W poniedziałek polskie MSZ przekazało notę protestacyjną rosyjskiemu ambasadorowi Siergiejowi Andriejewowi. To efekt wypowiedzi rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych Grigorija Karasina dotyczących szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetyny. - Pewnych rzeczy dyplomatom nie wypada mówić. Staramy się na to zwrócić uwagę naszym rosyjskim kolegom - wyjaśnił rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

Kościół zdradził Jana Pawła II, bo praktyka duszpasterska dotycząca małżeństwa i rodziny nie poszła za głosem papieża, a nawet nie zapoznała się z jego nauczaniem - stwierdził abp Henryk Hoser w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną. Zdaniem hierarchy za kryzys rodzin współodpowiadają duchowni, którzy nie potrafią przygotować narzeczonych do małżeństwa w duchu polskiego papieża.

- Dom babci czwórki osieroconych dzieci z Daliowej, gdzie zamieszkają, zostanie wyremontowany - przekazał na antenie TVN24 wójt gminy Jaśliska. Wciąż trwa zbiórka darów dla rodzeństwa, które straciło w pożarze matkę. Oprócz środków finansowych, potrzebne są też materiały budowlane do odbudowy zniszczonego w pożarze domu.

PSL było w sytuacji trudnego wyboru, nie zamierzam wnikać w jego motywację - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się do wystawienia przez ludowców swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Zaznaczył jednak, że - według sondaży - ma 96 proc. poparcie wyborców tego ugrupowania.

Wierzę w sukces. Chcę wygrać te wybory, i być najmłodszym prezydentem w historii Polski, a także zakończyć wojnę POPiS-u - powiedział w "Jeden na jeden" Adam Jarubas, kandydat PSL na prezydenta. Zapewnił, że nie wycofa się przed I turą, aby poprzeć Bronisława Komorowskiego.

- A dlaczego Dzień Zwycięstwa jest w Moskwie? - pyta uwiązany na smyczy w amerykańskie barwy pies z ludzką głową stojący na "Historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej". - Dlatego, że Ja jestem w Berlinie - odpowiada pomnikowa postać sowieckiego żołnierza z dzieckiem na ręku i mieczem przyszpilającym ogon psa. Opis rysunku sugeruje, że pies to szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna.

Kim są ludzie, którzy na trzy godziny zablokowali drogi krajowe? Ustawili na nich traktory, rolniczy sprzęt i protestowali. Wsparcie mieli z Warszawy, bo rolnicy, którzy przyjechali do stolicy, starli się z ministrem. Ich cel jest jeden - żądają od państwa rekompensat za szkody wyrządzone przez dziki i straty hodowlane. Materiał programu "Polska i Świat".

- Jak słyszę Rosjan pouczających nas, Polaków, jak wygląda prawda historyczna, to sobie myślę, że naprawdę Pan Bóg jest miłosierny i gotów jest bardzo dużo wysłuchać - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Tomasz Nałęcz. Prezydencki doradca podkreślał, że mamy "przymus mówienia o naszej polskiej historii uczciwie".