Awans w dół jedynej kobiety generał w polskiej policji

Dotychczasowa zastępca komendanta głównego policji Helena Michalak, jedyna kobieta generał, pokieruje teraz komendą wojewódzką w Gorzowie Wielkopolskim. Dotąd odpowiadała za miliardowy budżet całej policji, a teraz ma uspokoić nastroje w garnizonie po bezprecedensowej serii dymisji w kadrze kierowniczej - dowiedział się tvn24.pl.

Kary jak za narkotyki. Szpitale pełne ofiar dopalaczy, są nowe przepisy

Młodzi ludzie po dopalaczach to szpitalna codzienność. Ich leczenie jest bardzo trudne, bo pacjenci, nawet przytomni, nie są w stanie powiedzieć, co wzięli. Wojnę dopalaczom w 2010 roku wypowiedział rząd Donalda Tuska. Teraz przegłosowane zmiany w prawie mają zagwarantować skuteczniejszą walkę z dopalaczami. Pojawiają się już jednak obawy, że ustawa ma luki. Materiał "Polska i Świat".

Prezydent Nowego Sącza zrezygnował z członkostwa w PiS

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zrezygnował z członkostwa w PiS. "Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym na ręce prezesa Jarosława Kaczyńskiego złożyłem rezygnację z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość" - napisał Nowak na Facebooku.

"Kapitulacja". MON kupi rakiety bez przetargu

Po trzech latach analiz i negocjacji MON kończy procedurę zakupu rakiet dalekiego zasięgu o nazwie Homar. Chce kupić rakiety bez konkurencji, prosto od Amerykanów. - To kapitulacja. Kolejny kluczowy program wymyka się z rąk polskiej zbrojeniówce - mówi tvn24.pl Mariusz Cielma, redaktor naczelny miesięcznika "Nowa Technika Wojskowa". - W zamian wojsko szybciej dostanie nowy sprzęt - ocenia Andrzej Kiński, redaktor naczelny miesięcznika "Wojsko i Technika".

"Policjanci nie nadużyli swoich uprawnień"

Policjanci nie nadużyli swoich uprawnień podczas piątkowych wydarzeń pod Sejmem. To funkcjonariusze byli bezprawnie atakowani przez awanturników - ocenił w poniedziałek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

"Być może było to za daleko idące". Karczewski tłumaczy swoją wypowiedź o "świrach"

Proszę pani, barierki, żeby świry tam się nie dostawały i żeby nie szkodziły - takimi słowami marszałek Senatu Stanisław Karczewski zwrócił się w sobotę w Gdyni do jednej z uczestniczek spotkania, która pytała o zapory ustawione przed Sejmem. W rozmowie z TVN24 przyznał, że "być może było to za daleko idące", ale jak podkreślił, kiedy PiS było w opozycji, "nie trzeba było takich kordonów policji, bo nie atakowaliśmy". - Nasi zwolennicy nigdy nie chcieli się przedostać do parlamentu - zaznaczył.

"Zmartwychwstał", po tym jak "uśmiercił" go szpital. Sąd: akt zgonu nieważny

W świetle prawa był martwy - nie należały mu się więc wizyty u lekarza. Nie mógł też pracować, bo nie można zatrudniać nieboszczyków. Za problemy 42-letniego pana Rafała odpowiadają pracownicy szpitala w Sosnowcu, którzy pomylili go z innym pacjentem. Do świata żywych przywrócił go sąd, który unieważnił wydany przez pomyłkę akt zgonu.

Turyści weszli na zamknięty szlak w Tatrach. Ratowali ich Słowacy

Para turystów z Polski zignorowała informację o zamkniętym szlaku w słowackich Tatrach i próbowała przejść z Przełęczy pod Kopą do Jaworzyny Tatrzańskiej. Utknęła jednak i musiała wezwać na pomoc ratowników z Horskiej Zachrannej Sluzby, czyli słowackiego górskiego pogotowia ratunkowego

"Rozwiązania pozorne" i "uznaniowość". Eksperci Senatu krytykują zmiany w ustawach sądowych

Biuro Legislacyjne Senatu przestrzega senatorów przed przyjmowaniem piątej nowelizacji ustaw sądowych w takiej wersji, jak uchwalił ją Sejm. Naruszenie zasad demokratycznego państwa prawnego, uznaniowe oceny wystawiane kandydatom na sędziów przez Krajową Radę Sądownictwa, brak reprezentatywności zgromadzeń sędziowskich - to główne niebezpieczeństwa, jakie w przegłosowanych w Sejmie przepisach dostrzegają senaccy legislatorzy.

Harcerka spadła z wysokości. Drużynowy oskarżony

Legnicka prokuratura oskarżyła Jerzego J. o nieupilnowanie swojej drużyny, w wyniku czego jedna z harcerek doznała obrażeń ciała. Śledztwo wykazało, że drużynowy zorganizował zbiórkę w budynku będącym w przebudowie, a następnie zostawił sześcioosobową grupę bez opieki. W trakcie wykonywania zadania 15-letnia Dominika spadła z wysokości prawie 3 metrów przez otwór w stropie.

Zarzut propagowania ustroju totalitarnego za napis "PZPR" na biurze polityków PiS

Policjanci zatrzymali 48-letnią kobietę z województwa mazowieckiego, która w nocy z piątku na sobotę na oknie biura senatora Andrzeja Mioduszewskiego i posła Krzysztofa Czabańskiego z PiS w Wąbrzeźnie miała napisać "PZPR", a na chodniku przed lokalem "Czas na sąd ostateczny". Kobieta usłyszała już zarzut – propagowania ustroju totalitarnego.

Specjalna naklejka i cykliczne badanie. Jak sprawdzić sprzęt w lunaparku

W niedzielę w tragicznym wypadku w wesołym miasteczku zginął dziewięcioletni chłopiec. Maciej Zagrobelny z Urzędu Dozoru Technicznego tłumaczył w TVN24, jak możemy sprawdzić, czy urządzenia w lunaparkach są bezpieczne. - Powinny być oznakowane naklejką Urzędu Dozoru Technicznego z pokazaną datą ważności badania - podkreślił.

Manowska dogadała się z Ziobrą? Takie powołanie "nie odzwierciedla procedury"

Jeżeli okaże się, że sędziowie Sądu Najwyższego nie wybiorą kandydatów na pierwszego prezesa spośród siebie, a dokonają tego politycy, będzie to oznaczało, że zapisane w ustawie procedury "są po to, żebyśmy sobie poczytali" - mówił w "Wstajesz i wiesz" w TVN24 adwokat, dr Łukasz Chojniak z Uniwersytetu Warszawskiego. Odniósł się w ten sposób do doniesień medialnych, według których Małgorzata Manowska miałaby zostać pierwszym prezesem Sądu Najwyższego. Ministerstwo Sprawiedliwości zdementowało te informacje.