Ewa Kopacz w ciągu jednego dnia straciła trójkę bliskich współpracowników. - Premier jest samotna jak Tomcio Paluch - ocenił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Ryszard Czarnecki (PiS). - Pani premier ma ministrów i mimo trudnego czasu wiele spraw zostało rozwiązanych - bronił szefowej rządu Marek Sawicki (PSL). Przemysław Wipler (KORWiN) mówił z kolei o kulisach swojej współpracy z Adamem Piechowiczem i Iwoną Sulik, przez którą współpracownicy Kopacz pożegnali się z posadami.

Ostatnie tygodnie były szczególnie trudne dla Ewy Kopacz. Ostre spory z lekarzami i górnikami, a ostatecznie trzęsienie ziemi w najbliższym otoczeniu i odejście trzech kluczowych współpracowników. Wyniki w sondażach szybują w dół. Będzie nowe otwarcie i podróż po Polsce?

W 2014 roku w Polsce porwano dla okupu siedem osób. Policjanci mówią, że był to spokojny rok, ale nie ma czasu na świętowanie. Porywacze mają stawać się coraz bardziej brutalni i przebiegli. Służby odpowiadają specjalnym centrum dowodzenia, które ma znacząco usprawnić reakcje na porwania. Jego utworzenie to po części reakcja na sprawę Krzysztofa Olewnika.

Stanisław Kujawa, biznesmen z Zamościa, w akcie desperacji wystosował apel do prezydenta. Mężczyzna twierdzi w rozmowie z Faktami TVN, że od czterech lat w jego firmie trwa permanentna kontrola Urzędu Skarbowego i na jej poczet zabezpieczono cały majątek. Siłą rzeczy działalność została zamrożona. 184 osoby straciły pracę.

- Rzecznikiem rządu już byłam, to bardzo trudne zadanie - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska. Dopytywana, jak zareagowałaby na ewentualną propozycję ze strony Ewy Kopacz, odparła: "jeśli premier prosi, to premierowi się nie odmawia". Po tym, jak Iwona Sulik zrezygnowała z funkcji rzeczniczki rządu, spekuluje się, że to właśnie posłanka PO może ją zastąpić.

Ostatnio policji udało się zatrzymać Janusza G., ps. Graf. Jest podejrzewany m.in. o udział w zabójstwie, brutalne porwania i wymuszenia. Ukrywał się w Republice Południowej Afryki, a batalia o jego sprowadzenie do Polski trwała prawie rok. Materiał "Czarno na białym".

Nie udała się sprzedaż byłych rządowych samolotów dla VIP-ów - Jaków 40. Nie bardzo wiadomo też, co dalej będzie z jedynym pozostały Tu-154M, który po lotach testowych dla prokuratury wojskowej, stoi bezczynnie na lotnisku w Mińsku Mazowieckim. Samolotom, które można było sprzedać, pokończyły się przeglady oraz gwarancje i prawdopodobnie już nigdy nie polecą. Materiał "Polski i Świata".

Przejeżdżanie na czerwonym świetle może wkrótce okazać się bardzo kosztowne. Inspekcja Transportu Drogowego montuje już wyspecjalizowane fotoradary, które rejestrują zbyt późny wjazd na skrzyżowane. I to fotoradary nieoznakowane. Materiał "Polski i Świata".

Kto obejmie funkcję rzecznika rządu i szefa gabinetu politycznego Ewy Kopacz? Nazwiska ewentualnych kandydatów co prawda się pojawiły - i to zaraz po bezprecedensowych odejściach z kancelarii premiera - ale ci zaprzeczają lub odmawiają. Nieoficjalnie mówi się, że rzecznikiem może zostać Sławomir Nitras. Materiał "Polski i Świata".

Po ujawnionych ostatnio dramatycznych komorniczych pomyłkach, winnych spotyka zawieszenie. Wszystkich może czekać zwiększony nadzór. I obcięcie dochodów, bo pomyłki bulwersują tym bardziej, gdy porównamy je z komorniczymi zarobkami.

Policyjny powrót do przeszłości. W ramach wzmocnienia ochrony obiektów i dozbrojenia policyjnych patroli policja przejmuje od wojska broń z armijnych magazynów: dwa i pół tysiąca karabinków kałasznikowa. Po co policji wycofana przez wojsko broń?