Najnowsze

Najnowsze

Poroszenko: Polska pozostaje naszym prawdziwym przyjacielem

Polska pozostaje przyjacielem Ukrainy mimo sztucznych prób wywoływania napięć między Warszawą i Kijowem – oświadczył we wtorek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Ocenił, że relacje między oboma państwami powinny być budowane na wspólnych interesach.

"Przezwyciężenie bolesnej przeszłości". W Wietnamie oddano hołd McCainowi

W stolicy Wietnamu Hanoi oddano w poniedziałek hołd zmarłemu w sobotę amerykańskiemu senatorowi Johnowi McCainowi, którego samolot został zestrzelony w 1967 roku nad Wietnamem Północnym. Później, jako senator, McCain przyczynił się do normalizacji stosunków z Wietnamem mimo tego, że spędził tam sześć lat w niewoli i był torturowany.

Rekord funkcjonowania bez rządu wyrównany

Irlandia Północna wyrównała we wtorek belgijski rekord najdłuższego okresu funkcjonowania bez rządu. Kryzys dotyczący współrządzenia w tej brytyjskiej prowincji wszedł w 589. dzień od upadku poprzedniej administracji.

"Jest gotowy akt oskarżenia do Trybunału Stanu"

- Jeżeli dzisiaj prezydent może kwestionować wyrok Sądu Najwyższego, to za chwilę, być może, będzie mógł zakwestionować wyniki wyborów - ocenił w "Tak jest" Cezary Tomczyk. Poseł Platformy Obywatelskiej skomentował decyzję prezydenta, który opublikował w Monitorze Polskim dwa obwieszczenia o wakatach sędziowskich w Sądzie Najwyższym. Dokument dotyczy stanowisk, które zostały odebrane sędziom decyzją nowej ustawy o SN nakazującej im przejście w stan spoczynku po 65. roku życia.

Kościół po wizycie papieża Franciszka w Irlandii

Czy Kościół katolicki jest w kryzysie z powodu ujawnianych afer pedofilskich? O temacie, który zdominował ostatnią pielgrzymkę papieża w „Tak Jest” rozmawiali Zuzanna Radzik z „Tygodnika Powszechnego” i Marcin Przeciszewski z Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Biały Dom: 18 września spotkanie Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą

Donald Trump wraz z pierwszą damą Melanią przyjmą 18 września w Waszyngtonie Andrzeja Dudę z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą - poinformował we wtorek Biały Dom. Będzie to pierwsza oficjalna wizyta prezydenta Dudy w tym miejscu. W planie wizyty jest rozmowa "w cztery oczy" dwóch prezydentów - powiedział Krzysztof Szczerski.

Tablica upamiętni braci Kaczyńskich. Wałęsa: brzmi dumnie "przebywali w hali"

"Brzmi dumnie: 'Przebywali w hali'” - napisał na Twitterze były prezydent Lech Wałęsa, komentując fragment zaproszenia na obchody rocznicy Sierpnia’80, organizowane przez NSZZ "Solidarność". W programie zaplanowano między innymi "odsłonięcie tablicy Śp. Lecha Kaczyńskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, którzy przebywali w hali nr 26 w czasie strajku w 1988 r.".

Piotr Świerczek z nagrodą Błękitne Skrzydła 2018

Reporter magazynu "Czarno na Białym" Piotr Świerczek został wyróżniony nagrodą Błękitne Skrzydła 2018. Przyznawana jest ona za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie polskim w ciągu ostatniego roku, poprzedzającego przyznanie nagrody oraz za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Theresa May zatańczyła w RPA

Podczas oficjalnej wizyty w RPA brytyjska premier Theresa May odwiedziła jedną ze szkół w stolicy kraju Kapsztadzie. Dla szefowej brytyjskiego rządu młodzież przygotowała występy artystyczne. Pani premier najwyraźniej przypadł do gustu repertuar, gdyż przyłączyła się do tańczących uczniów.

Rzecznik Sądu Najwyższego: stanowisko I prezes zostało ujęte w obwieszczeniu prezydenta

Wszystko na to wskazuje, że wakat pierwszej prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf został zawarty w obwieszczeniu opublikowanym we wtorek w Monitorze Polskim - powiedział w rozmowie z TVN24 sędzia Michał Laskowski, rzecznik prasowy Sądu Najwyższego. - Z naszych obliczeń wynika, że został ujęty w liczbie etatów, które dotyczą Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych - dodał.

Seul: potrzeba szczytu Kim-Mun wzrosła przez impas w rozmowach

Coraz pilniejsza staje się potrzeba kolejnego spotkania prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem – oznajmił we wtorek rzecznik pałacu prezydenckiego w Seulu. Jak wyjaśnił, spowodowana jest ona przez zastój w negocjacjach pomiędzy Waszyngtonem a Pjongjangiem.

Premier: wiele państw Unii nie respektuje wyroków Trybunału Sprawiedliwości

Jestem przekonany, że nasze zmiany w obszarze wymiaru sprawiedliwości odpowiadają zarówno regułom europejskim jak i polskiej konstytucji i myślę, że w ogóle nie będzie takiego dylematu - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki pytany, czy rząd wykona ewentualne orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, któremu pytania w sprawie nowych przepisów zadał polski Sąd Najwyższy.