Kontroler z wieży w Smoleńsku zezwolił załodze Tu-154M na zejście do wysokości 50 m; nie zmieniam swoich zeznań - oświadczył Artur Wosztyl, pilot Jaka-40, który wylądował kilkadziesiąt minut przed katastrofą samolotu z prezydentem. Antoni Macierewicz przekonywał z kolei, że wśród dokumentów ujawnionych w środę przez prokuraturę brakuje "najważniejszego", czyli nagrania z magnetofonu Jaka.

Liderzy związków zawodowych domagają się negocjacji z premier Ewą Kopacz. Rzeczniczka rządu Iwona Sulik odpowiada, że spotka się z nimi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. "Oświadczenie rzecznika rządu odbieramy jako odmowę spotkania ze związkami zawodowymi i dlatego jeszcze raz wzywamy panią premier do rozmów" - skomentowali wypowiedź Sulik liderzy NSZZ "S", OPZZ i Forum ZZ.

Z zapisów rozmów pilotów Jaka-40 z wieżą kontroli lotów w Smoleńsku wyłania się obraz wielkiego chaosu, jaki panował na lotnisku kilkadziesiąt minut przed przylotem prezydenckiego tupolewa. Piloci Jaka-40 zignorowali polecenie wieży odejścia "na drugi krąg" a Rosjanie do ostatnich minut rozstawiali sprzęt. Pilotów określali przemiennie jako "chojraków", "głupków", a na końcu "zuchów".

Człowiek jest w stanie rozpoznać agresywnego psa - wystarczy rzut oka, by dostrzec najeżoną sierść i odsłonięte zęby. - To podstawowe sygnały, które mówią, że ma wobec nas nieprzyjazne zamiary - mówi Andrzej Kłosiński, behawiorysta zwierzęcy. - Wówczas, nie patrząc psu w oczy, należy wycofać się spokojnie. Niestety, nie ma gwarancji, że w krytycznym momencie się na nas nie rzuci.

Lena i Jakub to najczęściej nadawane dzieciom imiona w 2014 r. - informuje MSW. Niezmienną popularnością wśród wszystkich imion dla dziewczynek na przełomie ostatniego 10-lecia cieszyły się Julie, Maje i Zuzanny. Wśród imion męskich dominowali: Antoni, Filip, Jan, Kacper czy Szymon.

- Chcieliśmy zatrzymać podejrzewanego o handel narkotyków, ten jednak nie chciał się poddać - informuje tvn24.pl Centralne Biuro Śledcze. Zanim 29-latek z Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie) trafił w ręce policji, potrącił samochodem dwóch policjantów. W czasie zatrzymania funkcjonariusze przestrzelili uciekającemu mężczyźnie opony.