Od 5 lat czeka na mieszkanie, sama szuka pustostanów. Urząd nie pomaga

Mieszkanka Łodzi od pięciu lat czeka na mieszkanie socjalne. Urzędnicy twierdzą, że nie ma dla niej odpowiedniego lokalu. Kobieta wzięła sprawy w swoje ręce i sama wyszukuje pustostany, które można zaadaptować na mieszkania. Zaoferowała nawet, że sama wyremontuje jeden z nich, jeśli tylko miasto wyrazi na to zgodę.

Chcą reprezentować Polskę w Soczi. Pieniądze muszą zbierać w internecie

- Jest to marzenie życia. Każdy sportowiec dąży do tego, żeby pojechać na igrzyska - mówią reprezentantki Polski w short tracku, które w internecie zorganizowały zbiórkę pieniędzy na swój start w zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi. Jak twierdzą, dotacja z ministerstwa nie jest wystarczająca. Ich sportowa przyszłość zależy od hojności internautów.

Prezydent dziękuje za Fredrę. Za rok Sienkiewicz

W sobotę wieczorem w Teatrze Polskim prezydent Bronisław Komorowski podziękował za liczny i aktywny udział w całodziennym czytaniu dzieł Aleksandra Fredry. Zapowiedział też, że przyszłoroczne Narodowe Czytanie poświęcone zostanie Henrykowi Sienkiewiczowi.

Tajemnicze morderstwa w Warszawie

Wciąż nie została wyjaśniona przez policję sprawa dwóch podobnych brutalnych morderstw w Warszawie. Od ciosów nożem zginęli emerytowany lekarz i starsza kobieta. Oboje oferowali swoje domy na sprzedaż lub wynajem. Oboje umówili się z tajemniczym klientem i zostali zamordowani. Policjanci nie chcą mówić o seryjnym zabójcy, ale nie wykluczają, że te sprawy się łączą.

"W tej chwili PZPN stać nawet na zatrudnienie Mourinho"

- Zapytałem Bońka, powiedział, że w tej chwili PZPN stać nawet na zatrudnienie Mourinho - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Adam Godlewski z "Piłki nożnej", komentując, kto ewentualnie mógłby zastąpić Waldemara Fornalika. - Tylko pytanie, czy Mourinho też nie będzie potrzebował co najmniej pół roku, żeby wgryźć się w nasze realia - dodał.

Holocher odchodzi z zarządu Ruchu Narodowego. Przez WikiLeaks

Były szef ONR Przemysław Holocher zrezygnował ze stanowiska członka Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. Jego decyzja ma związek z opublikowaniem jego prywatnych rozmów przez portal WikiLeaks. Zapewnił jednak, że odejście z Rady Decyzyjnej nie kończy jego działalności w ruchu narodowym. Pytany, jaka będzie teraz jego rola, powiedział, że "musi przemyśleć jeszcze kilka spraw".

Kaczyński: W normalnym kraju Komorowski wypadłby z polityki

- W każdym normalnym europejskim kraju o ustabilizowanej demokracji człowiek, który wyśmiewa się po informacjach o strzałach w kierunku kolumny, gdzie jechał prezydent państwa, wypadłby z polityki - powiedział w RMF FM Jarosław Kaczyński, nawiązując do wypowiedzi Bronisława Komorowskiego z 2008 roku.

Nie ma mocnych na skandaliczne zachowanie kibiców?

"Bezradność" - to jedno ze słów przychodzących do głowy, kiedy oglądamy zdjęcia bijatyki na gdyńskiej plaży, przerwanego meczu w Legionowie, swastyk na ulicach Białegostoku, czy obraźliwego dla Litwinów transparentu na stadionie w Poznaniu. W tym ostatnim przypadku, który wywołał dyplomatyczny skandal, widać nie tylko bezradność policji, klubu i miasta, trudno też nie odnieść wrażanie, że tu pasują i inne słowa. Uległość, przyzwolenie i symbioza. Jak to możliwe?

Kto po nich idzie

"Idziemy po was!" - te głośne słowa ministra spraw wewnętrznych można uznać za hasło kolejnej wojny ze stadionowymi przestępcami. Kolejny raz wypowiedzieli ją wspomniany minister i premier. Zapowiedzi brzmią groźnie. Można mieć jednak wątpliwości, czy ktokolwiek się ich boi. Zwłaszcza, kiedy przyjrzymy się temu, kto i jak z chuligaństwem ma walczyć.

W imię prawa

Kościół na Dominikanie prosi tamtejszą prokuraturę, by z księżmi podejrzanymi o pedofilię postępowała zdecydowanie, tak jak każe prawo. O polskim arcybiskupie Józefie Wesołowskim mówi się, że był stałym bywalcem domu publicznego, w którym pracowały dzieci. Prokuraturze udało się też ustalić tożsamość drugiego księdza z Polski również podejrzewanego o pedofilię. Jest z zakonu michalitów w podwarszawskich Markach.

Ostrożny koniec kryzysu?

Kryzys się skończył - ogłosił premier. Jednak w przyszłorocznym budżecie tego nie widać. Nadal będziemy zaciskać pasa. Spięcie w jedną całość zasobów i wydatków państwa zajęło rządowi dwa dni obrad. Chwilami podobno ostrych.

Derby powiatu

Są w Polsce miejsca, w których "kibolska kultura zawitała pod strzechy". Oglądając relację Artura Zakrzewskiego z Witaszyc można się pobłażliwie uśmiechać, warto jednak przy tej okazji całkiem poważnie się zastanowić, czy i na tym najniższym szczeblu nie mamy do czynienia z bezradnością państwa, które powinno skutecznie walczyć z chuliganami.

MEN się wije, prawnicy radzą. Jak posłać przedszkolaka na zajęcia dodatkowe?

Od poniedziałku w dziesiątkach przedszkoli codziennie odwoływane są z konieczności kolejne zajęcia dodatkowe dla najmłodszych. Najodważniejsi dyrektorzy jeszcze czekają - w nadziei, że ministerstwo edukacji pozwoli rodzicom opłacać godziny nauki języka angielskiego, plastyki czy rytmiki. MEN na razie tylko uspokaja, twierdząc, że problemu nie ma. Ale pytane o konkrety nie odpowiada wcale lub po przedszkolnemu: "pomidor". Są jednak i takie miejsca w Polsce, które już poradziły sobie z problemem. W jaki sposób?

Bielecki: Buzek myli się w sprawie OFE

Jan Krzysztof Bielecki odpierał w programie "Tak Jest!" zarzuty Jerzego Buzka i Jerzego Hausnera, zdaniem których rządowe zmiany ws. OFE mają na celu doraźne ograniczenie deficytu budżetowego. Jak tłumaczył Bielecki, zmniejszyć mają one nie deficyt budżetowy, a dług publiczny. - Dług publiczny i ograniczanie długu jest najważniejszym elementem dla stanowienia dobrych warunków dla rozwoju gospodarczego w przyszłości - wyjaśniał przewodniczący rady gospodarczej przy premierze.

"To nie jest czas na rewolucję w rządzie". Premier o propozycjach Piechocińskiego

- To nie jest czas, żeby robić takie rewolucje strukturalne w rządzie - tymi słowami Donald Tusk skomentował propozycje wicepremiera Janusza Piechocińskiego dot. likwidacji niektórych resortów. Jak dodał premier, Piechociński nie przedstawiał tych pomysłów w dyskusji koalicyjnej. Ocenił jednocześnie, że czwartkowa wypowiedź ministra gospodarki wyrażała raczej jego "pogląd', a nie inicjatywę polityczną.

Tusk: przedszkole to nie jest miejsce do nauki

- Przedszkole to nie jest miejsce do nauki, tylko do dozoru nad dziećmi i zabawy - mówił premier Donald Tusk podczas piątkowej konferencji prasowej, odnosząc się do zmian w ustawie "przedszkolnej". Zgodnie z nimi rodzice nie będą mogli już opłacać m.in. zajęć języka angielskiego dla swoich pociech. Szef rządu podkreślał, że wszystkie niezbędne dla przedszkolaków zajęcia są zapewnione w podstawie programowej.

"Pieniądze z Unii to gigantyczna szansa na miarę tysiącleci"

Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił w czasie piątkowej wizyty w Sanoku, że pieniądze z UE, które ma otrzymać Polska w kolejnej unijnej perspektywie finansowej są dla naszego kraju "gigantyczną szansą na miarę tysiącleci". Zaznaczył również, iż sposób wykorzystania środków to wielka odpowiedzialność, a pieniędzy nie należy wydawać na to, co w przyszłości rodzić może "koszty utrzymania".

Szumilas: nie jest prawdą, że zajęcia dodatkowe w przedszkolach znikną

- Nie jest prawdą, że dzieci nie będą miały zajęć dodatkowych, bo te zajęcia będą się odbywały w ramach organizowanych przez przedszkole - powiedziała w rozmowie z TVN24 minister Krystyna Szumilas, pytana o sprawę dodatkowych zajęć w przedszkolu. Według nowych przepisów nie możliwości opłacania ich przez rodziców, a nie wszystkie samorządy na nie stać.

Implanty "szyte na miarę"

Pacjenci z urazami twarzy i głowy mogą wyglądać po operacji prawie tak samo, jak przed wypadkiem. A wszystko za sprawą naukowców z łódzkiej firmy i Uniwersytetu Medycznego, którzy przygotowują implanty wykorzystywane podczas rekonstrukcji oczodołu albo fragmentu czaszki. Ich zaletą jest to, że są idealnie dopasowane do ubytku.

Usterka urządzeń i kradzież trakcji. Opóźnienia

Na odcinku Dąbrowa Górnicza-Będzin (Śląskie) doszło do usterki urządzeń sterowania ruchem kolejowym. - Z tego powodu pociągi są opóźnione nawet do 40 min – podaje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Żołnierze wyklęci pochowani na Powązkach we wrześniu 2014?

Żołnierze wyklęci powinni być pochowani w kwaterze "Ł" na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie, a najlepszym terminem pochówku jest pogrzeb we wrześniu 2014 roku w 75-lecie Polskiego Państwa Podziemnego - uważa prezydent Bronisław Komorowski.