Osiem osób chce zostać prezydentem Gdańska

Największe partie w Polsce nie wystawiły kandydatów w przedterminowych wyborach prezydenta miasta Gdańska po śmierci Pawła Adamowicza. I tak jednak o to stanowisko powalczy osiem osób. Wśród kandydatów nie zabrakło kontrowersyjnych postaci.

Kluzik-Rostkowska o Bartłomieju M.: jego kłopoty były oczywiste

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś przychodzi do firmy i ma intencje, że będzie wyprowadzał pieniądze - mówiła w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska, komentując zatrzymania przez CBA sześciu osób, a wśród nich Bartłomieja M., byłego szefa gabinetu politycznego ministra obrony narodowej. W dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl stwierdziła, że "jego kłopoty były oczywiste".

Były prezes Lotosu zatrzymany przez CBA

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali we wtorek o świcie Pawła O., który przez dwanaście lat kierował zarządem Grupy Lotos SA. Wraz ze znanym menadżerem zatrzymane zostały dwie inne osoby ze spółki, a także przedsiębiorca.

Kluzik-Rostkowska: Jarosław Kaczyński wpadł we własne sidła

To Jarosław Kaczyński rzucał największe gromy na przedsiębiorców, na różne inwestycje, szczególnie duże. Teraz wpadł we własne sidła - oceniała w TVN24 w "Rozmowie Piaseckiego" Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka PO, która wcześniej przez wiele lat współpracowała z prezesem Prawa i Sprawiedliwości i jako parlamentarzystka PiS zasiadała w Sejmie. Kluzik-Rostkowska odniosła się do wtorkowej publikacji "Gazety Wyborczej" o "taśmach Kaczyńskiego".

Ostatni świadek, potem mowy końcowe. Kończy się proces w sprawie śmierci Ewy Tylman

To ma być ostatnia rozprawa w procesie dotyczącym śmierci Ewy Tylman. Sąd przesłucha płetwonurka poszukującego ciała zaginionej, po czym strony wygłoszą mowy końcowe. - Przedstawimy drobiazgową analizę sprawy i ciekawe wnioski - zapowiada Mariusz Paplaczyk, pełnomocnik rodziny Ewy Tylman. Nie wiadomo, czy Adam Z. odpowie za zabójstwo, czy za nieudzielnie pomocy. Grozi mu nawet dożywocie.

Taśmy Kaczyńskiego. "Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie"

"Gazeta Wyborcza" 29 stycznia 2019 roku opublikowała stenogram nagrania rozmowy z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera. Tak zwane taśmy Kaczyńskiego dotyczą planów budowy w Warszawie biurowca przez powiązaną ze środowiskiem prezesa PiS spółkę Srebrna. Kaczyński wstrzymał inwestycję ze względu na między innymi nieprzychylność władz stolicy. Spółka Srebrna odmówiła zapłaty Austriakowi za wykonaną pracę.

"Oni się już odrodzili, już funkcjonują. Są jeszcze lepiej zorganizowani"

Śledztwo w sprawie neonazistów z Białegostoku wszczęte za rządów PO po sławetnych słowach "idziemy po was" po przejęciu władzy przez PiS nagle wyhamowało - twierdzą policjanci kiedyś z tą sprawą związani. W rozmowie z reporterem "Czarno na białym" TVN24 Leszkiem Dawidowiczem mówią więcej: neonazistom odpuszczono, czego skutki wkrótce będzie widać. - Oni się już odrodzili. Są jeszcze lepiej zorganizowani - ocenia były oficer.

Macron "przybędzie do Polski w pierwszej połowie tego roku"

Podczas wizyty w Warszawie francuska minister do spraw europejskich Nathalie Loiseau zapowiedziała wizytę w Polsce prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Relacje polsko-francuskie obecnie nie spełniają oczekiwań obu naszych narodów - zaznaczyła Loiseau.

"Niezrozumiałe, dlaczego to zgromadzenie nie zostało przerwane i rozwiązane"

- To, że nikt nie pofatygował się, żeby przerwać to straszliwe widowisko, jest dla mnie czymś kompletnie niezrozumiałym - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Adrian Zandberg z Partii Razem, komentując manifestację, jaka odbyła się w niedzielę w Oświęcimiu przed oficjalną częścią obchodów 74. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Europosłanka PO Róża Thun oceniła, że takie zachowania, jak te inicjatora marszu Piotra Rybaka, biorą się z poczucia "totalnej bezkarności".

"Faszyzm wkracza na polską scenę polityczną i nie jest specjalnie ścigany"

Mam wrażenie, że znajdujemy się w przededniu jakiegoś dramatycznego momentu w historii Polski - powiedział w "Faktach po Faktach" TVN24 profesor Paweł Śpiewak, komentując niedzielną demonstrację narodowców z Piotrem Rybakiem na czele, w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. - Rybak i jemu podobni byli od dłuższego czasu, tylko to było traktowane jako niszowość - ocenił doktor Robert Sobiech.

Narada przy Nowogrodzkiej. Stawili się najważniejsi politycy PiS

W poniedziałek po południu w warszawskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej odbyła się narada ścisłego kierownictwa partii. Źródło w PiS zapewniło Polską Agencję Prasową, że było to "rutynowe" spotkanie. Tego samego dnia rano CBA zatrzymała sześć osób - w tym byłego rzecznika MON Bartłomieja M. i byłego posła PiS Mariusza Antoniego K. Narada zakończył się po godzinie 16, ale premier opuścił siedzibę PiS dopiero około godziny 19.

"Metafory używa się w polskim języku". Ewa Kopacz tłumaczy swe słowa o naftalinie

Jesteście śmiesznie nieaktualni. Czuć od was naftaliną - zwróciła się w sobotę Ewa Kopacz (Platforma Obywatelska) do tych, którzy "chcą pozbawić Polki osobistego wyboru". Z oburzeniem komentowali tę wypowiedź przedstawiciele obozu rządzącego. Była premier w poniedziałek w "Tak jest" TVN24 w odpowiedzi przypominała słowa polityków PiS, między innymi o "ubeckich wdowach" i "mordach zdradzieckich".

"Celowe zadawanie cierpienia ze szczególnym okrucieństwem". Reakcje po reportażu "Superwizjera"

Do ustaleń "Superwizjera" TVN, zaprezentowanych w sobotnim reportażu "Chore bydło kupię", odniósł się w poniedziałek Główny Lekarz Weterynarii. W komunikacie podkreślił, że "ujawniony proceder spełniał znamiona działalności nielegalnej". - Można mówić o zagrożeniu dla zdrowia, życia wielu osób - ocenił zebrany dotychczas materiał dowodowy rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka.

Były rzecznik MON i były poseł PiS wśród sześciu osób zatrzymanych przez CBA

Agenci CBA zatrzymali w poniedziałek o poranku sześć osób, w tym Bartłomieja M., byłego szefa gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza i rzecznika resortu obrony narodowej, a także byłego posła PiS i właściciela firmy lobbingowej Mariusza Antoniego K. Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu mają oni usłyszeć zarzuty związane z niegospodarnością w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Jechał w bagażniku, zginął w wypadku. Siedem lat więzienia dla kierowcy

Wracali z imprezy, w osiem osób jednym autem. Jeden z pasażerów jechał zamknięty w bagażniku. Uderzyli w barierki, a auto stanęło w ogniu. Chłopak jadący w kufrze zginął. Kierowca był pijany i nie miał prawa jazdy. W poniedziałek sąd zdecydował, że spędzi w więzieniu najbliższe siedem lat. I nigdy już nie usiądzie "za kółkiem". Wyrok jest prawomocny.

Nie pozwoliła harcerzowi odczytać apelu. Była urzędniczka MON wśród zatrzymanych przez CBA

Agnieszka M., była pracownica MON, jest jedną z sześciu osób zatrzymanych w poniedziałek przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego - wynika z informacji tvn24.pl. Chodzi o śledztwo dotyczące doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. M. zasłynęła publicznie, nie dopuszczając harcerza na mównicę podczas obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte, 1 września 2017 roku.

Prawnik ze Szczecina zawiadamia prokuraturę w sprawie "aktów zgonu politycznego"

Sformułowania użyte w aktach zgonu "wystawionych" przez Młodzież Wszechpolską 11 prezydentom miast Polski, między innymi Pawłowi Adamowiczowi, są przejawem rasizmu – przekonuje szczeciński prawnik i aktywista. Sam skierował już zawiadomienie do prokuratury, ale na tym nie poprzestaje – wniosek opublikował w internecie i zachęca innych, by też go złożyli.

Od członkostwa w PiS do zatrzymania przez CBA. Bartłomiej M. i Mariusz Antoni K.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w poniedziałek sześć osób w związku ze śledztwem w sprawie niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez Polską Grupę Zbrojeniową. Wśród zatrzymanych są były szef gabinetu politycznego MON i rzecznik tego ministerstwa Bartłomiej M. oraz były poseł PiS Mariusz Antoni K. Prezentujemy ich sylwetki.

Opozycja: wojna gangów w rodzinie PiS-owskiej. Mazurek: nie będzie świętych krów

Nowoczesna domaga się przedstawienia na najbliższym posiedzeniu Sejmu informacji ministra koordynatora służb specjalnych dotyczącej zatrzymania przez CBA między innymi Bartłomieja M. i Mariusza Antoniego K. - Składamy wniosek do marszałka Sejmu - mówił Adam Szłapka z Nowoczesnej. - Sprawa jest poważna - dodał poseł PO Cezary Tomczyk. Zatrzymania skomentowała też rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że nie będzie świętych krów" - napisała na Twitterze.