Wszystkie ekrany akustyczne postawione na oddanym dwa lata temu odcinku trasy S14 w pobliżu Łodzi będą wymienione. - Jeden z ich elementów nie był odporny na promienie UV - tłumaczą urzędnicy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. I dodają, że wymiana odbywa się w ramach gwarancji, więc podatnicy za nią nie płacą - tylko wykonawca odcinka.

Hofman, Zbonikowski, Girzyński, Suski - to liderzy zestawienia przygotowanego przez sejmowych audytorów badających poselskie podróże. Ich zastrzeżenia wzbudziło w sumie 17 wyjazdów zagranicznych 9 parlamentarzystów - wynika z dokumentów opublikowanych przez Sejm. Kontrolerzy sprawdzili też, kiedy poszczególni posłowie przebywali w gmachu parlamentu, chociaż deklarowali, że w tym czasie będą zagranicą.

Na trzy miesiące trafi do aresztu mężczyzna podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i usiłowanie zabójstwa oraz spowodowanie pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Takie zarzuty uprzed południem usłyszał 62-letni Leszek G. Zdaniem śledczych oblał on dwie urzędniczki benzyną i podpalił. Jedna z kobiet zginęła, druga walczy o życie w szpitalu. Podejrzany twierdzi, że niczego nie pamięta i "ocknął się dopiero w prokuraturze". Grozi mu dożywocie.

Molestowanie seksualne małoletniej poniżej lat 15 i udzielanie nieletnim marihuany - w tym jej chłopakowi Kamilowi N. Prokuratura poinformowała o leżącym w sądzie akcie oskarżenia przeciw Zuzannie M., która razem z Kamilem N. zabiła rodziców chłopaka w Rakowiskach pod Białą Podlaską.

Polska jest gotowa sprzedawać Ukrainie broń - oświadczył w środę Bronisław Komorowski w obecności prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Stwierdził, że przedstawiciele obu państw będą pracować nad rozwojem stosunków dwustronnych. - Polska jest największym adwokatem Ukrainy - ocenił prezydent Ukrainy.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga umorzyła śledztwo w sprawie rozmowy b. ministra transportu Sławomira Nowaka i b. wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza - powiedziała rzeczniczka prokuratury Renata Mazur.

- Problem inspiracji przestępstw przez media jest analizowany od lat 50., zajmował się tym nawet kongres USA - powiedział we "Wstajesz i wiesz" psychiatra dr Jerzy Pobocha, komentując sprawę zabójstwa w Rakowiskach. Nastolatkowie, którzy są podejrzani o morderstwo małżeństwa, mieli inspirować się m.in. filmami Quentina Tarantino.

5 mln złotych zadośćuczynienia (z odsetkami) i dożywotnia renta - jest prawomocny wyrok za błąd medyczny w warszawskim szpitalu przy ulicy Banacha. Placówka musi zapłacić byłej pacjentce za ciężką szkodę na zdrowiu jedną z najwyższych kwot zasądzonych w Polsce w takiej sprawie. Kobieta walczyła o to blisko 10 lat. Jednak większość głośnych spraw zwykle pozostaje bez finału. Procesy trwają latami i często kończą się umorzeniem lub wyrokiem w zawieszeniu. Dlaczego tak się dzieje? Czy rozwiązaniem byłoby uruchomienie rejestru błędów medycznych?

Przyszłoroczni maturzyści, ona - poetka, on - szkolny prymus. Oboje z tak zwanych dobrych domów. Razem zamordowali rodziców chłopaka. Kim są Kamil i Zuzanna? - Socjopatka, która miała listę ludzi, których nienawidzi - mówi koleżanka dziewczyny. - Dobry chłopak pod złym wpływem - dodaje przyjaciel chłopaka. Materiał "Blisko Ludzi" TTV.

Medialne grillowanie Radosława Sikorskiego potrwa do skutku, a skutkiem będzie jego odejście - powiedział w "Jeden na jeden" Włodzimierz Czarzasty, szef mazowieckiego SLD, komentując sprawę tzw. kilometrówki marszałka Sejmu. Dodał, że Sejm pod kierunkiem Sikorskiego pikuje.