Władze Ursynowa podpisały w imieniu Warszawy nową umowę o współpracy ze Smoleńskiem. - Dotyczy wymiany delegacji, współpracy kulturalnej i sportowej - wyjaśnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl Piotr Guział, burmistrz Ursynowa.

Do śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek w kopalni węgla kamiennego Murcki-Staszic w Katowicach. Na pracowników montujących przenośnik zsunął się jeden z elementów. 26-letni górnik zginął na miejscu, drugi został ranny w nogę.

Nie ma co się łudzić, są różne punkty widzenia na przyszłość relacji z Białorusią w różnych krajach, ale póki co udaje się utrzymywać zasadę "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" - mówił na spotkaniu ze studentami w Lublinie prezydent Bronisław Komorowski, zaznaczając że takie wydarzenia jak wydalenie ambasadorów z Mińska to krok, który może przyspieszyć drogę do stworzenia wspólnej polityki zagranicznej Unii.

Ruszył proces w sprawie katastrofy kolejowej w Mostach, w której dwie osoby zginęły, a 25 zostało rannych. Oskarżony o spowodowanie tej katastrofy jest kierowca tira przewożącego cegły, który niemal rok temu wjechał na tory na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Sąd Okręgowy w Słupsku nie zgodził się na dobrowolne poddanie się karze przez mężczyznę, który ma zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym.

Centralne Biuro Antykorupcyjne wnioskuje o odwołanie dyrektorów pięciu szpitali na Lubelszczyźnie. W ocenie Biura wszyscy naruszyli przepisy, prowadząc równolegle indywidualne praktyki lekarskie.

W minioną sobotę w rekordowej kumulacji Lotto, w której zgarnąć można było aż 40 mln zł, padły trzy "szóstki". Początek 2012 roku jest wyjątkowo szczęśliwy dla graczy z Pomorza, gdyż dwie z nich skreślono w kolekturach w Kartuzach i Sopocie (woj. pomorskie). Wcześniej, 9 lutego, rekordowa wygrana (ponad 33 mln) padła w kolekturze w Gdyni. Trzeci gracz, który w sobotę wzbogacił się o 13 milionów, zagrał w Radlinie (pow. wodzisławski). Szczęśliwymi liczbami były: 1, 5, 6, 28, 29, 36.

Radni Mazowsza będą dziś głosować plan oszczędności. Chodzi o odchudzenie budżetu o ponad pół miliarda złotych. To 1/5 kwoty przewidzianej na wydatki. Plan oszczędności zakłada, że nie powstaną nowe Orliki. Bez 11 milionów złotych będą musiały sobie poradzić Koleje Mazowieckie. Z budżetu znika też budowa przystanku kolejowego przy lotnisku w Modlinie. Funduszy ma zabraknąć na ochronę zabytków.

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek z Sejmu wrócił na rodzinną wieś. – To nie była łatwa decyzja, ale po ostatnich wyborach coś we mnie pękło – przyznał w niedzielę w "Dzień Dobry TVN", gdzie pochwalił się swoją rolniczą pasją. Jak podkreślił, czuł, że "na Wiejskiej jedzie na jałowym biegu". Teraz chce udowodnić, że potrafi robić też coś innego niż politykowanie.

- Premier Donald Tusk rozważa możliwość przeprowadzenia przedterminowych wyborów do parlamentu - uważa szef PJN Paweł Kowal. W programie "Jeden na jeden" w TVN24 europoseł stwierdził, że może do nich dojść już we wrześniu. - Tusk będzie szukał tego terminu, jeśli przejdzie jeszcze jeden, dwóch posłów - ocenił Kowal, nawiązując do odejścia dotychczasowego posła PO Łukasza Gibały do Ruchu Palikota. Koalicji rządzącej w parlamencie pozostały teraz jedynie trzy głosy powyżej większości. Jednak szef klubu PO rafał Grupiński zaprzeczył, jakoby miało dojść do wcześniejszych wyborów.

Do końca tygodnia częstochowscy prokuratorzy sporządzą dokładny plan śledztwa ws. katastrofy pod Szczekocinami. Jak ustaliliśmy, postępowanie będzie prowadzone równolegle w dwóch wątkach. Pierwszy dotyczyć ma bezpośrednich przyczyn wypadku, w drugim prokuratorzy zajmą się odpowiedzialnością osób, które dbały o infrastrukturę oraz organizację pracy na tym odcinku. – Nie wykluczamy, że w tym wątku może dojść do stawiania zarzutów – mówi tvn24.pl prok. Tomasz Ozimek.

Polski kitesurfer grozi krokami prawnymi firmie, która wypożyczyła mu lokalizator. Jan Lisewski twierdzi, że urządzenie nie działało jak należy i przez to szukano go na Morzu Czerwonym aż dwie doby. Firma zapewnia, że nadajnik jest sprawny, a to podróżnik nie umiał go odpowiednio użyć.

20 osób ewakuowano po pożarze dachu kamienicy, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem w Zbąszyniu w woj. wielkopolskim. Nikomu nic się nie stało.

Awantura o GPS. Polski kitesurfer grozi krokami prawnymi firmie, która wypożyczyła mu lokalizator. Jan Lisewski twierdzi, że urządzenie nie działało jak należy i przez to szukano go na Morzu Czerwonym aż dwie doby. Firma zapewnia: nadajnik jest sprawny, to podróżnik nie umiał go odpowiednio użyć.

Czy hasło niedzielnej Manify, dotyczące rozdziału państwa i Kościoła było chybione? Tak uważają goście "Faktów po Faktach" Tomasz Nałęcz i Witold Waszczykowski. - Hasło walki z kościołem zostało przestrzelone w stosunku do realnych problemów - uważa Waszczykowski. - Też mnie to zaskoczyło - przyznaje prof. Nałęcz.

Fani zespołu Jamal, którzy zamierzali bawić się na jego koncercie w Krakowie, musieli obejść się smakiem. Tuż przed imprezą trzech muzyków formacji zostało zatrzymanych za posiadanie narkotyków. Informację jako pierwsi podali dziennikarze Radia Zet.

"Dość arogancji państwa wobec kobiet", "Żłobki, a nie stadiony", "Jesteśmy oburzone" - transparenty z takimi hasłami nieśli dzisiaj uczestnicy "Manify 2012" m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i Warszawie. Manifestanci żądali równego traktowania kobiet i mężczyzn w pracy oraz w życiu publicznym, domagali się także rozdziału państwa od Kościoła. Relacje z manifestacji w poszczególnych miastach zamieścili w naszym serwisie Reporterzy 24.

Rodzinie z Wierzchowni pod Głogowem sąd odebrał najmłodsze dziecko. Choć rodzice bardzo je kochają, są biedni i do niedawna mieli bardzo trudną sytuacją mieszkaniową. Czy uda się przekonać sąd do zmiany decyzji?