Najnowsze

Najnowsze

Wielki wybuch i pożegnanie z 82-letnim mostem

Ten stary most od 1936 roku służył mieszkańcom miasta Meredosia w Stanach Zjednoczonych. Ale ze względu na rozwój ruchu drogowego i konieczność usprawnienia możliwości transportu niedaleko wybudowano nową, większą konstrukcję umożliwiającą przeprawę przez rzekę. Operacja wyburzenia i uprzątnięcia elementów starego mostu zajęła 24 godziny.

"Dlatego został zwolniony". Minister rolnictwa o zachowaniu prezesa stadniny w Michałowie

Zwolnił pan dyrektora stadniny w Michałowie. Widział pan, jak się zachowywał przed kamerą? - pytał ministra rolnictwa w środę w "Faktach po Faktach" w TVN24 prowadzący program Piotr Marciniak. - Dlatego został zwolniony - odpowiedział Jan Krzysztof Ardanowski. Odwołany prezes po ostatniej aukcji potrącił operatora TVN24 po tym, jak reporter zadał mu pytanie, czy jego zdaniem aukcja była udana.

Dworczyk: nie było powodu, żeby upominać Gowina

Burza w szklance wody - stwierdził szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, pytany o słowa wicepremiera Jarosława Gowina o ewentualnym zignorowaniu przez Polskę wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie sędziów Sądu Najwyższego. - Nie było powodów do upominania wicepremiera - dodał.

Morawiecki cytuje Niemena: wierzę, że ludzi dobrej woli jest więcej

Wierzę, że "ludzi dobrej woli jest więcej" i że dadzą nam szansę kontynuowania naszych reform. Musimy wierzyć w nasze zwycięstwo w jak największej liczbie samorządów - powiedział premier Mateusz Morawiecki w środę w Białogardzie (województwo zachodniopomorskie). Nawiązał w tym kontekście do tekstu piosenki "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena, który - jak zauważył premier - mieszkał przez pewien czas w Białogardzie.

"O dwóch takich, co przebywali w hali". Internauci żartują z tablicy

Internauci zareagowali w środę lawiną memów z hashtagiem #PrzebywaliwHali, w których wypowiadają się na temat odsłonięcia w Stoczni Gdańskiej specjalnej tablicy upamiętniającej Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Na zaproszeniu widniała informacja, że bracia "przebywali w hali nr 26" w czasie strajków w 1988 roku. Tablica "z powodu braku zgody Jarosława Kaczyńskiego" nie zostanie jednak odsłonięta.

Kontrole w MON po Macierewiczu. Są śledztwa, komentarza brak

Antoni Macierewicz, obecnie szef podkomisji smoleńskiej, dopiero po ośmiu miesiącach od dymisji opuścił siedzibę Ministerstwa Obrony Narodowej. Ale to nie jedyne zmartwienie byłego ministra, bo w sprawie nieprawidłowości w zawieraniu umów za czasów jego kierowania MON trwa kilka śledztw. Materiał magazynu "Polska i świat" TVN24.

Wielkie gwiazdy na czerwonym dywanie, Polka w jury. Ruszył festiwal w Wenecji

W Wenecji rozpoczął się w środę 75. festiwal filmowy, gdzie o nagrodę Złotego Lwa ubiega się 21 filmów z całego świata. Na czerwonym dywanie zaprezentowały się największe gwiazdy festiwalu, takie jak Ryan Gosling, bracia Coen, Christopher Waltz, Tilda Swinton czy Naomi Watts. W jury, któremu przewodniczy reżyser Guillermo del Toro, jest też Polka - Małgorzata Szumowska.

Porządki po szefie MON

Antoni Macierewicz - dopiero po ośmiu miesiącach od dymisji - opuszcza siedzibę Ministerstwa Obrony Narodowej. Jego komisja smoleńska musiała opuścić prestiżowe miejsce, ale to nie jedyne zmartwienie byłego ministra. Bo w sprawie nieprawidłowości w zawieraniu umów za czasów jego urzędowania trwa śledztwo, a sejmowa komisja obrony pyta o wartą miliony kolekcję broni.

Nowe życie dworca Łódź Fabryczna

Robi wrażenie nie tylko skala budynku - ale także, a może przede wszystkim, dominująca tam pustka. Niebawem jednak wybudowany z rozmachem dworzec Fabryczny w Łodzi ma szansę stać się ważnym węzłem przesiadkowym. Unia Europejska da pieniądze na podziemną kolej, która ma zmniejszyć korki i ułatwić życie pasażerom.

Odebrana jawność list do KRS

Listy osób zgłaszających kandydatów do KRS powinny być jawne - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny. Nie były, bo utajniła je Kancelaria Sejmu. Opozycja przekonywała, że przy utajnionych listach poparcia może dojść do nadużyć i przypominała, że PiS obiecywało jawność życia publicznego. Wyrok jednak nie oznacza, że szybko poznamy nazwiska z list.

Nie wyjdzie "na zdrowie"

Kieliszek wina nie uchroni nas przed zawałem, kufel piwa - nie wspomoże nerek. Naukowcy nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Według najnowszych badań straty powodowane przez alkohol zawsze przewyższą wszelkie korzyści, jakie mogłoby przynieść jego picie. Bo nawet jeden kieliszek - nigdy nie jest "na zdrowie".

Sąd nad grobem generała Franco

Zbrodniarz nie może dzielić grobu ze swoimi ofiarami - przekonuje hiszpański rząd. Zapowiada ekshumację i usunięcie zwłok generała Francisco Franco z mauzoleum wojny domowej Valle de los Caidos. Przeciwni są rodzina generała, kościół i polityczni przeciwnicy premiera Sancheza. O bolesnej historii i podziale, którego wciąż zasypać się nie da - Paulina Chacińska.

Cierpienie miliarda ludzi

Nawet sześć milionów Sudańczyków z Południa potrzebuje pilnej pomocy w związku z utrzymującą się suszą i brakiem żywności - alarmuje Polska Akcja Humanitarna. Wskutek trwającego od wielu lat konfliktu ograniczony dostęp do jedzenia ma nawet 70 procent mieszkańców tego kraju. O trudnym do wyobrażenia bólu głodu, który dotyka blisko miliard ludzi na całym świecie - Patryk Rabiega.

Minister rolnictwa o mandatach dla protestujących rolników

Ja jestem generalnie przeciwny karaniu rolników. Oni też mają swoje racje - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, odnosząc się do mandatów dla rolników za protest na rynku w Sandomierzu. - Ci, którzy tam byli, właściwie chyba nie chcieli słuchać tego, co ma premier do powiedzenia, bo przyszli z jakimiś rekwizytami, z trumną ze świńskim ryjem, jakimiś transparentami - wymieniał. Gośćmi drugiej części byli: Jerzy Borowczak, profesor Andrzej Paczkowski i Zbigniew Girzyński. W trzeciej części - Marcin Horała i Jan Grabiec.

"Lekkie poluzowanie rygorów". Będą zmiany w obrocie ziemią

Jesienią do Sejmu powinien trafić projekt ustawy zawierający "lekkie poluzowanie" rygorów w obrocie ziemią rolną - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Jego zdaniem nie rolnicy powinni móc kupić hektar, a nie 30 arów ziemi rolnej.

Minister rolnictwa o mandatach dla protestujących rolników

Ja jestem generalnie przeciwny karaniu rolników. Oni też mają swoje racje - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, odnosząc się do mandatów dla rolników za protest na rynku w Sandomierzu. - Ci, którzy tam byli, właściwie chyba nie chcieli słuchać tego, co ma premier do powiedzenia, bo przyszli z jakimiś rekwizytami, z trumną ze świńskim ryjem, jakimiś transparentami - wymieniał.

Ofensywa dyplomatyczna Zachodu na Pacyfiku. Odpowiedź na działania Chin

Stany Zjednoczone, Australia, Francja i Wielka Brytania planują otworzyć nowe ambasady w wyspiarskich państwach Pacyfiku, zwiększyć ilość personelu dyplomatycznego w tej części świata i zacieśnić więzi z regionalnymi przywódcami - pisze w środę Reuters, powołując się na anonimowych informatorów. Działania te mają być odpowiedzią Zachodu na wzrost chińskich wpływów na Pacyfiku.

"Dziwny, pływający przedmiot z wypustkami". Dryfująca mina morska

Informację o dryfującym przedmiocie z charakterystycznymi wypustkami dostała straż przybrzeżna z Seattle. Na miejsce wysłano ekipę wojskowych nurków, którzy stwierdzili, że to rzeczywiście stara pordzewiała mina morska. Nie wiadomo na razie, w jaki sposób znalazła się na wodach w okolicy Seattle. Dwóch nurków ostrożnie odholowało minę na otwarte wody. Tam została w bezpieczny sposób zdetonowana.