Minister zdrowia o żądaniach głodujących lekarzy: nierealne

W poniedziałek lekarze rezydenci rozpoczęli ogólnopolski protest i strajk głodowy przeciwko - jak mówią - swoim "głodowym pensjom". Skomentował to minister zdrowia. - Oczekiwania młodych lekarzy, jeśli chodzi o wynagrodzenie na poziomie dwóch średnich krajowych, są nierealne - oświadczył Konstanty Radziwiłł.

Okradł sklep z zabawkami. Wszystko nagrały kamery

Wszedł do sklepu z zabawkami w Obornikach (woj. wielkopolskie). Gdy zobaczył, że za ladą nie ma ekspedientki, zabrał z kasetki pieniądze i uciekł. Wszystko nagrały jednak kamery. Teraz policja szuka mężczyzny, którego widać na nagraniu.

Zawieszony poseł Rzepecki: Kaczyński również powinien być wyrzucony

Zawieszony w prawach członka PiS poseł Łukasz Rzepecki odrzuca zarzuty o nielojalność wobec partii. Jak stwierdził, liczy na spotkanie z szefem Prawa i Sprawiedliwości, którego będzie chciał zapytać, dlaczego jest wyrzucany. - Uważam, że pan prezes Jarosław Kaczyński, nie realizując programu PiS, również powinien być wyrzucony z partii - komentuje w Radiu Zet.

Polskie akcenty za oceanem. 80. Parada Pułaskiego przeszła ulicami Manhattanu

Tysiące amerykańskich Polaków wzięło w niedzielę udział w jubileuszowej, 80. Paradzie Pułaskiego, która przeszła przez reprezentacyjną Piątą Aleję na nowojorskim Manhattanie. Pośród manifestującej Polonii (m.in. ze stanów Nowy Jork, New Jersey, Connecticut i Pensylwania) znaleźli się także wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, sekretarz stanu i zarazem senator Anna Maria Anders oraz prymas Polski Wojciech Polak.

"Prezydent wie, że Polacy wybaczają politykom błędy"

- Absolutnie nie można mówić o żadnej wojnie między prezydentem a prezesem PiS - zapewniał w "Jeden na jeden" europoseł PiS Ryszard Czarnecki, pytany o relacje wewnątrz obozu rządzącego. Jak dodał, Jarosław Kaczyński, "który wymyślił kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta", mówił o jedności w tym obozie.

20 lat TVN. "Zapaliłem światło, które świeci się do dzisiaj"

Ta historia zaczęła się 20 lat temu i trwa do dziś. 3 października 1997 roku rozpoczęła nadawanie telewizja TVN. Była spełnieniem marzeń wizjonerów, którzy wierzyli, że mogą dać widzom rozrywkę, informacje, a przede wszystkim emocje, jakich jeszcze w telewizji nie było. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Ustawy sądowe prezydenta. "Ustawka PiS-u" vs. "zmiany przez Polaków pożądane"

Ustawy dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa nie są nawet o jeden procent lepsze niż te, które wyszły z parlamentu od Zbigniewa Ziobry - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 szef klubu PO Sławomir Neumann, komentując prezydenckie projekty. - Pokaz skrajnie cynicznych wypowiedzi. Państwo z trudnością przyjmujecie to, że 80 procent Polaków chce reformy wymiaru sprawiedliwości i prawie 80 procent Polaków poparło weta prezydenta - odpowiadał Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.

"Problem, który wydaje się problemem hiszpańskim, staje się problemem ogólnoeuropejskim"

Blokowanie demokratycznej drogi narodu do samostanowienia, a taką demokratyczną drogą jest referendum, może prowadzić do bardzo niedemokratycznych form wyzwalania się tego narodu, takich jak wojna domowa, terroryzm, a nawet rewolucja - podkreślał w "Kawie na ławę" Piotr Zgorzelski (PSL), komentując gwałtowne zajścia w Katalonii, gdzie w niedzielę odbywa się referendum niepodległościowe. - Żaden rząd w żadnym państwie na świecie nie zaakceptowałby wyników tego rodzaju głosowania, które wbrew jego woli, wbrew decyzji organów władzy sądowniczej, zostały podjęte - dodał z kolei Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.