Najnowsze

Najnowsze

Kaczyńscy "strajkowali" czy "przebywali" w stoczni? "Niefortunne zaproszenie"

Konsternacja wokół zaplanowanego na piątek odsłonięcia tablicy w Stoczni Gdańskiej. Chodzi o tablicę pamiątkową, która w 38. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych ma upamiętnić 30. rocznicę strajku i udział w nim Lecha oraz Jarosława Kaczyńskich. Jak wyjaśniał w TVN24 Karol Guzikiewicz ze stoczniowej Solidarności, będzie na niej napisane, że bracia Kaczyńscy "strajkowali razem ze stoczniowcami", a nie "przebywali" w Stoczni, jak można było przeczytać na zaproszeniu.

Sekretarz generalny ONZ: potrzebny mechanizm rozliczenia birmańskich zbrodni

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ pojawiały się wezwania, by pociągnąć do odpowiedzialności sprawców okrucieństw wobec muzułmańskiej mniejszości Rohindża w Birmie. Mówcy nawiązywali do raportu ONZ, który zbrodnie na Rohindżach opisuje jako dokonywane z "zamiarem ludobójstwa".

Brazylia wysyła wojsko na granicę z Wenezuelą

Prezydent Brazylii Michel Temer ogłosił we wtorek, że wyśle wojsko do stanu Roraima na północy kraju, przy granicy z Wenezuelą, by pomóc w utrzymaniu tam porządku i zapewnieniu bezpieczeństwa wenezuelskim imigrantom.

Skrócona, bez słowa "tudzież" i przymiotników. Prezydent przeczyta nową wersję "Przedwiośnia"

Bez słowa "tudzież", bez przymiotników i powtórzeń. Z okazji Narodowego Czytania "Przedwiośnie" zostanie przygotowane w nowej zredagowanej adaptacji, którą przeczyta prezydent Andrzej Duda. - Są rzeczy, których się nie robi. Nie poprawia się klasyków - ocenił historyk literatury, profesor Andrzej Mencwel. - Skracanie tekstu, który potwierdził swoją wybitność przez stulecia, jest niemoralne - dodał Irek Grin z Wrocławskiego Domu Literatury. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Dziesiątki szpiegów" aresztowanych w Iranie

Służby specjalne Iranu aresztowały "dziesiątki szpiegów", pracujących w irańskich instytucjach państwowych - poinformowała we wtorek agencja ISNA, powołując się na szefa irańskiego wywiadu Mahmuda Alawiego.

Spór Ziobro-Pawłowicz na posiedzeniu KRS. "Jestem zażenowany tym, co się stało"

Zbigniew Ziobro interweniował w sprawie swojego kandydata do Sądu Najwyższego. Prokurator Generalny wziął udział w posiedzeniu nowej KRS i publicznie starł się z Krystyną Pawłowicz. Poszło o doktora Kamila Zaradkiewicza. - Nie jest to osoba, która powinna zasiadać w Sądzie Najwyższym w Izbie Cywilnej - mówiła posłanka PiS. Zaradkiewicza bronili przedstawiciele resortu sprawiedliwości, w tym wiceminister Patryk Jaki, który komentował, że "jest zażenowany". Materiał magazynu "Polska i Świat".

Reporterzy z kamerą w policyjnej akcji. Zatrzymania "dilerów śmierci"

Pod koniec lipca w Łodzi i Bełchatowie po zażyciu dopalaczy zmarło 10 osób. - Takiej sytuacji, kiedy pojawiają się zgony w takiej liczbie, jeszcze nie mieliśmy. Wiedzieliśmy, że na łódzkim czarnym rynku pojawił się jakiś środek, jakaś mieszanka, która okazywała się dla zażywających śmiertelna - wyjaśniała Joanna Kącka z łódzkiej policji. Ekipa "Uwagi!" TVN, jako jedyna, uczestniczyła w policyjnych akcjach, podczas których zatrzymano "dilerów śmierci".

Obwieszczenie o naborze do Sądu Najwyższego

Wymiana kadr w Sądzie Najwyższym weszła w ostatnią fazę. Nowa KRS wybrana przez polityków wybrała kolejnych kandydatów na sędziów. A prezydent opublikował obwieszczenie o naborze do Sądu Najwyższego.

Szef Pentagonu: rozmawiamy z Rosją w sprawie broni chemicznej

Szef Pentagonu James Mattis poinformował we wtorek, że władze USA są w stałym kontakcie z władzami Rosji w sprawie broni chemicznej w Syrii. Waszyngton uważa, że broń chemiczna może być użyta przez syryjskie siły rządowe, a według Moskwy - przez rebeliantów.

Spór Ziobro-Pawłowicz na posiedzeniu nowej KRS

Zbigniew Ziobro interweniuje w sprawie swojego kandydata do Sądu Najwyższego. Prokurator Generalny wziął udział w posiedzeniu nowej KRS i publicznie starł się z Krystyną Pawłowicz. Poszło o poglądy kandydata, które - jak się okazało - są teraz istotne przy wyborze na sędziego.

Ojciec i dziecko na rowerach wyjechali na drogę ekspresową. Mężczyzna zatrzymany

40-letni mężczyzna zabrał swojego 6-letniego syna na przejażdżkę rowerową drogą ekspresową w Bielsku-Białej (województwo śląskie). - Tu nie ma pasa awaryjnego, czyli ten prawy pas, po którym się poruszali to jest pas ruchu, służący do zjazdu w prawo na centrum handlowe - relacjonował świadek zdarzenia. Ojciec za narażenie życia i zdrowia dziecka odpowie przed sądem.

Co dalej ze stanowiskiem Rzecznika Praw Dziecka?

Co dalej ze stanowiskiem Rzecznika Praw Dziecka? Marek Michalak zakończył właśnie swoją drugą i ostatnią kadencję. Wiadomo, że na wolne dziś stanowisko jest trzech kandydatów popieranych przez trzy środowiska polityczne.

"PiS nie jest najwyższym interpretatorem traktatów europejskich"

- Mam wrażenie, że niektórzy koledzy na prawicy nie rozumieją, że Unia Europejska jest rodziną. Jak to w rodzinie, nie wszystko się nam podoba, nie każdy spór wygrywamy, ale jest to projekt wieloletni, wielopokoleniowy - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 były marszałek Sejmu i były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Gośćmi drugiej części programu byli Karol Karski oraz Adam Szłapka.

"PiS nie jest najwyższym interpretatorem traktatów europejskich"

- W polskim żywotnym interesie jest bycie częścią silnej Unii Europejskiej a traktaty interpretuje Trybunał Sprawiedliwości. Nie ma innej instancji, która może to zrobić, a na pewno nie jest nią komitet polityczny PiS-u - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Gośćmi drugiej części programu byli Karol Karski eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości oraz Adam Szłapka poseł Nowoczesnej.