Żądania Żaryna po reportażu o neonazistach. Prawnicy odpowiadają senatorowi PiS

Senator Jan Żaryn domaga się od dziennikarzy "obywatelskich donosów" przed publikacją materiałów śledczych. Tymczasem żądania senatora nie mają oparcia w obowiązującym prawie, co potwierdzają pytani przez tvn24.pl prawnicy oraz branżowy artykuł w czasopiśmie dla prokuratorów udostępniany przez Prokuraturę Krajową. - Odpowiadam zbiorowo wszystkim tym, którzy atakują "Superwizjer" i de facto bronią neonazistów: dziennikarze informują społeczeństwo i zawiadamiają władze poprzez swoje publikacje - dodaje Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24. - Wyjątki od tej zasady są opisane w polskim prawie.

Prezydent: nigdy nie odbierałem zasług Wałęsie

Lech Wałęsa ma piękne karty w swojej historii, ma trudne karty w swojej historii, a dla mnie najważniejsze jest, żebyśmy mówili prawdę - oświadczył prezydent Andrzej Duda w Davos. Skomentował w ten sposób artykuł opublikowany w "Wall Street Journal", w którym stwierdzono, że władze Polski wymazują byłego prezydenta z historii.

Karnowski niewinny korupcji. Decyzja Sądu Najwyższego

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski jest już ostatecznie uniewinniony od zarzutów korupcji, w sprawie dotyczącej rzekomego przyjęcia łapówek od miejscowych biznesmenów. Sąd Najwyższy oddalił w środę kasację prokuratury złożoną w tej sprawie.

Szymański: powiązanie budżetu Unii z praworządnością byłoby nielegalne

Polska wpłaca do unijnego budżetu do 20 miliardów złotych rocznie i ma prawo, jak każdy, korzystać z jego instrumentów - powiedział w środę wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Jak zaznaczył, wieloletni budżet Unii Europejskiej jest przyjmowany jednomyślnie, a Polska nie zgodzi się na "nadużywanie" kryteriów praworządności w przypadku określania ram finansowych Wspólnoty.

Molestowana, wyrzucona ze służby. Kapral Anna wraca do pracy

Wyrzucona w grudniu z Żandarmerii Wojskowej kapral Anna - decyzją nowego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka - została przywrócona do służby. Straciła stanowisko krótko po tym, jak zgłosiła sprawę mobbingu i molestowania w pracy oraz poprosiła o interwencję ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza.

Emocje na obradach podkomisji zajmującej się prawem łowieckim. "Jak ta ustawa wygląda?"

Sejmowa podkomisja nadzwyczajna przyjęła w środę sprawozdanie z projektu noweli Prawa łowieckiego. Mimo zapowiedzi swoich poprawek nie zgłosił resort środowiska. Ekolodzy opuścili posiedzenie podkomisji, ponieważ ich zdaniem nie mogli przedstawić własnego stanowiska. W czasie posiedzenia nie brakowało emocji. Głos zabrał między innymi obecny na obradach komisji przedstawiciel rolników.

Znaleźli płód dziecka w ściekach

Prokuratura bada sprawę makabrycznego znaleziska w przepompowni ścieków pod Poddębicami (woj. łódzkie). - Płód dziecka został znaleziony w jednym z sit ściekowych - informują śledczy.

W Zakładzie Medycyny Sądowej pomylili ciała ofiar wybuchu

Obaj zginęli w wybuchu w fabryce prochu. Ich ciała trafiły na badania do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Zostały zidentyfikowane przez bliskich. Później doszło do pomyłki. Jeden z pracowników zamienił kartki z danymi personalnymi zmarłych. I tak pan Piotr został skremowany i pochowany w grobie pana Tomasza, a pan Tomasz spoczął w mogile pana Piotra.

"Na kilka godzin usiadłam za kasą, stres był duży". Tak wygląda praca kasjerki

Zakaz handlu w niedzielę. Jak wygląda to z perspektywy osób, dla których przepisy uchwalono? Osoby, z którymi rozmawiał reporter TVN24 Artur Warcholiński zaczynały pracę w supermarketach, kiedy wszystko wyglądało tam inaczej. Rzeczywistość sprzed lat opisują słowami "wyzysk i łamanie prawa". Historia pracownic marketów stała się także inspiracją dla twórców filmu "Dzień kobiet". Materiał programu "Czarno na białym".