Nieomal cudem uratował się 24-letni kierowca z wypadku do jakiego doszło po godz. 17.00 w miejscowości Lisy pod Białą Podlaską (lubelskie). Prowadzone przez niego auto z dwoma pasażerami z niewiadomych przyczyn zjechało z pasa drogowego i uderzyło w drzewo. Na miejscu kierowcy przybyli strażacy zobaczyli drzewo i zakleszczonego przy nim kierowcę.

"Bez ponownej dogłębnej oceny ACTA nasi eurodeputowani nie powinni ratyfikować tej umowy" - napisał premier Donald Tusk do przywódców partii należących do frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. Wezwał też do paneuropejskiej debaty nad ACTA.

Niemal całą nową twarz otrzymała od łódzkich lekarzy kobieta, która cierpiała na nowotwór. Wszystko dzięki przeszczepowi. W miejsce zniszczonych przez chorobę tkanek twarzy udało się specjalistom z kliniki Uniwersytetu Medycznego wszczepić te z uda pacjentki.

- Mając wybory w tak dalekiej perspektywie premier nie musi się przejmować sondażami - stwierdziła w "Piaskiem po oczach" prof. Jadwiga Staniszkis. Socjolog skrytykowała też sposób wprowadzania reformy emerytalnej przez rząd. Według niej najbardziej skandaliczne w niej jest wydłużenie wieku emerytalnego kobiet i zrównanie go z wiekiem mężczyzn.

Premier najpierw mówi o brutalnym szantażu ws. ACTA, a potem wycofuje się z tej umowy rakiem - stwierdził w "Faktach po Faktach" Zbigniew Kuźmiuk z PiS. Jego zdaniem, przyczyniły się do tego nie żadne konsultacje, tylko kompletna porażka wizerunkowa. Innego zdania był Adam Szejnfeld z PO. - Mamy państwo demokratyczne i władzę, która się wsłuchuje w opinię społeczną - stwierdził polityk Platformy.

Nie zostawia się towarzysza broni w potrzebie - stwierdził w programie "Tak jest" gen. Roman Polko, były szef GROM-u, odnosząc się do znalezionego w Tatrach byłego żołnierza. I dodał, że zastanawia się dlaczego Włodzimierz N. został zostawiony samemu sobie. - Tego w Siłach Specjalnych nie powinno być. To skandal - stwierdził gen. Polko. Z kolei prof. Janusz Heitzman, kierownik kliniki psychiatrii sądowej powiedział, ze można bardzo poważnie brać pod uwagę, że Włodzimierz N. ma zespół stresu pourazowego.

Były redaktor naczelny "Dziennika" Robert Krasowski ma przeprosić redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika - orzekł w piątek sąd. Michnik pozwał Krasowskiego m.in. za słowa pod swym adresem, że "jedną trzecią życia poświęcił obronie byłych ubeków". Wyrok nie jest prawomocny. Pełnomocnik Krasowskiego zapowiedział apelację.

Archidiecezja poznańska odzyska działkę zabraną jej w PRL, o którą spierała się z władzami Poznania. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił kasację ratusza w tej sprawie. Wyrok ten może otworzyć nową drogę prawną do rewindykacji nieruchomości kościelnych, po tym jak działać przestała Komisja Majątkowa.

Kilka tygodni temu w Sejmie skapitulował i wbrew swoim zapewnieniom zamiast jointa zapalił kadzidełko o zapachu marihuany. W piątek pod Sejmem się skusił i pociągnął ze skręta, który podsunęli mu zwolennicy legalizacji z organizacji Wolne Konopie. - To była marihuana - zapewnił w programie "Tak jest" Kamil Sipowicz, orędownik jej legalizacji.

- Można odnieść wrażenie, że to kolejny dowód na to, że premier polskiego rządu nie prowadzi samodzielnej polityki w imieniu Polski - tak Marek Kuchciński (PiS) ocenił piątkowe oświadczenie premiera Donalda Tuska ws. ACTA. Szef rządu powiedział, że stanowisko Polski było "nieprzemyślane". - Nie miałem racji - przyznał premier.

"Nasze stanowisko ws. ACTA było nieprzemyślane, nie miałem racji" - przyznał dzisiaj na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Rząd wycofuje się z kontrowersyjnej umowy, a internauci, choć cieszą się, że Polska nie podpisze ACTA, w większości nie pozostawiają na nim suchej nitki. Czekamy na wasze komentarze.

- Oszczędzanie kosztem chorych, ciężko często chorych ludzi, przy tym biednych, jest nikczemnością tego rządu i tego premiera, czyli Donalda Tuska - oświadczył w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dlatego - jak mówił - PiS domaga się przywrócenia starych cen leków, sprzed wejścia w życie nowej listy refundacyjnej.

Może to przejęzyczenie - tak Donald Tusk skomentował wypowiedź wicepremiera Waldemara Pawlaka, że "nie bardzo wierzy w państwowe emerytury", więc oszczędza we własnym zakresie. Premier - jak powiedział - sam będzie miał tylko państwową emeryturę.

37-letni mężczyzna, który na terenie aquaparku w Sopocie molestował 11-letnią dziewczynkę, został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

- Muszę przyznać, że mile mnie zaskoczył premier tym, że poszedł za naszą radą - tak na antenie TVN24 Katarzyna Szymielewicz z fundacji Panoptykon komentowała decyzję premiera Donalda Tuska, który zaproponował przywódcom partii należących do frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim odrzucenie ACTA w kształcie wynegocjowanym przez Komisję Europejską. Mimo deklaracji premiera nie ustaje zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie ratyfikacji ACTA.

38-letni mieszkaniec Rzeszowa, oskarżony o otrucie żony, został skazany przez sąd na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna jest byłym ratownikiem medycznym. Wstrzyknął żonie czterokrotną dawkę leku usypiającego.

Premier Donald Tusk zaproponował przywódcom partii należących do frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim odrzucenie ACTA w kształcie wynegocjowanym przez Komisję Europejską. - Nasze stanowisko ws. ACTA było nieprzemyślane, nie miałem racji - przyznał na konferencji prasowej szef rządu.

Kilka dni może potrwać gaszenie pożaru składowiska śmieci we wsi Studzianki k. Białegostoku - oceniają strażacy. Pali się na powierzchni ok. 4 tys. metrów kwadratowych, a składowisko ma 10 metrów wysokości. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.

Z ponad godzinnym opóźnieniem Włodzimierz N. opuścił Szpital Powiatowy w Zakopanem i właśnie jest w drodze do warszawskiej placówki. Powodem opóźnienia był brak zgody władz szpitala na wydanie pacjenta załodze karetki. Zakopiańska jednostka tłumaczyła, że nie zostało jej przedstawione oficjalne upoważnienie.

Rzecznik rządu Paweł Graś pojawił się dziś w programie Bogdana Rymanowskiego "Jeden na Jeden" w TVN24 z odznaką GROM-u wpiętą w klapę marynarki. Jest to honorowa odznaka, którą Graś otrzymał od komandosów w 2009 roku. Poproszony przez nas o komentarz rzecznik rządu napisał z uśmiechem w smsie: "To honorowa odznaka jednostki, którą noszę na szczęście na starcia ze szczególnie trudnymi przeciwnikami".