Asfalt popłynął, kierowcy chcą odszkodowań

Drogowcy często zaskakiwani bywają przez zimę, jednak w Głogowie (woj. dolnośląskie), niespodziewanym utrudnieniem stało się... lato. Na jednej z ulic roztopił się asfalt, który przyklejał się do kół samochodów, niszcząc pojazdy. Poszkodowani kierowcy zapowiadają, że będą walczyć o odszkodowania od miasta.

Bez żałoby narodowej nad trumną generała. Miller: to niebezpieczny precedens

Osoby, które wywołały dzisiejsze incydenty na pogrzebie gen. Jaruzelskiego na Powązkach to "pokolenie IPN-u, wykształcone na krótkim kursie historii III RP i jeszcze krótszym kursie Polski Ludowej" - ocenił w "Piaskiem po oczach" szef SLD Leszek Miller. Były sekretarz KC ubolewał nad brakiem szacunku dla zmarłego oraz nad tym, że nie wprowadzono żałoby narodowej. Przestrzegł, że w przyszłości może to stanowić "niebezpieczny precedens" w przypadku śmierci kolejnej głowy państwa.

"Gdyby żył ks. Popiełuszko, koncelebrowałby mszę w intencji gen. Jaruzelskiego"

- To był moment ogromnie wzruszający, gdy zobaczyłem trzech naszych prezydentów, żegnających tego pierwszego - mówił w "Faktach po Faktach" Daniel Olbrychski. Aktor uczestniczył w piątkowej mszy św. w intencji gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Jak mówił, mimo krytyki "pseudochrześcijan" nie żałuje, że wziął udział w uroczystościach. - Ks. Jerzy Popiełuszko, gdyby żył, koncelebrowałby mszę św. - stwierdził Olbrychski.

"Pogromczyni Tuska" o Żydach: "Rozpijali Polaków, zdradzili Polskę, sami siebie ładowali do pieców"

- Rozpijali Polaków podczas zaborów, zdradzili Polskę, nie chcieli się nigdy asymilować, sami siebie ładowali do pieców w obozach koncentracyjnych, ale trzeba im wybaczyć, jak na chrześcijan przystało - to wpis 17-letniej Marii Sokołowskiej w jednym z portali społecznościowych. O nastolatce zrobiło się głośno, gdy nazwała Donalda Tuska "zdrajcą", a następnie nie przyjęła od niego kwiatów. Prawicowe media okrzyknęły ją wówczas "pogromczynią" premiera.

Michnik: Jaruzelski zrobił dla Polski więcej niż Kukliński

- To jest złamanie polskiego etosu rycerskiego, nie robi się zadymy na cmentarzu - tak Adam Michnik skomentował w "Tak jest" w TVN24 incydenty na piątkowym pogrzebie gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" uznał, że Jaruzelskiego nie można oceniać jednoznacznie, ponieważ przystał on na "daleko idące kompromisy z antykomunistyczną opozycją". - Generał Jaruzelski zrobił dla Polski nieporównywalnie więcej niż pułkownik Kukliński - ocenił Michnik.

"Odpowiedź na oczekiwania pacjentów" czy "kpina z prawa"? Spór o Deklarację Wiary Lekarzy

- Deklaracja wiary to odpowiedź na oczekiwania pacjentów, z których większość stanowią katolicy - mówił w TVN24 prof. Bogdan Chazan, dyrektor Szpitala imienia św. Rodziny w Warszawie. Przeciw deklaracji jest m.in. Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Według niej, jest to powód do wstydu, a nie dumy. Wiceminister zdrowia zapowiada zaś, że "jeśli komuś wiara nie pozwala być lekarzem, to nim nie będzie".

"Niech mu polska ziemia lekką będzie"

Modlitwa w intencji pana generała jest potwierdzeniem troski Kościoła o to, co najważniejsze, o zbawienie - powiedział w homilii podczas mszy św. w intencji gen. Wojciecha Jaruzelskiego bp polowy Józef Guzdek. Jak mówił, pogrzeb ten jest czasem próby dla wierzących.

Sygnały sprzed kilku lat, dramatyczna ucieczka i przemoc. Rodzice zastępczy znęcali się od dawna?

Pierwsze niepokojące sygnały z łęczyckiej rodziny zastępczej podejrzanej o molestowanie i przemoc wobec podopiecznych trafiały do Centrum Pomocy Rodzinie w Łęczycy już kilka lat temu. Mimo to, dzieci wciąż były przydzielane do domu 59-letniego Jana A. i jego 54-letniej żony Bożeny. - Rodzin zastępczych jest ile jest, a inne dzieci się nie skarżyły - tłumaczy szefowa PCPR w Łęczycy. Zastraszone dzieci chciały w zeszłym roku uciec z domu - nieskutecznie.

Schetyna przeszkadzał czy mobilizował? Przypominamy wypowiedzi z kampanii

W kampanii wyborczej nie szczędził swojej partii gorzkich słów. Zamiast zagrzewać do walki o europarlament, chłodno punktował błędy. Grzegorz Schetyna, były marszałek Sejmu i były szef dolnośląskich struktur, zdaniem polityków własnej partii stąpa po cienkim lodzie i jest na cenzurowanym, o włos od wyrzucenia z partii. Przypominamy, czym Schetyna mógł rozzłościć szefa rządu.

"Wyzywanie, bicie i poniżanie". Sąsiedzi o rodzinie podejrzanej o molestowanie dzieci

- Było słychać wyzywanie, bicie i poniżanie. Ja to słyszałam przez zamknięte okna, wszyscy musieli to słyszeć - mówi sąsiadka rodziny zastępczej, podejrzanej o znęcanie się nad podopiecznymi. Zdaniem śledczych, przybrany ojciec z córką mieli molestować dzieci. Nie wszyscy jednak wierzą w winę zatrzymanych: - To są cwane dzieci z patologicznych rodzin. Mogły się zmówić - uważa jeden z sąsiadów.

Rok Rosji w Polsce odwołany? "Oficjalna decyzja w czerwcu"

W czerwcu zapadnie oficjalna decyzja w sprawie odwołania Roku Rosji w Polsce - zapowiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Bogdan Zdrojewski. Minister kultury zaznaczył, że Polska wycofa się z większości projektów, a środki przeznaczy na współpracę z Ukrainą.

Dziś pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego. Trzech prezydentów na uroczystościach

Dziś odbędą się uroczystości pogrzebowe gen. Wojciecha Jaruzelskiego, zmarłego w niedzielę autora stanu wojennego, ostatniego przywódcy PRL i pierwszego prezydenta RP. Weźmie w nich udział prezydent Bronisław Komorowski oraz byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski. Ten ostatni ma wygłosić mowę pożegnalną nad jego grobem.

Nauczycielka zgłosiła molestowanie i została zwolniona. Sąd wytyka rażące naruszenie prawa

Dyrektor szkoły w Jeleńcu (lubelskie) miał prowadzić lekcję, ale z niej wyszedł. Pod jego nieobecność zaś, jeden z uczniów molestował koleżankę. Sprawę zgłosiła - do dyrektora właśnie - wychowawczyni dzieci. Ten sam dyrektor wystąpił o karę dla siebie za pozostawienie uczniów bez opieki i dostał upomnienie. A potem zwolnił nauczycielkę, która sprawę zgłosiła. Sąd przywrócił kobietę do pracy, a w uzasadnieniu wyroku "zmiażdżył" dyrektora szkoły, wytykając rażące naruszenie prawa. Co na to mężczyzna i jego przełożony - wójt gminy Stanin? Czekają na pisemne uzasadnienie decyzji sądu. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Jak się szkoli 200 tys. obywateli z komisji wyborczych? Nieobowiązkowo

Jak szkoli się członków komisji wyborczych, którzy odpowiadają za to, by wybory przeprowadzone były bez zakłóceń i z przestrzeganiem standardów demokracji? Na dwugodzinnych, nieobowiązkowych szkoleniach. Nagranie sprzed jednej z warszawskich komisji, której członkowie wychodzą wieczorem bez wywieszenia protokołu nie było jedynym przykładem braku wiedzy nt. tego, jak przygotować i przeprowadzić wybory.

Podpalenie domu z rodziną w środku? Dariusz P. ma trafić na obserwację psychiatryczną

Prokuratura wnioskuje o czterotygodniową obserwację psychiatryczną dla Dariusza P., podejrzanego o podpalenie czwórki dzieci i żony. Śledczy zdecydowali się na taki krok po otrzymaniu pierwszej zleconej opinii. Biegły podczas badania laboratoryjnego nie był w stanie stwierdzić, czy Dariusz P. jest osobą poczytalną, i czy był poczytalny w chwili dokonywania zarzucanego mu przestępstwa.

Polak leczy się na błędach. Po poradę idzie do Wikipedii

Wikipedia, szósta najpopularniejsza witryna w sieci www jest nagminnie używana przez chorych do samodzielnego diagnozowania się i szukania porad dotyczących atakujących ich schorzeń. Tymczasem aż 90 proc. udostępnionych w niej artykułów o tematyce medycznej zawiera poważne błędy - alarmują lekarze.

Zarząd PO podsumował wybory. "Bez wchodzenia w szczegóły"

- Analizowaliśmy wynik wyborów, omówiliśmy kwestie związane z poszczególnymi regionami, ale bez wchodzenia w szczegóły - podsumował posiedzenie zarządu PO Rafał Grupiński. Jak dodał, premier Donald Tusk podziękował na spotkaniu szefowi sztabu wyborczego Tadeuszowi Zwiefce i szefom wszystkim regionów. Szef rządu poinformował również, że nowym przewodniczącym polskiej delegacji w EPL będzie Jan Olbrycht.

Lekarze jak "kolesie Boga"? "Powinni złożyć rezygnację i odejść"

Lekarze, którzy podpisali deklarację wiary powinni "złożyć rezygnację i odejść" - stwierdziła w "Kropce nad i" Monika Płatek z Uniwersytetu Warszawskiego. - Bo powiedzieli bardzo wyraźnie, że nie będą nic robili - przekonywała karnistka na antenie TVN24. - Nie ma słowa o tym, że lekarze, którzy podpisali deklarację, nie będą leczyć zgodnie ze swoją wiedzą. Tylko sumienie nie pozwala im na pewne elementy, jak zabijanie ludzi - ocenił z kolei Andrzej Jaworski (PiS).