Trening z komandosami na plaży w Gdyni

Żołnierze jednostki Formoza przeprowadzili na plaży trening otwarty. Akcja ma na celu nie tylko promocję wysiłku fizycznego – ma w niekonwencjonalny sposób przypominać o problemie raka jąder, dla wielu mężczyzn temacie wstydliwym.

Meczet za saudyjskie pieniądze i obawy Tatarów

W Białymstoku ma powstać meczet sfinansowany przez rząd Arabii Saudyjskiej. To wciąż tylko plany, bo budowa została wstrzymana do czasu sprawdzenia przez polskie służby. Inicjatywą interesują się nie tylko instytucje państwowe. Wywołała ona spór wśród mieszkających na Podlasiu Tatarów. Wsparcie ze strony skrajnego, saudyjskiego odłamu islamu, niepokoi nie tylko polskich muzułmanów. Materiał "Czarno na białym" TVN24.

Spotkanie w trybie pilnym najważniejszych polityków PiS

W piątek wieczorem w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie zebrali się czołowi politycy partii. Zdaniem źródeł reporterki TVN24, mieli oni rozmawiać o aferze w Komisji Nadzoru Finansowego. Według nieoficjalnych informacji narada została zwołana w trybie pilnym.

"Jeśli ta sprawa dotyczy tylko szefa KNF, to pół biedy"

- Trzeba naprawić tę sytuację i pokazać, że Komisja Nadzoru Finansowego jest czysta, nawet jeśli jej szef tak bardzo zbłądził - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Buzek. Były premier stwierdził przy tym, że jeżeli tzw. afera w KNF dotyczy tylko byłego już szefa tej instytucji Marka Chrzanowskiego, to "pół biedy". - Niewątpliwie jego powiązania, które są dzisiaj oczywiste, ze szczytami obecnej władzy w Polsce, są bardzo groźne dla przejrzystości systemu finansowego w Polsce - zauważył.

Rzepliński: rząd przyjął do wątpiącej wiadomości decyzję TSUE

To co jest, nie jest ustawą, bo było przyjęte poza wszelkim trybem konstytucyjnym - ocenił w "Tak jest" w TVN24 Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, odnosząc się do ustawy o Sądzie Najwyższym. Dodał też, że po decyzji o zastosowaniu środków tymczasowych przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej "nie było żadnego stanowczego oświadczenia prezydenta, czy przedstawicieli władzy ustawodawczej"

Posłowie z interwencją w KNF. Odmówiono im dostępu

Posłowie Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej, Marta Golbik i Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej poinformowali, że nie uzyskali w piątek dostępu do dokumentów i pomieszczeń w Komisji Nadzoru Finansowego. Według KNF interwencja poselska nie obejmuje Komisji.

"Mamy podobną wizję". Gawkowski dołącza do Biedronia

Były wiceszef SLD Krzysztof Gawkowski, który na początku listopada odszedł z Sojuszu, dołączył do formacji politycznej budowanej przez ustępującego prezydenta Słupska Roberta Biedronia. W nowym ruchu ma odpowiadać za budowę struktur. - Mamy podobną wizję rozwoju naszego kraju, zawsze marzyliśmy o Polsce otwartej, nowoczesnej, sprawiedliwej społecznie, europejskiej - mówił Robert Biedroń.

Bierecki: Czarnecki nigdy nie trzymał moich pieniędzy

- Wszystkie moje pieniądze są do obejrzenia w moim oświadczeniu majątkowym. Czarnecki nigdy nie trzymał moich pieniędzy - zapewniał senator Grzegorz Bierecki (PiS), przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów. Odniósł się w ten sposób do słów szefa Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, który w opublikowanej przez "Gazetę Wyborczą" rozmowie z Markiem Chrzanowskim powiedział, że Bierecki chciał w jego banku zdeponować "60-70 milionów złotych".

Ginekolog skazany za zgwałcenie pacjentki

Znalazła go w internecie, umówiła się na wizytę. Ginekolog stwierdził, że niezbędny jest zabieg. 21-latka zgłosiła się do niego tego samego dnia. Dostała środki znieczulające, a potem straciła świadomość. Wtedy miała zostać zgwałcona przez lekarza. Sąd Apelacyjny właśnie podtrzymał wyrok skazujący Piotra P. na cztery lata więzienia.

Kontrola w sprawie "policjantów przebierańców"

W komendzie policji w Suwałkach działają doświadczeni policjanci z Biura Kontroli Komendy Głównej Policji - dowiedział się portal tvn24.pl. Ich zadaniem jest sprawdzenie między innymi tego, czy policjanci z tej jednostki rzeczywiście pilnują domu wiceministra Jarosława Zielińskiego i muszą "przebierać się" za funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.

Kempa: pakt ONZ o migracji nie przyniesie nic dobrego

- To leczenie skutków - oceniła w piątek minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa, odnosząc się do paktu ONZ o migracji. Zapowiedziała także, że wkrótce zapadnie ostateczna decyzja rządu w sprawie przystąpienia do niego Polski.

Tankowali paliwo do bagażnika, uciekli i nie zapłacili. Wpadli po pościgu

Do pięciu lat więzienia grozi parze młodych ludzi, których zatrzymano pod zarzutem kradzieży paliwa na stacjach benzynowych w powiecie strzelecko-drezdeneckim (Lubuskie). - Ich ucieczka przed policją zakończyła się kolizją z cysterną i radiowozem - poinformował Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Rzecznik dyscyplinarny "nie ma podstawy prawnej" do wezwania sędziego na świadka

Sędzia nie może być przez rzecznika wzywany jako świadek, a jeśli rzecznik dyscyplinarny wzywa sędziego do złożenia zeznań, czyni to bezprawnie - wynika z opinii profesora Kazimierza Zgryzka z Uniwersytetu Śląskiego, przygotowanej dla Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Pismo ma związek z "działaniami podjętymi przez rzecznika dyscyplinarnego w stosunku do sędziów" i wzywaniem ich na przesłuchania.

"Wykonanie postanowienia to jest rzecz niełatwa". TSUE wysłuchał argumentów w sprawie Polski

W Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu zakończyła się rozprawa w sprawie środków tymczasowych dotyczących ustawy o Sądzie Najwyższym. Sędziowie wysłuchali argumentów zarówno przedstawiciela polskiego rządu, jak i Komisji Europejskiej, która w skardze do TSUE wniosła o zawieszenie stosowania przepisów ustawy. Według korespondenta TVN24, Polskę poparły Węgry.