- Moglibyśmy oglądać dużo więcej jego filmów, gdyby nie ta straszna choroba - mówiła na antenie TVN24 Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, komentując śmierć Krzysztofa Krauzego. Reżyser od wielu lat zmagał się z rakiem prostaty. - Byłam wzruszona tym, jak próbował podzielić się z ludźmi swoją sytuacją, żeby im pomóc, żeby nie byli sami - dodała Odorowicz.

- To była cała seria błędów - mówił w TVN24 o feralnej sesji zdjęciowej i wywiadzie z premier Ewą Kopacz specjalista ds. wizerunku Mirosław Oczkoś. Jego zdaniem ona sama nie musiała sobie z tego zdawać sprawy, ale pracownicy Kancelarii Premiera powinni ją przed takim potknięciem ustrzec. "Na tym stanowisku obrywa się za wszystko i za wszystkich" - komentował z kolei na Twitterze Donald Tusk.

- Rano jest najgorzej, kiedy człowiek jest skostniały. Trzeba się przemóc, żeby ciało zaczęło pracować - mówi Marcin, bezdomny od dziewięciu lat. Portal tvn24.pl rozmawiał z ludźmi, którzy każdej nocy walczą o to, żeby nie zamarznąć. - Święta?... Nie wiem, czy syn mi to wszystko wybaczy - płacze Zofia, która domu nie ma od dwóch lat.

Imię ma waleczne, naturę też, bo codziennie musi pamiętać o swoim oddechu i o niego walczyć. Na razie przypominają mu o nim rodzice. Gdy on zamyka oczy, oni muszą mieć je otwarte. Leo cierpi na rzadką chorobę - Klątwę Ondyny: kiedy zasypia, przestaje oddychać. Umiera. O tym, jak to jest, gdy trzeba mieć wiecznie otwarte oczy, opowiadają rodzice Leosia w reportażu "Czarno na Białym".

Barszczyk z kartonika i gotowa "ryba z pieca" czy karp faszerowany po żydowsku z bakaliami w galarecie z odrobiną imbiru? Choć Magda Gessler i Maria Czubaszek przepisy na udaną wieczerzę wigilijną mają różne, zgadzają się co do jednego: Wigilia to czas, kiedy człowiek robi to, na co ma naprawdę ochotę.

W jednym z wpisów Donalda Tuska na Twitterze zamiast "strefy euro" pojawił się "trefny euro". Być może byłemu polskiemu premierowi psikusa spłatała "sztuczna inteligencja", podpowiadająca słowa podczas pisania na telefonie. Tak czy owak, lapsus szybko wychwycili internauci i orzekli, że "trefny euro" przejdzie do kanonu.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu europosłowi Januszowi Korwin-Mikke za spoliczkowanie eurodeputowanego Michała Boniego - oświadczył rzecznik prasowy prokuratury, Przemysław Nowak. Wniosek zostanie złożony w Parlamencie Europejskim za pośrednictwem prokuratora generalnego. - Pierwsze słyszę, by prowadzono w Polsce postępowania w sprawach honorowych - odpowiada Korwin-Mikke.