Matkę ranił, jej partnera zabił. 20-latek opisywał przed sądem dzień morderstwa

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) ruszył proces 20-latka, który zabił konkubenta swojej matki, a ją samą poważnie ranił. Trafił do aresztu. W jego obronie stanęli znajomi i bliscy. Polskie Towarzystwo Psychopedagogiczne stworzyło petycję wzywającą do uwolnienia 20-latka. Wyszedł z aresztu, przed sądem odpowiada z wolnej stopy. W czwartek po raz pierwszy opowiedział, jak to się stało, że zabił.

Nadbałtycka kraina lodu na zdjęciach

Skute lodem wejście do portu we Władysławowie na zdjęciach pani Katarzyny zdecydowanie robi wrażenie. Część wybrzeża smagana arktycznymi wiatrami zamieniła się w bajkową krainę.

Były współpracownik oskarża Trzaskowskiego m.in. o branie narkotyków. "Spotkamy się sądzie"

Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy, zapowiada pozew sądowy przeciwko Michałowi Dziębie, byłemu pracownikowi klubu parlamentarnego PO. Zarzucił on Trzaskowskiemu m.in. zażywanie narkotyków, przyjęcie 150 tysięcy euro na kampanię wyborczą, oraz romans ze stażystką. - Informacje przeze mnie przekazane mają tylko pokazać, jakim kandydatem jest Rafał Trzaskowski - podkreślił Dzięba.

Opozycja upomina się o pakiet demokratyczny. Terlecki: nic z tego

Teraz jest opozycja totalna, teraz jest ulica i zagranica. I wy chcecie pakietu demokratycznego? Za granicą? Na ulicy? Nic z tego - mówił w środę z sejmowej mównicy marszałek Sejmu Ryszard Terlecki, odpowiadając na apele opozycji o "normalną debatę" i pakiet demokratyczny nadający jej większe uprawnienia.

"To totalna abstrakcja". Owsiak krytykuje proponowane zmiany w zbiórkach publicznych

To jest niezwykle groźny przypadek, kiedy instytucje rządowe bez względu na to, kto będzie w tym rządzie, uzurpują sobie prawo, aby rządzić organizacjami pozarządowymi - tak Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odniósł się projektu zmiany ustawy o zbiórkach publicznych. Przepisy mają pozwolić Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji na przerwanie zbiórki, jeśli na przykład będzie ona naruszać ważny interes społeczny.

Szewach Weiss: ustawa o IPN poruszyła u Żydów czułą strunę pamięci

Ustawa poruszyła u Żydów czułą strunę pamięci nie tylko o sprawiedliwych, ale i o szmalcownikach - mówi w czwartkowym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" były przewodniczący Knesetu i były ambasador Izraela w Polsce profesor Szewach Weiss. Podkreślił, że głosy w Izraelu o współudziale Polaków w Holokauście "to absolutny margines".

Poseł PO pokazuje zdjęcie, Wąsik odpowiada

Nie ma żadnego dowodu na to, że załatwialiśmy pracę Jakubowi R. - tak Maciej Wąsik, zastępca koordynatora specsłużb, skomentował doniesienia prasowe na temat jego związków z osobami odpowiedzialnymi za tzw. dziką reprywatyzację w Warszawie. Odniósł się także do pokazanego w czwartek przez Pawła Olszewskiego zdjęcia, na którym - według posła PO - "minister Wąsik dość namiętnie całuje się z jakimś innym panem".

PiS wskazało kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa

Dariusz Drajewicz, Jarosław Dudzicz, Teresa Kurcyusz-Furmanik, Ewa Łąpińska, Leszek Mazur, Maciej Nawacki, Dagmara Pawelczyk-Woicka, Rafał Puchalski i Paweł K. Styrna - to kandydaci wskazani przez klub PiS do Krajowej Rady Sądownictwa - poinformowała na Twitterze rzecznik PiS Beata Mazurek.

Schetyna o sprawie Wąsika: potrzebna jest zamknięta komisja do spraw służb

To poważny materiał, który może być wykorzystywany przez służby obcych krajów przeciwko ważnej osobie w polskich służbach - tak Grzegorz Schetyna (PO) skomentował pokazane podczas sejmowej debaty zdjęcie, które ma przedstawiać Macieja Wąsika, zastępcę koordynatora specsłużb. Zdaniem lidera PO "to ważny temat, o którym trzeba rozmawiać".

"To opowiedzenie się przeciwko złu". Rząd przyjął projekt ustawy degradacyjnej

Rząd przyjął w czwartek projekt tak zwanej ustawy degradacyjnej. - Przywraca ona sprawiedliwość i ściśle definiuje katalog osób odpowiedzialnych za wiele zła popełnionego od czasów drugiej wojny światowej - mówił premier Mateusz Morawiecki. Ustawa ma pozwolić na odebranie stopni generalskich, między innymi Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi.

Zakrył tablice z nazwą ulicy Lecha Kaczyńskiego. Przesłuchała go policja, usłyszał zarzuty

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku zamontował tablice z nową nazwą dawnej ulicy Dąbrowszczaków. Teraz jest to ulica prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Już następnego dnia policja dostała zgłoszenie o zniszczeniu i zakryciu tablic. Kto je pomalował, nie wiadomo; kto zakrył - tak. Sprawca sam tego nie ukrywa - mówi otwarcie, dlaczego to zrobił. Błyskawicznie został przesłuchany i usłyszał zarzuty.