do zgonu aresztowanego nie doszło w sposób naturalny - jego ciało ma zewnętrzne obrażenia.

Badanie DNA. To nie ciało Ziętary

Wyniki badań DNA niezidentyfikowanych zwłok wykluczyły, by było to ciało Jarosława Ziętary - poinformowała Prokuratura Apelacyjna w Krakowie, prowadząca śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarza. Śledczy sprawdzili też około 20 innych ciał, których tożsamość nie jest znana.

Pytania do premiera bez żadnych ograniczeń

- Po informacji premiera kluby będą miały 15 minut na wystąpienie - poinformowała na konferencji prasowej marszałek Ewa Kopacz. Jak zaznaczyła, taki system będzie sprawiedliwy. Przyznała, że za taką formułą debaty były wszystkie kluby z wyjątkiem PiS.

Kraków stara się o zimowe Igrzyska. "Da się to zrobić"

Kraków organizatorem zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku? Grupa Inicjatywna jest już bliska uzyskania oficjalnego poparcia polskiego rządu w tej sprawie, by wystąpić do MKOl-u ze zgłoszeniem stolicy Małopolski jako kandydata do organizacji zimowej olimpiady. Pomysł zaakceptowały już władze Krakowa. - Da się to zrobić - komentuje w TVN24 prezydent tego miasta Jacek Majchrowski.

Bunt sędziów przeciw reformie Gowina. Masowo w stan spoczynku?

Po decyzji ministra sprawiedliwości o likwidacji 79 sądów rejonowych pracujący tam sędziowie zapowiedzieli protest. Planują masowo przejść w stan spoczynku - donosi "Dziennik Gazeta Prawna" po zbadaniu sytuacji w kilku jednostkach, które mają być przekształcone w wydziały zamiejscowe większych sądów.

"Wtedy nikt nie myślał o kosztach" Graś o smoleńskich pogrzebach

- Pamiętam tamte dni i z perspektywy można mówić, co było oburzające. Ale wtedy trzeba było podejmować decyzje, nikt nie myślał o kosztach - powiedział w "Jeden na jeden" minister Paweł Graś. "Superwizjer" TVN ustalił, że po katastrofie smoleńskiej bezpłatne trumny, transport zwłok i pogrzeby oferowała Polska Izba Pogrzebowa, urzędnicy wybrali jednak prywatną firmę.