Barbara Nowacka na sobotnim Zjeździe Delegatów została wybrana współprzewodniczącą Twojego Ruchu. Zgłosił ją Janusz Palikot. - My po to jesteśmy, żeby budować nową jakość w Polsce, a nie budować swoje ego - mówiła Nowacka.

- Jak dojdzie do niebezpieczeństwa, to nie schowam się w domu z dziećmi, ale przyjdę do was i poproszę o pomoc. Razem obronimy nasze rodziny - mówiła Beata Szydło, kandydatka PiS na na premiera na sobotniej konwencji swojej partii. Zapewniła, że nie jest osobą, którą można sterować.

Ma na koncie dyplomy trzech uczelni, lata pracy w samorządach i instytucjach publicznych. W 2005 r. wahała się, czy startować do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej, czy Prawa i Sprawiedliwości. Wybrała partię Jarosława Kaczyńskiego i w ostatnich pięciu latach jej pozycja w PiS wzrosła tak bardzo, że została kandydatką na szefową rządu.

- Umie pochylić się nad ludźmi, umie zrozumieć człowieka, który jest rozgoryczony, zrozpaczony - tak o kandydatce PiS na premiera Beacie Szydło mówił na sobotniej konwencji partii prezydent elekt Andrzej Duda. - Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie ta niezwykle mądra i wspaniała kobieta - podkreślał.

Na sobotniej Radzie Naczelnej PSL złożono wniosek o głosowanie nad odwołaniem z funkcji przewodniczącego partii Janusza Piechocińskiego, został on jednak odrzucony. Część działaczy partii chciała też odejścia z resortów ministrów Władysława Kosiniaka-Kamysza i Marka Sawickiego, wnioskowano również o wyjście PSL z koalicji.

Wystąpieniem premier Ewy Kopacz zakończyła się sobotnia konwencja Platformy Obywatelskiej. Wcześniej swoją konwencję zakończyło Prawo i Sprawiedliwość. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński poinformował na niej, że kandydatką partii na premiera będzie Beata Szydło.

- Ludzie oczekują rozmowy z nami. Musimy się rozliczyć z ośmiu lat, to jest poza dyskusją - przyznał w programie "Wstajesz i weekend" Sławomir Neumann (PO). - Musimy zebrać cięgi za te rzeczy, których nie zrealizowaliśmy i obronić to, co stało się obiektem niezasłużonej krytyki oraz pokazać wizję Polski po czterech kolejnych latach PO - wyjaśnił.

Nie wie, kiedy ktoś za nią idzie, kiedy ktoś ją woła. Olga Pawłowska praktycznie nie słyszy. Jedno ucho ma zaszyte, została tylko małżowina, w drugim ma głęboki niedosłuch. Czyta głównie z ruchu warg. Jednak dla urzędników w życiu radzi sobie za dobrze, więc chcą ją zakwalifikować jako umiarkowanie niepełnosprawną. Spowoduje to, że kobieta straci zniżki na przejazdy, a dużo podróżuje, w tym na leczenie.

- PSL jest w komfortowej sytuacji w porównaniu z innymi formacjami politycznymi. U nas nie ma problemu z kolejnym prezesem, następcą. Mamy kadrę i mamy z kogo wybierać - przekonywał w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 Jakub Stefaniak, rzecznik PSL. Jak dodał, ludowcy muszą popracować jednak nad wizerunkiem i "odkleić od partii wąsy".

- Jeśli Jarosław Kaczyński ustąpi pola i wskaże Beatę Szydło jako kandydatkę na premiera, to mu zaufajmy - zaapelował w "Faktach po Faktach" Jacek Kurski (Zjednoczona Prawica), komentując doniesienia, że taka informacja może paść na sobotniej konwencji PiS. Jak podkreślił, Kaczyński już raz "miał taką iluminację", wskazując Andrzeja Dudę jako kandydata w wyborach prezydenckich. Joanna Mucha (PO) przekonywała z kolei, że konwencja Platformy Obywatelskiej będzie "punktem zwrotnym w historii partii".