- Wydarzenia takie jak np. ostatni zamach w Paryżu są przez nas analizowane pod kątem zagrożenia bezpieczeństwa kraju i naszych obywateli. Na bieżąco konsultujemy nasze dane z zagranicznymi partnerami - mówi płk Zbigniew Muszyński, szef Centrum Antyterrorystycznego ABW. W rozmowie z dziennikarzem tvn24.pl Maciejem Dudą wyjaśnia, kim są "solo terroryści" i czy zagrażają Polsce.

Przykład dał Kraków, który buspasy dla motocyklistów otworzył rok temu. Potem dołączyła Bydgoszcz, a o miejsce na podium stara się Łódź, która w marcu w ramach eksperymentu też na pasy autobusowe wpuści jednoślady. - Jeżeli to rozwiązanie się sprawdza się w tych miastach, to powinno się sprawdzać w całym kraju - komentuje komenda główna policji.

- Mam zaufanie do polskiego wymiaru sprawiedliwości - powiedział Roman Polański na czwartkowej konferencji prasowej. Reżyser poinformował, że poddał się procedurze ekstradycyjnej, choć ma nadzieję, że do jego ekstradycji do USA nie dojdzie. Jest on poszukiwany przez Interpol i objęty międzynarodowym nakazem poszukiwania.

Mieszkanka podwłocławskiej Nowej Wsi z groźnymi ranami trafiła do szpitala po tym, jak została pogryziona przez psy. Kobieta próbowała bronić przed agresywnymi zwierzętami swoje dziecko. Meżczyzna, który prawdopodobnie jest właścicielem zwierząt, usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Polskie służby poszukują na całym świecie Josepa Delgado Herrerę, właściciela hiszpańskiego klubu piłkarskiego FC Girona - dowiedział się portal tvn24.pl. Szanowany w Katalonii biznesmen, w Polsce podejrzany jest o wyłudzenie z budżetu 120 milionów złotych.

Ponad 1,3 mld zł na inwestycje przewiduje przyjęty w środę przez radę miejską budżet Łodzi. Zaplanowane dochody wyniosą ponad 3,8 mld zł, a wydatki – ok. 4,1 mld zł, co oznacza ok. 303 mln zł deficytu.

- Pani Ogórek uznała, że wygłosi krótkie oświadczenie, a spotka się z dziennikarzami już po pogrzebie Józefa Oleksego - tak Leszek Miller tłumaczył, dlaczego kandydatka SLD na prezydenta nie odpowiadała na pytania dziennikarzy podczas swojej pierwszej konferencji prasowej. Dodał, że wcale nie zakazał jej rozmowy z mediami.

- My byśmy chcieli wiedzieć, na co te pieniądze idą. To jest ksiądz biznesmen! - mówili ci, którzy okupowali w sobotę swoją plebanię w Gowarczowie. Ksiądz w kordonie policji po kilku godzinach awantury zniknął i do tej pory nie pokazał się w mieście. Gdzie jest Eugeniusz T. i co kuria zamierza zrobić w sprawie zamieszania w sprawie proboszcza? Materiał "Blisko Ludzi" TTV.

Tzw. pigułki "dzień po" będą w Polsce dostępne bez recepty - poinformował Sławomir Neumann. Wiceminister zdrowia nie podał jednak konkretnej daty, kiedy to nastąpi. - To jest kwestia kilku dni analiz - powiedział w "Dzień Dobry TVN". Rzecznik MZ Krzysztof Bąk przekazał w środę, że decyzja KE w tej sprawie jest bezwarunkowa. Jednak rzecznik KE ds. zdrowia Enrico Brivio podtrzymuje stanowisko, że ostateczna decyzja należy do władz krajów członkowskich.

W krakowskiej prokuraturze odbyło się w środę po południu przesłuchanie Romana Polańskiego w sprawie ekstradycji reżysera, której domagają się Stany Zjednoczone. Polański stawił się z dwoma obrońcami. Jak przekazała prokuratura, reżyser złożył wyjaśnienia.

Zagwarantowałam górnikom jedno: zrobię wszystko, żeby 100 procent górników dołowych przy restrukturyzacji nie straciło zatrudnienia - powiedziała w „Faktach po Faktach” Ewa Kopacz. Podkreśliła, że przychodzi do górników z „dobrym planem naprawczym”, który ma uchronić przed upadłością kopalnie należące do Kompanii Węglowej. Zapowiedziała, że rząd opracuje plan energetyczny na 30 lat, który opiera się na polskim węglu.

Górnicy i mieszkańcy miasta przeszli ulicami Bytomia w obronie KWK Bobrek-Centrum. W manifestacji przy dźwiękach orkiestry górniczej wzięli udział także m.in. sportowcy, kibice, nauczyciele, taksówkarze, a nawet zakłady pogrzebowe. Z kolei w Brzeszczach przed bramą tamtejszej kopalni odbył się wiec liderów związkowych. - Będziemy walczyć do końca - zapowiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.