Morawiecki: potwierdzimy, że jesteśmy blisko obywateli

Wierzę, że razem w kolejnych latach, w poczwórnych wyborach, które są przed nami, potwierdzimy, że jesteśmy blisko obywateli - powiedział Mateusz Morawiecki, który zaraz po niedzielnej konwencji PiS w Warszawie ruszył w drogę do Łowicza. Szef rządu od tej wizyty rozpoczyna objazd po Polsce, by promować program PiS na wybory samorządowe.

Prezydent: niech nikt nie waży się niczego nam dyktować

Chcę dla Polski zrównoważonego rozwoju, co oznacza, że polska wieś będzie traktowana co najmniej tak samo dobrze jak miasto, a ponieważ przez lata była traktowana gorzej, w związku z czym dzisiaj wymaga większej troski - mówił w niedzielę podczas dorocznych Dożynek Jasnogórskich prezydent Andrzej Duda do około 60 tysięcy zgromadzonych na jasnogórskich błoniach mieszkańców wsi.

"Przez ostatnie 30 lat nie było w Polsce tyle wolności, ile jest teraz"

My, bardzo jednoznacznie chcę to podkreślić, przestrzegamy konstytucji - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas niedzielnej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Przekonywał też, że działania jego rządu zapewniły Polakom "wolność od upokarzającej biedy i złych rządów poprzedników", a w Polsce "przez ostatnie 30 lat nie było tyle wolności, ile jest teraz".

"Jeden z najbardziej przykrych obrazów, jakie widziałem"

Prezydent we wzmożeniu pseudopatriotycznym pokrzykiwał w kościele o tym, że w Sądzie Najwyższym są komuniści - oceniał w "Kawie na ławę" w TVN24 piątkowe wystąpienie Andrzeja Dudy Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej. Podkreślił, że był to "jeden z najbardziej przykrych obrazów, jakie widział". - Polityczne wątki znalazły się zupełnie na końcu - argumentował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

"Przed nami 21 szczególnych miesięcy". Kaczyński na konwencji PiS

Nas by tutaj nie było, gdyby nie Lech Kaczyński. Pamiętajmy o tym - powiedział Jarosław Kaczyński na otwarciu konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która miała miejsce w niedzielę w Warszawie. Zjazd zainaugurował samorządową kampanię wyborczą Zjednoczonej Prawicy. Jak dodawał prezes PiS, "przed nami 21 szczególnych miesięcy, w czasie których będziemy mieli cztery kampanie wyborcze".

Echa przemówienia Macrona. "Niepokojące akcenty dla Polski"

Dla Polski niepokojące są akcenty zbyt krytyczne wobec USA, które pojawiły się zarówno w artykule Heiko Maasa, jak i w przemówieniu Emmanuela Macrona - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 doktor Michał Kuź, ekspert do spraw polityki międzynarodowej z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. - Cokolwiek miałoby powstać w Europie, to nie może być to instytucja konkurencyjna wobec NATO - dodał z kolei Andrzej Byrt, były ambasador RP w Niemczech i Francji, komentując stanowisko obu polityków.

Prezydent: łączymy się w modlitwie za Johna McCaina

Łączymy się w modlitwie za Johna McCaina - wielkiego lidera politycznego naszych czasów; uosabiał on cechy, które powinien posiadać każdy patriota - czytamy w liście prezydenta Andrzeja Dudy do małżonki zmarłego amerykańskiego senatora.

"Trzy fundamentalne tematy". Szczegóły spotkania Duda-Trump

Współpraca w dziedzinie militarnej i energetycznej oraz inwestycje amerykańskie w Polsce - to według szefa gabinetu prezydenta, ministra Krzysztofa Szczerskiego "fundamentalne tematy" zbliżającego się spotkania prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Szczerski uchylił rąbka tajemnicy w sobotę, w czasie swojej wizyty w Waszyngtonie.

Brak śladów, świadków i narzędzia zbrodni. Karę za brutalne morderstwo odsiaduje niepełnosprawny Piotr

Piotr Mikołajczyk jest niepełnosprawny intelektualnie i odsiaduje wyrok 25 lat więzienia za podwójne, brutalne zabójstwo. Mężczyzna przyznał się do winy i na tej podstawie zapadł wyrok, chociaż w czasie procesu nikt nie obciążył Mikołajczyka, a na miejscu zbrodni nie znaleziono żadnych jego śladów. Czy mężczyzna padł ofiarą tragicznej sądowej pomyłki? "Superwizjer" dotarł do ludzi, którzy pracowali przy tej sprawie.

"Młodzież sensowniej się wypowiadała w komentarzach niż prezydent Rzeczypospolitej"

Prezydent ma niestety tę niedobrą cechę człowieka życia publicznego, że zapala się w każdej sytuacji i traci jakikolwiek umiar. I zapomniał chyba, gdzie jest. - ocenił w "Faktach po Faktach" historyk profesor Tomasz Nałęcz. Profesor Andrzej Rychard, socjolog, uznał, że podczas wystąpienia Andrzeja Dudy "było sporo emocji, nad którymi prezydent nie potrafił zapanować".

"Pan minister wygrał konkurs na najbardziej absurdalną wypowiedź tygodnia"

- Minister Ardanowski nie jest ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Powiedziałabym żartobliwie, że jest ministrem od krytykowania i szukania winnych - stwierdziła w "Babilonie" TVN24 BiS Urszula Pasławska, wiceprezes PSL. W ten sposób odniosła się do słów Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który zapowiedział wybicie wszystkich dzików, w tym prośnych loch, we wschodniej Polsce.

"Z sieczkarni wystawała tylko zakrwawiona ręka". Tak ratują życie w śmigłowcu

Widzą więcej trudnych zgłoszeń niż koledzy w "tradycyjnej" karetce. - Jak jest "hardcore", na przykład nieudana reanimacja dziecka, to możemy zejść z dyżuru. Ale nikt z tego nie korzysta, trzeba jak najszybciej wrócić do rytmu. Inaczej człowiek zwariuje - mówią nam członkowie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Spędziliśmy jeden dzień z nimi na dyżurze.

Okrzyki "konstytucja" w trakcie przemówienia. Prezydent w liceum w Gdyni

Protestujący zakłócali przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Słuchać było między innymi okrzyki "konstytucja". - To, że przeszkadzają nam tutaj, oznacza dokładne zaprzeczenie tego, co państwo krzyczą. Konstytucja i ich wolność zgromadzeń jest przestrzegana - odpowiedział prezydent.