Najwcześniej, bo już w sobotę, głos w wyborach do Sejmu i Senatu oddadzą Polacy mieszkający m.in w Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych. Z kolei ci w Wielkiej Brytanii i Irlandii będą głosować o godzinę dłużej niż wyborcy w kraju. Chęć głosowania za granicą zgłosiło prawie 200 tys. polskich obywateli.

Naddźwiękowy myśliwiec MiG-29 to tak złożona maszyna, że nawet osoby zajmujące się nią od wielu lat nie są w stanie stwierdzić, z ilu części się składa – wliczając drobne nity i śruby, mogą to być dziesiątki tysięcy. Cała ta skomplikowana maszyneria wymaga skrupulatnej opieki, aby nie zawieść podczas lotu z prędkością 2000 km/h. Myśliwce muszą więc regularnie przechodzić serwis. W przypadku MiG-29 oznacza to wizytę w Bydgoszczy. Odwiedziliśmy miejsce ich serwisowania z kamerą.

Od północy z piątku na sobotę do niedzieli do godz. 21 będzie trwała cisza wyborcza w całej Polsce. Przypominamy, czego nie wolno robić w czasie jej trwania oraz o czym trzeba pamiętać przed pójściem do lokalu wyborczego. W niedzielę 25 października o godz. 19.20 zapraszamy na program specjalny #CzasDecyzji do TVN24 i tvn24.pl.

Dziś, kiedy jakiś kraj zyskuje niepodległość albo zaczyna się reformować, za wzór stawia mu się właśnie Polskę - mówiła w piątkowym orędziu Ewa Kopacz. Premier zachęciła też do udziału w niedzielnych wyborach parlamentarnych. - Bez względu na to, na kogo chcecie głosować (...) spotkajmy się wszyscy w niedzielę przy urnach wyborczych. Pokażmy światu, że umiemy świętować naszą wolność, którą tak bardzo kochamy.

Wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska trafiła w piątek do izby wytrzeźwień w Łodzi po tym, jak prowadziła samochód po pijanemu. Zatrzymała ją policja, która musiała użyć kajdanek, bo urzędniczka się "szarpała". W piątek Zbrojewska została odwołana z funkcji podsekretarza stanu przez premier Ewę Kopacz.

To, że szanowni państwo składają się z pań i panów, czyli mężczyzn i kobiet, jest kwestionowane - mówił podczas spotkania z wyborcami w Lublinie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS komentował w ten sposób uchwaloną niedawno w Sejmie ustawę o uzgodnieniu płci, którą zawetował prezydent. Przypomniał też, jakie możliwości czekają Polaków po wyborach.