Zdjęcia z wypadków i ekran wyświetlający imiona ofiar pojawiły się na witrynie sklepu monopolowego w Gdyni. Jego właściciel zapewnia, że to prawdziwe przykłady tragedii i twierdzi, że chce za ich pomocą przestrzegać przed skutkami jazdy po pijanemu. - Na pewno jest w tym trochę reklamy dla nas, ale przy okazji robimy coś ważnego - podkreśla w rozmowie z TVN24.

Powołany i zaprzysiężony nowy rząd, nowa premier i lawina pytań - głównie o politykę zagraniczną kraju. Schetyna zajął miejsce Sikorskiego, a premier Kopacz mówiąc o sytuacji międzynarodowej i roli Polski stała się przedmiotem drwin. Podobnie jak nowy minister, który według wielu, z dyplomacją ma niewiele wspólnego. My pytamy gdzie, jak i kto będzie zatem tworzył polską politykę zagraniczną?

Ostre starcie artystyczne Macieja Maleńczuka i działacza katolickiego Ryszarda Nowaka. Chodzi o to, co muzyk powiedział o Polakach i katolikach w jednym z wywiadów. Znany z kontrowersyjnych poglądów i bezpardonowego języka muzyk stwierdził, że fascynuje go zło, które noszą w sobie katolicy. Nowak złożył do prokuratury doniesienie o obrazie uczuć religijnych. Sprawą zajęły się "Fakty" TVN.

- Nie ma na świecie takiego kraju, może poza Państwem Islamskim, który by był w stanie najechać kraj członkowski NATO, w tym Polskę. Bo przywódcy wiedzą, że to oznaczałoby wybuch III wojny światowej - tak Leszek Miller komentuje słowa, przypisywane Putinowi: o tym, że "gdyby chciał, to by błyskawicznie wkroczył do Kijowa" oraz że "to samo dotyczy Warszawy".

Dwadzieścia cztery lata temu zrobił to samo: siadł na schodkach i zapalił papierosa. I wywołał oburzenie wśród pracowników restortu. - Jak zakończę tu swoją pracę, to też usiądę i zapalę - zapowiadał Batłomiej Sienkiewicz i co zapowiadał, zrobił.

Zderzenie, huk, krzyki. Na szczęście wszystko na niby. W Łodzi zaprezentowano co się dzieje, kiedy rozpędzony do 30 km/h tramwaj uderza w stojący na torowisku samochód. Scenariusz zakładał, że w wypadku zginęła jedna osoba, a kilkanaście zostało rannych. - Chcemy unaocznić ludziom, dlaczego zawsze trzeba zachować szczególną ostrożność - tłumaczyli organizatorzy.