Dwa promile alkoholu i czołowe zderzenie. Nagranie mrozi krew w żyłach

Blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 20-latek, który spowodował poważny wypadek w Żorach (woj. śląskie). Młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w inny samochód i dachował. Dwie ciężko ranne osoby trafiły do szpitala. Policja opublikowała fragment nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały zderzenie.

Tusk: nie jest rolą premiera zajmowanie się detalami organizacyjnymi

Politycznie nie odpowiadałem za projekt wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu - mówił przed warszawskim sądem były premier Donald Tusk. Podkreślił też, że "nie leży w kompetencji premiera zajmowanie się stroną logistyczną tego rodzaju przedsięwzięć i inicjatyw". Przewodniczący Rady Europejskiej zeznawał w poniedziałek w procesie Tomasza Arabskiego i czterech innych urzędników w sprawie organizacji wizyt państwowych w Katyniu w kwietniu 2010 roku.

W Sejmie protest, wicepremier od spraw społecznych na tratwie

Nie spotkała się z protestującymi w Sejmie rodzicami osób niepełnosprawnych, ale od tematu nie uciekła. Na spotkaniu z wicepremier Beatą Szydło odpowiedzialną w rządzie PiS za sprawy społeczne, pojawił się w niedzielę ojciec 18-letniego Piotra cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną. Razem z synem protestował cztery lata temu w Sejmie. W tym roku - jak powiedział - nie został wpuszczony do budynku parlamentu.

Tusk przed sądem o Arabskim. "Jego pracę oceniam jak najwyżej"

Przez ponad dwie godziny były premier Donald Tusk odpowiadał pa pytania przed sądem w procesie Tomasza Arabskiego, byłego szefa jego kancelarii i innych urzędników. Sprawa dotyczy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu z 10 kwietnia 2010 roku. Około godziny 13 poinformowano, że dalsza część przesłuchania odbywać się będzie w trybie niejawnym.

Kaczyński i Tusk w jednym sądzie. Zeznają w różnych procesach

W poniedziałek po godzinie 10 w Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczęło się przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska. Jak dowiedziała się TVN24, tego samego dnia, przed godziną 10, w tym samym sądzie pojawił się także Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zeznaje w procesie Zbigniewa Stonogi.

"Radykalne działania z dnia na dzień nie są możliwe"

Przygotowanie dobrego projektu ustawy, nie takiego, który będzie bublem prawnym, poddanie go konsultacjom, również ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, wymaga czasu - ocenił w "Jeden na jeden" w TVN24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. - Rozsądek podpowiada, że takie radykalne działania z dnia na dzień nie są możliwe - dodał. Pytany o możliwość zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, stwierdził: - Nie widzę powodu i nie widzę potrzeby, żeby takie nadzwyczajne posiedzenie Sejmu zwoływać.

Minister z niespodziewaną wizytą, emocje w Sejmie. "Rząd jest z kamienia"

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotkała się w niedzielę wieczorem z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. Spotkanie trwało około 15 minut, a rozmowie towarzyszyły emocje. - Myślałam, że będzie spokojnie - mówiła Rafalska. - Nie ma żadnej wrażliwości, rząd jest z kamienia - komentowała rozżalona jedna z matek.

Niesiołowski: protestujący w Sejmie prawdopodobnie zostaną oszukani

Trzeba wymagać od tych lepiej zarabiających Polaków, żeby się dzielili - mówił w "Faktach po Faktach" marszałek senior, poseł koła "Wolni i Solidarni" Kornel Morawiecki. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzianej przez premiera "daniny solidarnościowej". Z kolei Stefan Niesiołowski, poseł PSL-UED ocenił, że propozycja szefa rządu jest "absurdalna" i "służy grze na czas".

Niepełnosprawni "będą czuć się winni, że  w Polsce wprowadza się kolejny podatek"

Stworzenie tak zwanego funduszu solidarnościowego na rzecz niepełnosprawnych, czyli opodatkowanie klasy średniej to "napuszczanie jednej grupy ludzi na drugą pod pretekstem pomagania niepełnosprawnym" - stwierdziła w "Kawie na ławę" w TVN24 Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15). Tadeusz Cymański z klubu PiS mówił jednak, że opodatkowani zostaliby tylko "super ekstra bogaci", a nie klasa średnia, w którą rząd nie chce uderzyć.

Kowal: w relacjach z USA trzeba otwarcie mówić o błędach. Inaczej nie będzie, co zbierać

- Daliśmy się zepchnąć do roli klienta, nie mamy żadnych własnych propozycji i dzisiaj w Waszyngtonie patrzą na nas tak, jak patrzą na Ukrainę - mówił w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Paweł Zalewski, były europoseł Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Pawła Kowala z Polskiej Akademii Nauk, "trzeba otwarcie mówić o błędach i podjąć normalny, polityczny dialog ze Stanami Zjednoczonymi". - Inaczej będzie się to pogłębiało i za 2-3 lata nie będzie, co zbierać - alarmował.

"Można powiedzieć stop, można z tego wyjść"

Każdego roku blisko milion Polek pada ofiarami przemocy, a tylko 20 procent oficjalnie zgłoszonych sprawców zostaje skazanych. Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji w poniedziałek rusza z kampanią społeczną "Kocham. Szanuję", która ma przekonać krzywdzone kobiety do szukania pomocy i skłonić świadków przemocy do reakcji. W akcję zaangażowały się aktorki, dziennikarki, celebrytki. We "Wstajesz i weekend" TVN24 o kampanii opowiedzieli prezenterka Karolina Malinowska i reżyser Andrzej Saramonowicz.

Mają ziemię, projekt i zgody. Lekarze z Podlasia budują hospicjum. Potrzebują pieniędzy

Zrezygnował z kariery w Warszawie, by na podlaskiej wsi pomagać ciężko chorym i umierającym. Paweł Grabowski prowadzi hospicjum w Nowej Woli, teraz chce zbudować podobną placówkę w Makówce. - Mamy ziemię, projekt wykonawczy ze wszystkimi możliwymi pozwoleniami i zgodami - mówił we "Wstajesz i weekend" w TVN24. - Żeby wbić łopatę, potrzebujemy jeszcze 4-5 milionów złotych - dodał.