Gliński tłumaczy swoje słowa: skandaliczna nadinterpretacja

Jedyne porównanie, jakiego dokonałem, dotyczy podobieństwa metod i technik działania oraz celów i ewentualnej intencji autorów propagandy - mówił w Sejmie Piotr Gliński. Wicepremier i minister kultury tłumaczył swoją wypowiedź z wywiadu prasowego, w którym stwierdził, że "PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa". - To jest skandaliczna nadinterpretacja - odniósł się do komentarzy na temat jego słów.

Agenci CBA mogli wejść do KNF bez decyzji prokuratora, jednak nie weszli. Kulisy śledztwa

Dlaczego za badanie afery wokół Komisji Nadzoru Finansowego prokuratura zabrała się dopiero po tygodniu od złożenia zawiadomienia? Dlaczego Marek Chrzanowski zdążył wejść do swojego biura przed agentami CBA? I dlaczego agenci CBA nie weszli do gabinetu Chrzanowskiego bez decyzji prokuratora, choć pozwala im na to prawo? Mnożą się pytania w sprawie głośnego od kilku dni śledztwa. Jego kulisy przedstawił magazyn "Czarno na białym" TVN24.

Wpadka Ryszarda Petru. Pomylił nazwę swojej partii

Ryszard Petru na korytarzu sejmowym był pytany przez reporterkę TVN24 o nową partię polityczną Teraz!, której założenie ogłosił na konferencji prasowej 17 listopada. Odpowiadając, pomylił jednak nazwę swojego ugrupowania. Wpadkę zauważyło "Szkło Kontaktowe".

Oddała mu wszystko w imię miłości. Słowacki casanova idzie do więzienia

Zakochała się bez pamięci. Żeby udowodnić szczerość swoich uczuć, przepisała na ukochanego dwa mieszkania i działkę pod miastem. Kiedy dowiedziała się, że padła ofiarą oszusta, poszła do prokuratury. Po dwóch latach zapadł wyrok. - Mam nadzieję, że moje życie przestanie przypominać koszmar - mówi w rozmowie z tvn24.pl poszkodowana.

"To nie jest żaden skandal". Wójcik o wolcie politycznej radnego i zmianie władzy na Śląsku

Jeszcze we wtorek w sejmiku województwa śląskiego rządzić miała Koalicja Obywatelska, SLD i PSL, ale do Zjednoczonej Prawicy przystąpił radny Wojciech Kałuża (Nowoczesna), dzięki czemu Prawo i Sprawiedliwość wzięło tam władzę. - To nie jest żaden skandal - podkreślił w internetowej dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak przekonywał, "higiena polityczna nakazywała dokonać daleko idących zmian".

Wiceminister Wójcik o karze dla prokuratora: osoba została przesunięta

Pytany, czy ktoś w prokuraturze został ukarany za to, że nie dość szybko poinformował ministra o wpłynięciu zawiadomienia w sprawie afery KNF, wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24, odparł: - Osoba z Prokuratury Krajowej została przesunięta na pierwszą linię do Prokuratury Rejonowej.

Trenował karate, wygrywał w szachy. 12-latek kolejną ofiarą odry

Zostały podjęte wszystkie możliwe działania, aby uratować dziecko, ale były to nieodwracalne zmiany w organizmie - podkreślają lekarze, którzy zajmowali się 12-letnim Iwanem Kampowem. Chłopiec jest kolejną ofiarą odry na Ukrainie. Był szczepiony, ale dostał tylko jedną dawkę. Zabrakło mu drugiej. Materiał magazynu "Polska i świat" TVN24.

Klacz wpadła do wykopu. "Nie mogła się ruszać"

Musiała jakoś wydostać się ze swojego boksu i wyjść ze stajni. Niestety, wolnością nie nacieszyła się długo. W nocy w Puszczykowie wpadła do wykopu obłożonego betonowymi płytami. Na ratunek klaczy ruszyli strażacy.

Wójcik: może być jeszcze nawet 15 nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

Trwa wielka bitwa o wymiar sprawiedliwości w Polsce i nadal będziemy go reformowali. To nie jest żadna biała flaga - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, odnosząc się do siódmej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Zaznaczył, że nowela nie oznacza, iż rząd zgadza się z postanowieniem Trybunału Sprawiedliwości UE. - Może być jeszcze piętnaście nowelizacji, jeżeli będzie taka potrzeba - dodał.

"Sąd Najwyższy po części ocalał, ale system sądowniczy jest przeorany"

Wydaje mi się, że chwilę po opublikowaniu tej ustawy, która w gruncie rzeczy przywraca stare przepisy, rząd napisze do Komisji Europejskiej, do Trybunału Sprawiedliwości, że właściwie sprawa jest załatwiona i nie ma co sądzić - mówił senator Marek Borowski w "Faktach po Faktach" o przyjętej w środę przez Sejm nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. - Warto z tego, co się dzieje wyciągnąć wnioski i naukę na przyszłość, bo wprawdzie Sąd Najwyższy po części ocalał, ale system sądowniczy jest przeorany - stwierdził z kolei były marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

"Ustąp, aby zwyciężyć". Prezydencki minister o kolejnej nowelizacji ustawy

- To jest kwestia porozumienia władz rządowych z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, żeby Polska nie płaciła kar - tak projekt kolejnych zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym skomentował prezydencki minister Andrzej Dera. Projekt zakłada powrót do Sądu Najwyższego tych sędziów, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia. - Natomiast co do istoty reformy, na pewno nie jest to porażka, bo reforma sądownictwa w Polsce będzie dalej realizowana - przekonywał Dera.

Posłanka klubu PiS skrytykowała nowelizację. Jarosław Kaczyński pogroził jej palcem

Sejm w błyskawicznym tempie po raz kolejny znowelizował w środę ustawę o Sądzie Najwyższym. W czasie debaty głos zabrała między innymi Anna Maria Siarkowska z klubu PiS, która skrytykowała "wycofywanie się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości pod naciskiem instytucji unijnych". Gdy po skończonej wypowiedzi mijała zasiadającego w sejmowych ławach prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, ten pogroził jej palcem.

Wójt Oławy złożył ślubowanie. Mimo sądowego zawieszenia w obowiązkach

- Ja już złożyłem ślubowanie, nikt mi nie zabronił - mówi Jan Kownacki, wójt gminy Oława, wybrany niedawno na kolejną kadencję. Problem w tym, że ciążą na nim prokuratorskie zarzuty korupcyjne, a decyzją sądu, jeszcze w ubiegłej kadencji, został zawieszony w obowiązkach. Swoje dorzuca też wojewoda, który zawnioskował o wyznaczenie komisarza w gminie.

Mazurek: Prezes PiS rozmawiał z Mariuszem Kamińskim. Ma do niego pełne zaufanie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawiał we wtorek z ministrem koordynatorem do spraw służb specjalnych Mariuszem Kamińskim. Ma do niego pełne zaufanie i jest przekonany, że nie wpływał na zatrudnienie syna w Banku Światowym - napisała w środę na Twitterze rzeczniczka partii Beata Mazurek, odnosząc się do kontrowersji wokół zatrudnienia Kacpra Kamińskiego w tej instytucji.

Wziął ze śmietnika akwarium dla rybek. W środku był jadowity pająk

Mieszkaniec Gdańska znalazł akwarium w nocy koło wiaty śmietnikowej. W ciemnościach nie widział za wiele, ale postanowił wziąć je do domu dla swoich rybek. Kiedy wszedł na klatkę schodową i zapalił światło, przeraził się. W środku był pająk wielkości męskiej dłoni - jak się później okazało - ptasznik.

Gersdorf: Muszę zaczekać na ustawę. Nie wiadomo, co się może zdarzyć

Cały czas jest narracja, że sędziowie Sądu Najwyższego przeszli w stan spoczynku, a moim zdaniem sędziowie nie przeszli w stan spoczynku w ogóle, ponieważ nie dostali odpowiedniego postanowienia - powiedziała w środę profesor Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego, komentując najnowszy projekt nowelizacji przepisów o Sądzie Najwyższym złożony przez posłów PiS. Zastrzegła przy tym, że trzeba poczekać na przyjęcie proponowanych przepisów i ich ostateczną formę.

"Wojtek, za co sprzedałeś swoją twarz?! Nie ma pieniędzy, które ci ją zwrócą"

- To ordynarny akt korupcji politycznej – grzmiał wiceprzewodniczący PO Borys Budka, odnosząc się do przejścia radnego Koalicji Obywatelskiej na stronę PiS, co dało tej partii większość w sejmiku śląskim. - Wojtek, za co sprzedałeś swoją twarz?! - pytała z trybuny liderka Nowoczesnej na Śląsku Monika Rosa. Odpowiedź nadeszła szybko: Kałuża został wicemarszałkiem województwa. Wcześniej jego ruchu bronił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski: Chcą zastraszyć wolnego, wybranego radnego.