- Nie da się robić pierwszoligowej polityki europejskiej, dysponując infrastrukturą z epoki Gierka - przekonuje w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Radosław Sikorski, opowiadając o swym planie podniesienia prestiżu Sejmu. Marszałek w rozmowie z gazetą tłumaczy się ze współpracy z byłym brytyjskim dyplomatą, z którym konsultował wystąpienia jako szef MSZ. A pytany, czy wystartuje na przewodniczącego PO, zapewnia: "będę pracował na sukces Ewy Kopacz".

Nawet jeśli zostanie udowodnione, że Adam Hofman dopuścił się oszustwa, sąd będzie mógł złagodzić karę lub nawet odstąpić od jej wymierzenia - ustalił "Newsweek". To samo dotyczy pozostałych byłych posłów PiS z "trójki madryckiej". Hofman będzie dziś gościem "Kropki nad i" w TVN24 o godzinie 20:00.

- Wszystko wskazuje na to, że po tych wyborach parlamentarnych lewicy może nie być w parlamencie - powiedział Ryszard Kalisz w "Jeden na jeden". Poseł niezrzeszony - w przeszłości prominentny działacz SLD - ocenił na antenie TVN24, że ugrupowanie to w najbliższych miesiącach trafi na margines polskiej polityki.

Ponad 36 mln zł zebrała Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych. Przez całą niedzielę - od rana do późnego wieczora - w całym kraju trwały imprezy w ramach 23. Finału.

Już blisko 17 mln zł na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych zebrała do godz. 22 Fundacja WOŚP. W niedzielę w całym kraju odbyły się imprezy organizowane w ramach 23. Finału. Jak informuje policja, zbiórka przebiegała spokojnie.

- Restrukturyzacja górnictwa jest konieczna, rząd zabrał się natomiast do tego w taki sposób, jakby chciał sprowokować protesty, a nie rozwiązać problem - ocenił w "Faktach po Faktach" rządowe negocjacje z górnikami Jarosław Gowin. Dariusz Rosati przekonywał natomiast, że w czasie rozmów trzeba się zachowywać tak, by "studzić emocje, a nie napinać cięciwę".

- Ważne jest jaka będzie odpowiedź Europy. Czy będą infantylne karteczki, infantylne marsze, czy będzie realna odpowiedź. Dziś mam co do tego wątpliwości - mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Marcin Mastalerek (PiS). - Ludzie protestują tak, jak im każe serce - odpowiadał mu Marek Siwiec z Twojego Ruchu. Ocena wydarzeń we Francji wyraźnie zwiększyła temperaturę dyskusji w studiu.

Wieczorem w Warszawie i wielu innych miastach rozbłysły "światełka do nieba", czyli pokazy sztucznych ogni - kulminacyjny punkt 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja ma już na swoim koncie blisko 17 mln zł. Pieniądze zostaną przekazane na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych.

W sobotę zaczęła się ewakuacja mieszkańców Donbasu polskiego pochodzenia. Do tej pory do Charkowa dotarły 162 osoby. Kolejni Polacy uciekający z rejonu wojny mają dojechać tam już na własną rękę. Stamtąd być może samolotami przylecą do Polski.

- On mnie właściwie już wyrzucił z partii. Taki jest scenariusz - mówi o Leszku Millerze i jego planach zawieszony w prawach członka SLD Grzegorz Napieralski. Były lider tego ugrupowania przyznaje, że wiadomość o zawieszeniu była dla niego zaskakująca, bolesna i smutna. Ale ze swoich gorzkich diagnoz dotyczących Sojuszu się nie wycofuje. i zapowiada: - Będę szukał poparcia u kolegów, będę walczył o siebie.

Zniszczona ławka? Nieaktualny rozkład jazdy? Nieestetycznie naklejony plakat? Podobno w Bydgoszczy takie rzeczy już się zdarzać nie będą. A wszystko dlatego, że w mieście od kilku tygodni działa jedyny taki "oficer" - "oficer przystankowy". Obowiązki? Dbać o komfort czekających na autobusy lub tramwaje.

Już jest prawie milion. A tak naprawdę licznik rozkręci się na dobre dopiero w najbliższych dniach, kiedy do końca dobiegać będzie większość aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co ciekawego można upolować w tym roku? Lista jest długa a na niej takie "fanty" jak pierwszy scenariusz filmu "Gorzkie gody" Romana Polańskiego, koszulka Sebastiana Mili - czyli symbol naszego historycznego triumfu nad niemieckimi piłkarzami, przejażdżka za sterami Pendolino, liczne kolacje i obiady ze znanymi osobami a także bijąca już teraz rekordy popularności statuetka kreskówkowego "Reksia".

Służby specjalne zidentyfikowały pięciu Polaków, którzy po przejściu na islam wyjechali do Iraku i Syrii, by walczyć po stronie Państwa Islamskiego. Szósty mieszka w Polsce, ale - choć wiązany jest z fundamentalistycznymi nurtami tej religii - nie ma związku z organizacjami terrorystycznymi - dowiedział się portal tvn24.pl.

- Ona sprawia wrażenie miłej, wykształconej osoby, ale szokująco prokościelnej jak na kandydatkę lewicy - tak Janusz Palikot skomentował w "Piaskiem po oczach" wybór Magdaleny Ogórek na kandydatkę SLD na prezydenta.

- To jest kobieta z nowej, młodej Polski - powiedział o kandydatce SLD na prezydenta, Magdalenie Ogórek, Leszek Miller. W "Faktach po Faktach" przekonywał, że życiorys Ogórek jest "imponujący", a kompetencje szerokie. Wśród cech, które jego zdaniem powinna mieć osoba piastująca najwyższy urząd w państwie wymienił m.in. zdolność uczenia się i rozbudzone ambicje intelektualne.