"Miały być championami, a zostały szkieletami"

Źrebaki były skarłowaciałe z niedożywienia. Starsza, wychudzona klacz była odizolowana od stada, bez siana, z wodą śmierdzącą i niezdatną do picia. Konie z głodu "same się konsumowały" - tak wolontariusze stowarzyszenia Pomagaj Pomagać Różaland opisują to, co widzieli w stadninie w Sławoszynie (Pomorskie). Właścicielom odebrano siedem koni.

Miał być stadion, jest trybuna i widok na perony. "Chytry dwa razy traci"

Są sale vip, eleganckie loże i efektowne zadaszenie. Stojąc na ulicy Unii w Łodzi można zachwycać się obiektem Łódzkiego Klubu Sportowego. A raczej jego wycinkiem, bo miasto postawiło dotąd jedną trybunę. I niewykluczone, że na tym się skończy. - Robią z nas pośmiewisko na całą Polskę - denerwują się kibice ŁKS. Niedawno Łódź ogłosiła kolejny przetarg na dokończenie trybun. Oferty otwarto w tym tygodniu.

Wiceprezes ZNP do Sasina: Żądania zaporowe? Proszę przedstawić propozycję możliwą do realizacji

Skoro strona rządowa mówi, że to, co mówimy, jest zaporowe, to proszę przedstawić propozycję, która jest możliwa do realizacji - stwierdził wiceszef Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztof Baszczyński. Odniósł się w ten sposób do słów Jacka Sasina, który w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 stwierdził, że żądania nauczycieli dotyczące płac są "całkowicie zaporowe".

Nauczyciele walczą o podwyżki. Ministerstwo ujawnia dane o nagrodach

Prawie 300 pracowników Ministerstwa Edukacji Narodowej otrzymało nagrody uznaniowe w 2018 roku - wynika z odpowiedzi resortu na interpelację posłanki Teraz! Joanny Schmidt. MEN zapewnia, że nie przyznano ich osobom, które zajmują kierownicze stanowiska państwowe. Najwyższa kwota nagrody według danych przekazanych posłance Schmidt wyniosła 9 tysięcy złotych.

Postawił pianino na rynku i zagrał Chopina

Ma na swoim koncie niejeden koncert w plenerze. Tym razem zaskoczył w centrum Poznania. Młody muzyk postawił na rynku pianino i dał koncert. Dzięki niemu poznaniacy mogli sobie przypomnieć utwory Chopina.

Sprawa urzędniczki skarbówki od żarówkowej prowokacji umorzona

Postępowanie wyjaśniające dotyczące naruszenia obowiązków przez byłą naczelnik urzędu skarbowego w Bartoszycach w województwie warmińsko-mazurskim, która prowadziła głośną sprawę żarówki wymienionej przez mechanika bez wydania paragonu, zostało umorzone. O ukaranie ówczesnej naczelniczki wnosił Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Wniosek "poza jakimikolwiek procedurami" do Przyłębskiej. Sprawa wyjaśniona

Siedmioro sędziów Trybunału Konstytucyjnego jest autorami wniosku, na który skarżyła się prezes Julia Przyłębska, odraczając 14 marca rozprawę w sprawie nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Przekazała wtedy, że wpłynął do niej od jednego z sędziów "wniosek poza jakimikolwiek procedurami". Jak się okazało, grupa sędziów Trybunału wnioskowała w tym piśmie o rozpatrzenie sprawy w pełnym składzie, podczas rozprawy.

"Byłem w pracy i spotkałem tego ducha"

I leśnikom zdarza się przecierać oczy ze zdziwienia. Forma albinotyczna u danieli spotykana jest dosyć często, ale i tak jest to atrakcja przyrodnicza - opisuje leśnik Zdobysław Czarnowski, który spotkał w lesie białego daniela.

Sasin o żądaniach nauczycieli: Zaporowe. Na pewno uwzględnione nie będą

Nie ma możliwości, żeby uwzględnić te podwyżki w takiej wysokości, bo to kosztowałoby 17 miliardów złotych rocznie - podkreślił w "Rozmowie Piaseckiego" szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Żądania płacowe nauczycieli gość TVN24 i tvn24.pl nazwał "całkowicie zaporowymi". Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się po tysiąc złotych podwyżki.

Prezydent o nauczycielach: jakość kształcenia nie jest taka, jak byśmy tego oczekiwali

Czy jakość kształcenia w Polsce jest dobra? Nie jest taka, jak byśmy tego oczekiwali i cały czas musi to być naprawiane - oświadczył we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Wołowa na Dolnym Śląsku. - Mamy rzeszę super oddanych, wspaniałych nauczycieli, ale nie wszyscy są tacy - dodał. Zabrał również głos w sprawie środowiska sędziowskiego.

"Sędziowie pozbawieni są siły, aby chronić przed łamaniem prawa przez władzę"

Ten wyrok zrobił pierwszą dziurę w tarczy, jaką jest sądownictwo, które stoi na straży wolności i praw obywatelskich - stwierdziła sędzia Olimpia Barańska-Małuszek z SSP "Iustitia", komentując sprawę sędzi Aliny Czubieniak ukaranej upomnieniem przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego za orzeczenie, jakie wydała. Po tej decyzji sędzia stwierdziła, że "to było najbardziej żenujące wydarzenie w moim życiu zawodowym", za co grozi jej postępowanie dyscyplinarne.

Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie rezygnuje ze stanowiska

Sędzia Joanna Bitner, prezes Sądu Okręgowego w Warszawie, powiadomiła, że chce złożyć rezygnację z pełnionej funkcji - przekazał w rozmowie z tvn24.pl sędzia tego sądu Piotr Gąciarek. Miało to nastąpić po tym, jak zebranie sędziów negatywnie oceniło informację roczną prezes Bitner o działalności sądów okręgu warszawskiego w 2018 roku.

Dera: pierwsza dama uważa, że nauczyciele powinni zarabiać więcej

Znam poglądy pierwszej damy i nie tylko jej, bo wszyscy mówimy, że nauczyciele powinni więcej zarabiać - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Andrzej Dera, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta, odnosząc się do zapowiadanego przez nauczycieli strajku i żądania przez nich podwyżek. - Nauczyciele mają rację, istota polega w tym, w jaki sposób można dojść do wyższych pensji - dodał.

"To nie jest propozycja dla nauczycieli, tylko propozycja wyborcza dla PiS"

Spotkanie miało charakter bardziej wyborczy niż jakiegoś dialogu - oceniła w "Faktach po Faktach" Joanna Mucha (PO), komentując rozmowy rządu z nauczycielami. Jej zdaniem propozycja, jaka padła po spotkaniu, "to nie jest propozycja dla nauczycieli, tylko propozycja wyborcza dla PiS". - Musimy uspójnić i uzgodnić, jakie są postulaty - zaznaczyła wiceszefowa MEN Marzena Machałek. - Na poniedziałek będziemy przygotowani i mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia - dodała.

Trzylatek wyskoczył z okna. Złapał go sześciolatek

Trzyletni chłopiec wspiął się na parapet, zobaczył przez okno bawiące się dzieci i postanowił się do nich przyłączyć. Był w mieszkaniu na pierwszym piętrze, na wysokości trzech metrów. Gdy w oknie zobaczył go z podwórka chłopiec, lat sześć, podbiegł do budynku i złapał spadającego trzylatka.

Bajeczne zarobki dyrektora Opery Wrocławskiej. Zarząd chce go odwołać, wojewoda wstrzymuje decyzję

Kontrola Najwyżeszej Izby Kontroli wykazała, że dyrektor Opery Wrocławskiej Marcin Nałęcz-Niesiołowski w 2017 roku zarobił ponad pół miliona złotych. Według kontrolerów, tylko za same dodatki do pensji za dyrygowanie, można było zatrudnić czterech dyrygentów. Zarząd województwa dolnośląskiego chciał odwołać dyrektora, ale stosowną uchwałę, z rekomendacji ministra kultury, wstrzymał wojewoda dolnośląski.

Biskupi wzywają do rozmów. List o "głębokich podziałach społecznych" wśród Polaków

Potrzebujemy debaty o Polsce z udziałem polityków, samorządowców i przedstawicieli klubów parlamentarnych, dzięki której opadłyby emocje, które często przeważają w debacie publicznej - powiedział metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc podczas prezentacji listu społecznego Konferencji Episkopatu Polski. Hierarchowie w liście zwracają uwagę między innymi na "problem głębokich podziałów społecznych, które podzieliły Polaków".

10 osób zmarło z powodu grypy w tydzień. 118 od początku roku

W sezonie grypowym 2018/2019 od początku roku z powodu grypy i powikłań pogrypowych zmarło do tej pory 118 osób - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Tylko w trzecim tygodniu marca odnotowano 10 zgonów, od początku miesiąca na grypę zmarło 29 osób.

Oszustwo "na Elżbietę II". Policja szuka tego mężczyzny

Poznańscy policjanci poszukują mężczyzny, który oferował monety z wizerunkiem królowej Elżbiety II i przekonywał o ich wielkiej wartości. W ten sposób udało mu się od kilku osób otrzymać łącznie około 40 tysięcy złotych. Monety okazały się bezwartościowe. Wizerunek mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu.