- Chorzy na demencję mają przebłyski świadomości, nie wiadomo, jak było w momencie spisywania dokumentów - mówił we "Wstajesz i wiesz" mec. Łukasz Chojniak, komentując sprawę łódzkich notariuszek podejrzanych o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Prokurator odpowiadał na antenie: "mamy wystarczająco silne argumenty, żeby stawiać zarzuty".

Pijany 51-latek został zatrzymany na terenie posesji w miejscowości Osiek w województwie kujawsko-pomorskim. Gdy mężczyzna mający blisko 5 promili alkoholu otworzył drzwi, wypadł z auta. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Stwardnienie zanikowe boczne doprowadza do utraty głosu, możliwości połykania, a na końcu odbiera oddech - mówił we "Wstajesz i wiesz" dr Jakub Sienkiewicz, neurolog. Larry Stogner, jeden z najbardziej znanych amerykańskich dziennikarzy, niedawno dowiedział się, że cierpi na tę chorobę. Po niemal 40 latach pracy przed kamerą pożegnał się ze swoimi widzami.

Komornik zajął konto należące do jednego z łódzkich banków - informuje "Gazeta Wyborcza". Chce w ten sposób zabezpieczyć 50 tys. złotych, które mają trafić na konto fundacji opiekującej się chorymi dziećmi. Dlaczego? Bo sąd uznał, że fundacja z winy banku straciła szansę na dotację. W międzyczasie placówka miała ignorować korespondencję z banku oraz z poszkodowanej fundacji.

Kolejni urzędnicy MSZ podejrzani. Zarzuty usłyszała właśnie była wiceszefowa departamentu zajmującego się prezydencją Polski w UE oraz dwoje specjalistów. Ta dwójka wciąż pracuje w resorcie spraw zagranicznych. Jeden z podejrzanych jest specjalistą w sekretariacie ministra Grzegorza Schetyny. Co z nimi będzie? - Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające - mówi rzecznik ministerstwa. W śledztwie zarzuty przedstawiono już 45 osobom.

To wyraz brutalnego łamania praw człowieka i nieprzestrzegania konwencji genewskiej - mówił we "Wstajesz i wiesz" gen. Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy strategicznego NATO, o zachowaniu prorosyjskich separatystów. W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak znęcają się i poniżają ukraińskich żołnierzy wziętych do niewoli.

- Nie można zbudować żadnego sensownego społeczeństwa, jeśli nie ma podstawowych relacji wśród ludzi, którzy budują tę wspólnotę - stwierdził w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot. Dodał, że przez lata wspierał prezydenta Słupska i teraz oczekiwał od niego tego samego.

Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Włodarski złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska, minister Cezary Grabarczyk ją przyjął - poinformowała we wtorek po południu rzeczniczka ministra sprawiedliwości Patrycja Loose. Przyczyną rezygnacji generała mają być powody osobiste.

52 proc. badanych chciałoby w majowych wyborach prezydenckich oddać głos na obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego - wynika z sondażu TNS Polska. Poparcie dla kandydata PiS Andrzeja Dudy zadeklarowało 12 proc. ankietowanych, a dla kandydatki SLD Magdaleny Ogórek - 5 proc.