Skoki ze spadochronem są postrzegane jako niebezpieczny i wymagający wyjątkowego przygotowania sport. Prawda jest taka, że droga do samodzielnego szybowania w przestworzach nie jest ani skomplikowana, ani długa. Nie jest to też zabawa wyjątkowo niebezpieczna. Wyzwaniem są głównie pieniądze i pokonanie strachu.

Mężczyzna ocalały z lipcowej katastrofy samolotu w Topolowie zakończył leczenie chirurgiczne. - Chory może chodzić. Sądzę, że w najbliższych miesiącach czy tygodniach, dzięki rehabilitacji, będzie miał dużą szansę na powrót do całkowitej sprawności - zapewnił ordynator oddziału neurochirurgii szpitala w Tarnowie Andrzej Maciejczak. - Mam nastawienie bojowe. A życie pokaże jak będzie - powiedział ocalały mężczyzna.

Pijany kierowca jechał krajową "10" w okolicach Bydgoszczy od jednej krawędzi jezdni do drugiej, aż stracił panowanie nad samochodem. Zarejestrował to na kamerze inny kierowca. 62-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat więzienia.

ABW odmawia wydania certyfikatu dostępu do tajemnic państwowych płk. Krzysztofowi Polkowskiemu, który ma być doradcą Twojego Ruchu w czasie prac sejmowej komisji ds. specsłużb - informuje "Rzeczpospolita". Powodem ma być szkolenie, jakie Polkowski odbył w radzieckim wywiadzie GRU. Artur Dębski (TR) twierdzi że ABW blokuje certyfikat, bo nie chce, by pułkownik pomagał speckomisji rozliczać działania Agencji.

- Jeśli chodzi o poziom aktywności fizycznej, premier świeci przykładem. Ale dobiega już sześćdziesiątki - uważa ortopeda Andrzej Mioduszewski. Gość "Wstajesz i wiesz" wyjaśnił, że w tym wieku zaczynają się problemy ze stawami, dlatego zabieg, któremu poddany został Donald Tusk, nie jest niczym niezwykłym. - To nie jest choroba, ale awaria - powiedział.

Pojawił się pomysł, by po lekarzach także nauczyciele podpisali deklarację wiary. Czy sumieniem polskiej szkoły będzie sumienna edukacja czy gorąca wiara? O tym Katarzyna Kolenda-Zaleska z "Faktów" TVN.

Ze sprawozdania resortu zdrowia wynika, że rośnie liczba młodych ludzi palących konopie. Na drugim miejscu w rankingu używek są środki nasenne i uspokajające, kupowane bez recepty w aptekach – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

W radomskim sądzie zakończyła się pierwsza rozprawa w procesie o usiłowanie zabójstwa 23-letniego Dominika, który we wrześniu ubiegłego roku został brutalnie pobity przez - jak twierdzi oskarżenie - zatrudniającego go na czarno pracodawcę oraz jego współpracownika. Chłopak miał zostać skatowany, bo domagał się zaległej zapłaty. Na sali sądowej jeden z mężczyzn przeprosił 23-latka. - Przeprosił mnie, ale ręki mi to nie zwróci - skomentował Dominik w rozmowie z TVN24.

10 września stołeczny sąd zbada zasadność działań prokuratury i CBA wobec posłów Zbigniewa Rynasiewicza i Jana Burego. Przeszukania u nich były naruszeniem immunitetu - uważa część posłów. Prokurator generalny twierdzi, że do takich czynności nie trzeba uchylać immunitetu.

Na odcinku autostrady A1, który został oddany do ruchu dwa miesiące temu, zaczęły się prace remontowe. Od Świerklan do granicy z Republiką Czeską w Gorzyczkach (woj. śląskie) obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. - Autostrada została oddana w pełni sprawna. Na chwilę obecną też spełnia wszystkie warunki, ale jest przy wartościach granicznych - poinformował Marek Prusak rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA. Utrudnienia potrwają trzy tygodnie.

61 proc. badanych Polaków uważa, że powstanie warszawskie było potrzebne i dobrze, że do niego doszło. Deklaracji takich jest obecnie więcej niż 20 lat temu o 10 punktów procentowych - wynika z sondażu CBOS. Wiedza o powstaniu jest jednak niewielka. Blisko połowa ankietowanych nie potrafiła skojarzyć żadnego konkretnego wydarzenia z datą 1 sierpnia 1944 r.

Prezydent Niemiec Joachim Gauck zapowiedział, że będzie w Polsce podczas obchodów 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. - Polacy umieli przebaczyć, gdy Niemcy okazali skruchę, Polacy umieli pokonać nienawiść, gniew i nieufność, gdy Niemcy przyznali się do winy i wstydu - powiedział prezydent Niemiec Joachim Gauck podczas uroczystości otwarcia w Berlinie wystawy poświęconej powstaniu warszawskiemu. Wziął w niej udział razem z Bronisławem Komorowskim.

Dzisiaj posiedzenie Rady Ministrów odbyło się wyjątkowo bez premiera Donalda Tuska. Jego obowiązki przejął wicepremier Janusz Piechociński. Szef rządu przeszedł w poniedziałek zabieg na stawie barkowym. - Zabieg się powiódł - poinformowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Premier zostanie wypisany ze szpitala dziś wieczorem lub jutro rano. Będzie wymagał rehabilitacji.