Premier chce zmian w konstytucji. "Tak możemy odzyskać zaufanie obywateli"

Premier w expose: zmieńmy Konstytucję tak, aby zagwarantować środki obywateli zgromadzone w PPK i IKEtvn24
wideo 2/6

Niższy ZUS dla małych firm, czternasta emerytura, równość płac kobiet i mężczyzn czy poprawa bezpieczeństwa na drogach. To tylko niektóre obietnice, o których mówił we wtorek w expose premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapowiedział także zmiany w konstytucji, by zagwarantować "prywatność i ochronę" środków obywateli zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych.

Zobacz relację z expose premiera.

1. Strategia demograficzna

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że chciałby aby w nadchodzącej kadencji powstała i zaczęła działać "Wielka strategia demograficzna".

- Możemy być za 20 lat znacząco większym narodem. Strategia demograficzna i strategia wielkiego powrotu Polaków do ojczyzny, wszystkich tych dramatycznie doświadczonych we wcześniejszych pokoleniach, i tych ze Wschodu, i tych z Zachodu - oni wzbogacą Polskę - wyjaśniał.

Jednocześnie szef rząd rządu zwrócił uwagę, że "stajemy na progu wielkich zmian i wielu niekorzystnych trendów". - Pomimo tego, celem mojego rządu w najbliższych czterech latach jest utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostu PKB na poziomie 2-3 punkty procentowe wyższym niż w strefie euro - wskazał.

Zdaniem premiera, "dzięki temu z każdym rokiem będziemy coraz bliżej poziomu życia państw zachodniej Europy".

2. Wsparcie dla przedsiębiorców

Morawiecki wskazał, że zostaną wprowadzone zmiany wspierające przedsiębiorców. - Niższy ZUS średnio o 500 złotych dla małych firm, ryczałt do jednego, a potem dwóch milionów euro obrotów. Niższy CIT do 2 milionów euro obrotu czy ponad miliard na dodatkowe inwestycje strategiczne dla firm - wymienił.

O tych zmianach szef rządu mówił już w trakcie kampanii wyborczej. Jak wyjaśniał premier we wrześniu, jeżeli przedsiębiorca ma przychód poniżej 10 tysięcy złotych miesięcznie, a dochód poniżej 6 tysięcy złotych miesięcznie, średnio zapłaci na ZUS o 500 złotych mniej niż wynosi zryczałtowana składka, którą płaci każdy przedsiębiorca. Zgodnie z szacunkami PiS dzięki temu małe firmy mają zaoszczędzić ponad 1,2 miliona złotych. Z rozwiązania ma skorzystać ponad 270 tysięcy przedsiębiorców.

Pakiet zakłada także czterokrotne podniesienie limitu przychodów, do którego polskie firmy mogą ryczałtowo rozliczać PIT. Granica ma zostać podniesiona z 250 tysięcy euro do miliona euro rocznych przychodów.

Ponadto, zgodnie z planami rządu, obniżona od 2019 roku stawka CIT do 9 procent ma objąć większą liczbę podatników. Limit przychodów dla małego podatnika zostanie bowiem podniesiony z 1,2 do 2 milionów euro.

Zdaniem Morawieckiego, "to łącznie kilka kolejnych miliardów złotych dla małych i średnich polskich firm".

REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI, ZDROWIE I USŁUGI PUBLICZNE. CO JESZCZE OBIECAŁ PREMIER MORAWIECKI? >

3. Ulgi dla przedsiębiorców

Premier mówił także, że "żeby zrealizować te wszystkie ambitne plany rozwojowe, musimy oprzeć się na nowoczesnej gospodarce". Premier podkreślił, że "sercem nowoczesnej gospodarki jest przedsiębiorczość".

Jak mówił, pierwsza kadencja była ukierunkowana na uszczelnienie podatkowe. - Tych wysiłków nie zaprzestaniemy, ale jednocześnie zdecydowanie, punktowo i systemowo uprościmy prawo podatkowe i wprowadzimy następne rozwiązania wspierające polskie firmy - małe i średnie przedsiębiorstwa - zapowiedział premier.

- W tej kadencji zaproponujemy dalszą przebudowę systemu podatkowgo (...), wprowadzimy kolejne ulgi inwestycyjne dla najmniejszych przedsiębiorców, na przykład możliwość natychmiastowego rozliczenia kosztów inwestycji w środki trwałe, bez konieczności długotrwałej i wiążącej się z formalnościami amortyzacji.

- Wprowadzimy tak zwany estoński CIT dla mikro i małych firm, czyli przesunięcie poboru podatku na moment wypłaty zysku przez spółkę. To wsparcie w reinwestycji zysku i ułatwienie finansowania własnego dla małych firm, które bardzo potrzebują zastrzyku kapitału - powiedział.

Ponadto premier zapowiedział dokonanie "fundamentalnego przeglądu instytucji państwowych, redukcji biurokracji i administracji". - W ten sposób zaoszczędzimy co najmniej kilka miliardów złotych - wskazał Morawiecki.

4. Trzynasta i czternasta emerytura

Premier podkreślił, że "nie ma zdrowego rozwoju bez solidarności". - Będziemy kontynuować wypłatę trzynastej emerytury, a w 2021 roku wypłata czternastki - powiedział.

- Chcemy też zadbać o aktywność seniorów i łagodzić samotność jesieni życia, dlatego tak mocno rozbudowujemy domy seniora i zachęcamy samorządy do korzystania z pieniędzy rządowych na ten cel - wskazał Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że "rodzina jest i musi pozostać fundamentem społeczeństwa".

5. Likwidacja OFE, wzmocnienie PPK

Premier Morawiecki mówił także o likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. - W naszym projekcie każdy może otrzymać pieniądze z OFE, które staną się prywatnymi środkami gromadzonymi na emeryturach, ale można też swoją składkę przepisać do konta w ZUS. Zrobiliśmy to, bo wierzymy, że partnerstwo i wolność decydowania rodzi zaufanie, a nie ma systemu emerytalnego bez zaufania - mówił.

Szef rządu zwrócił uwagę, że rząd wprowadził także "pierwszy, przełomowy program prywatnego oszczędzania". Chodzi o Pracownicze Plany Kapitałowe. Mateusz Morawiecki podkreślał, że jest to program, który daje możliwość długofalowego formowania polskiego kapitału. - Nasz program jest programem zainicjowanym przez rząd, ale oszczędności, które gromadzą w nim Polacy, są środkami w pełni prywatnymi i dziedziczonymi - mówił. - Ale jednocześnie rozumiemy nieufność Polaków do systemu. Nie wzięła się ona znikąd. Dlatego mam propozycję do wszystkich siedzących tutaj na sali: naprawmy to wspólnie. Zmieńmy Konstytucję RP tak, aby zagwarantować środki PPK i Indywidualnych Kont Emerytalnych, zagwarantować ich prywatność i ochronę - tak możemy odzyskać zaufanie obywateli, przywrócić im wiarę w godną egzystencję - stwierdził szef rządu.

6. Wsparcie dla kobiet i rodzin wielodzietnych

Morawiecki mówił także o sytuacji kobiet na rynku pracy. - Równość w miejscu pracy jest wartością, o którą będziemy mocno zabiegać, bo jeśli za taką samą pracę nasze mamy, siostry, żony, córki dostają niższe wynagrodzenie niż mężczyźni to nie jest to normalne - stwierdził.

- Będziemy dążyć do sprawiedliwej zasady: taka sama płaca za taką samą pracę - podkreślił.

Szef rządu zwrócił uwagę, że "Polki często stają przed wyborem: praca albo dziecko". - Nowoczesne państwo pomaga przy tym wyborze, dlatego obok stale rosnącej dostępności żłobków (...) zwiększamy dostępność elastycznych form zatrudnienia dla rodziców poprzez pracę zdalną lub pracę w niepełnym wymiarze godzin - powiedział Morawiecki.

- Mama po urlopie macierzyńskim musi mieć większą łatwość w powrocie na rynek pracy. Nasze działania będą temu służyć - zapewnił. Premier zapowiedział, że rząd dla rodzin z trójką lub więcej dzieci zaproponuje "dodatkowe ulgi i ułatwienia".

7. Repolonizacja

Morawiecki oświadczył, że Polska będzie jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla inwestorów zagranicznych, zapowiedział też wsparcie międzynarodowej ekspansji polskich firm.

- Jak w pierwszej kadencji, będziemy na warunkach rynkowych repolonizować, bo im więcej polskich firm, tym więcej wolności i dobrobytu, tym więcej normalności - dodał premier.

8. Polska ma stać się "tech nation"

- Czwarta rewolucja przemysłowa, big data, sztuczna inteligencja, uczące się maszyny, drukarki 3D, cyberbezpieczeństwo, chmury danych - albo będziemy takiej rewolucji aktywnymi uczestnikami, albo zostaniemy zepchnięci na pobocze historii. Jesteśmy ambitnym narodem i chcemy wejść w główny nurt przemian gospodarczych świata - mówił Morawiecki.

- Chcemy promować kreatywność i innowacyjność. Polska staje się "tech nation" - dodał.

- Polscy uczniowie muszą być gotowi, aby sprostać nowym wymaganiom, a szkoła ma obowiązek, by ich do tego przygotować. - Dostosujemy program nauki i szkolnictwo zawodowe do wymagań współczesnych gospodarek - stwierdził Mateusz Morawiecki.

9. Rozwój szkół

Rząd ma również uruchomić specjalny program dla szkół. - Uruchomimy składający się ze środków krajowych i unijnych program o wartości dwóch miliardów złotych, który sprawi, że polska szkoła będzie odpowiadała nie tylko potrzebom teraźniejszości, ale i przyszłości - mówił szef rządu.

Wskazał, że środki te będą mogły zostać przeznaczone na przykład na pomoce do nauk programowania, multimedialne tablice czy modernizację szkół. - W ciągu naszej kadencji przeprowadzimy wielką modernizację szkół. Nasz cel - to co najmniej tysiąc zeroemisyjnych, samowystarczalnych energetycznie ekologicznych szkół - powiedział Morawiecki.

Zapowiedział też, że przeznaczy środki na wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli "na przyszły rok, także od nowego roku szkolnego".

10. Wielkie projekty infrastrukturalne

Premier zapowiedział, że "w ciągu najbliższych 4-6 lat" rząd zainwestuje dziesiątki miliardów złotych "w największe polskie projekty, które wzmocnią naszą wspólnotę wewnątrz i naszą pozycję na zewnątrz".

W tym miejscu wymienił: przekop Mierzei Wiślanej, budowę tunelu do Świnoujścia, budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, drogi Via Baltica, Via Carpatia czy budowę ponad stu obwodnic.

Odniósł się też do budowy Baltic Pipe, "nowego korytarza dostaw gazu, który będzie zarazem symbolicznym końcem uzależnienia Polski od dostaw gazu ze Wschodu" - podkreślił. Premier wspomniał też o kolejach. - Naszym celem jest zmodernizowanie i wybudowanie ponad 9 tysięcy torów kolejowych - powiedział.

11. Zielona energia i kaucje za plastik

Premier Morawiecki zapowiedział też, że zostanie powołany pełnomocnik do spraw odnawialnych źródeł energii. - Tradycyjna energetyka jeszcze długo będzie ważna w naszym systemie elektroenergetycznym, ale realia się zmieniają. Kiedyś nie było nas stać na rozwijanie źródeł odnawialnych, a teraz nie stać nas na to, żeby ich nie rozwijać, także dlatego, że może to dać potężny impuls rozwojowy dla polskiego przemysłu - stwierdził premier. Wyliczał, że energetyka prosumencka, fotowoltaika, program budowy farm (wiatrowych - red.) na morzu, elektromobilność, elektrownie jądrowe, to nie tylko program energetyczny, ale także gospodarczy. Szef rządu akcentował, że odpowiedzialnie myśląc o środowisku trzeba walczyć o to, by plastik nie zalał naszej planety. - Wprowadzimy system kaucyjny na jednorazowe butelki plastikowe i szereg programów redukujących zużycie plastiku - zapowiedział.

12. Bezpieczeństwo na drogach i zmiany dla kierowców

Podkreślił, że jednym z priorytetów będzie poprawa bezpieczeństwa na drogach. - Utworzymy program bezpiecznej infrastruktury drogowej, by współfinansować bezpieczne chodniki, lampy uliczne, przejścia dla pieszych, ronda, światła, wysepki, czy wyniesienia na przejściach - wskazał Mateusz Morawiecki.

- Nie może być dłużej tak, że przejście dla pieszych jest najbardziej niebezpiecznym elementem na drogach. Badania pokazują, że piesi zachowują się roztropnie na przejściach, dlatego wprowadzimy pierwszeństwo pieszych jeszcze przed wejściem na przejście - zapowiedział.

Premier powiedział również, że rząd wprowadzi "rozwiązania, które sprawią, że to piraci drogowi poniosą finansowe konsekwencje łamania przepisów". - Włączymy też obywateli, poprzez internet i mechanizmy demokracji bezpośredniej, do tworzenia przepisów wzmacniających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego - wyjaśnił.

Szef rządu jednocześnie zapowiedział ułatwienia w poruszaniu się "kierowców z rodzinami" po miastach.

- Wprowadzimy możliwość korzystania z buspasa, gdy znajdują się minimum cztery osoby. Buspas spełnia swoją funkcję, gdy rozładowuje ruch drogowy, a nie kiedy pozostaje pusty - tłumaczył Morawiecki.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Koszt remontu mieszkania dwupokojowego o powierzchni 45 metrów kwadratowych wyniesie w 2025 roku około 65 tysięcy złotych - wynika z analizy ekspertów Rankomat.pl. Prognozują jednak wzrost kosztów o 5-10 procent w niedalekim czasie. Przestrzegają również przed długim terminem oczekiwania na ekipę remontową w przypadku uruchomienia programu dopłat do mieszkań "Klucz do mieszkania". Ma on bowiem objąć przede wszystkim mieszkania z drugiej ręki.

Remont mieszkania w 2025 roku. Ile będzie kosztował?

Remont mieszkania w 2025 roku. Ile będzie kosztował?

Źródło:
tvn24.pl

Polska jest na trzecim miejscu w UE pod względem odsetka osób samozatrudnionych. Choć statystycznie zarabiają lepiej od zatrudnionych na etat, niemal wszyscy przedsiębiorcy płacą najniższe składki, które nie wystarczą na minimalną emeryturę. Dopłaci do nich państwo. - Najbardziej interesuje nas "tu i teraz". Emerytura wydaje się czymś abstrakcyjnym - komentuje dla nas ekonomistka.

Przeżyć za 1878,91 złotych. Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na "dobrowolne ubóstwo"?

Przeżyć za 1878,91 złotych. Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na "dobrowolne ubóstwo"?

Źródło:
tvn24.pl
Tak wytrenowano chińską AI

Tak wytrenowano chińską AI

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W czwartek rozpoczął się transport lotniczy ponad tysiąca obywateli Chin, którzy pracowali w internetowych centrach oszustw we wschodniej Mjanmie. W operację zaangażowane są służby birmańskie, tajskie i chińskie. Z raportu jednostki ONZ z 2023 r. wynika, że w Mjanmie znajduje się 120 tys. osób zaangażowanych w prowadzenie nielegalnej działalności lub zmuszonych do niej.

Setki Chińczyków podejrzanych o cyberprzestępstwa wracają do kraju

Setki Chińczyków podejrzanych o cyberprzestępstwa wracają do kraju

Źródło:
PAP

Likwidacja programów różnorodności, równości i inkluzywności (DEI) w agencjach federalnych i firmach z nimi współpracujących została tymczasowo zakazana przez sąd federalny w stanie Maryland w USA. Zamknięcie DEI było jednym z pierwszych decyzji Donalda Trumpa. W ślad za nim poszło już także Google, Meta, czy Goldman Sachs.

Amerykański sąd wstrzymuje decyzję Trumpa. Brak zgody na likwidację programów równościowych

Amerykański sąd wstrzymuje decyzję Trumpa. Brak zgody na likwidację programów równościowych

Źródło:
PAP

Dubajska firma kryptowalutowa Bybit przekazała informację o kradzieży cyfrowej waluty o wartości 1,5 miliarda dolarów - donosi BBC. Założyciel firmy deklaruje, że zwróci pieniądze poszkodowanym. Może to być największa kradzież kryptowalut w historii.

Ogromna kradzież kryptowaluty. Jedna z największych w historii

Ogromna kradzież kryptowaluty. Jedna z największych w historii

Źródło:
BBC, tvn24.pl

- Takie przypadki będą się powtarzały coraz częściej, bo Rosja się rozzuchwala - powiedział w rozmowie z TVN24 Maksymilian Dura, ekspert portalu Defence24.pl, odnosząc się do uszkodzenia kabla na Morzu Bałtyckim, o którym w piątek poinformował szwedzki rząd. Od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę na Bałtyku doszło do uszkodzenia kilku kabli podmorskich przebiegających między państwami unijnymi.

Kolejne uszkodzenie kabla na Bałtyku. "Rosja się rozzuchwala"

Kolejne uszkodzenie kabla na Bałtyku. "Rosja się rozzuchwala"

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy zakładającą zakaz sprzedaży podgrzewanych wyrobów tytoniowych z aromatem. Producenci i sprzedawcy będą mieli dziewięć miesięcy na dostosowanie się do nowego prawa.

Te produkty mają być zakazane. Decyzja Sejmu

Te produkty mają być zakazane. Decyzja Sejmu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Jeden z dziesięciu największych producentów akumulatorów na świecie, chińska spółka China Aviation Lithium Battery (CALB), wybuduje na zachodzie Portugalii swoją fabrykę. Kierownictwo spółki wyjaśnia, że to przedsięwzięcie, które służy "długoterminowemu planowi działań na rynku europejskim".

Chiński gigant wybuduje w Europie fabrykę za dwa miliardy euro

Chiński gigant wybuduje w Europie fabrykę za dwa miliardy euro

Źródło:
PAP

- Do tej pory z programu dobrowolnych odejść w Poczcie Polskiej skorzystało 2,4 tysiąca pracowników - przekazał w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Ziejewski. Dodał, że sytuacja spółki, ze względu na generowane straty, pozostaje "bardzo zła".

"Bardzo zła" sytuacja polskiego giganta. Cięcie etatów

"Bardzo zła" sytuacja polskiego giganta. Cięcie etatów

Źródło:
PAP

Władimir Putin polecił w piątek swojemu rządowi, by przygotował się do powrotu zachodnich firm do Rosji - napisał portal brytyjskiego dziennika "Financial Times". To sygnał potencjalnego odrodzenia relacji biznesowych na tle zbliżenia między USA i Rosją.

Putin szykuje się na powrót zachodnich firm

Putin szykuje się na powrót zachodnich firm

Źródło:
PAP

- Ministerstwo Finansów nie planuje wprowadzenia podatku katastralnego w Polsce - zapewnił w piątek w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman, odpowiadając na pytania posłów. Przypomniał też, że rząd nie wprowadził żadnego nowego podatku od kapliczek, ogrodowych krasnali czy płotów, o czym wcześniej informowały niektóre media.

"Żadnego podatku od krasnali, kapliczek"

"Żadnego podatku od krasnali, kapliczek"

Źródło:
PAP

Rosja może wyrazić zgodę na wykorzystanie zamrożonych na Zachodzie aktywów państwowych do odbudowy Ukrainy, pod warunkiem, że część tych środków trafi na terytoria kontrolowane przez Moskwę - przekazała w piątek agencja Reutera, powołując się na trzy źródła.

Nowy pomysł w sprawie zamrożonych rosyjskich aktywów

Nowy pomysł w sprawie zamrożonych rosyjskich aktywów

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W efekcie kumulacja rośnie do 100 milionów złotych. W Polsce odnotowano trzy wygrane czwartego stopnia. Oto liczby, które wylosowano 21 lutego 2025 roku.

Kumulacja w Eurojackpot rośnie

Kumulacja w Eurojackpot rośnie

Źródło:
tvn24.pl

- Jeśli zlikwidowane zostanie zwolnienie z cła przesyłek o wartości poniżej 150 euro, będzie to oznaczać objęcie cłem wszystkich przesyłek z krajów trzecich do Unii Europejskiej - powiedziała wiceszefowa Krajowej Administracji Skarbowej Małgorzata Krok.

Zakupy przez internet mogą być droższe

Zakupy przez internet mogą być droższe

Źródło:
PAP

PKO BP, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank i Alior Bank - między innymi te instytucje finansowe zapowiedziały na najbliższe dni prace serwisowe. W niektórych przypadkach mogą pojawić się problemy z płatnościami, wypłatą pieniędzy z bankomatów oraz dostępem do strony internetowej i aplikacji.

Utrudnienia w bankach. "Nie wykonasz transakcji"

Utrudnienia w bankach. "Nie wykonasz transakcji"

Źródło:
tvn24.pl

Aż trzy czwarte treści promowanych przez algorytmy na niemieckim TikToku i X, czyli dawnym Twitterze, miało pozytywny wydźwięk dla prawicy, głównie skrajnej Alternatywy dla Niemiec (Afd) - wynika z analizy międzynarodowej organizacji Global Witness. Najbliższe wybory do Bundestagu odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Algorytmy promują skrajną prawicę

Algorytmy promują skrajną prawicę

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Niektóre osoby mogą niedługo stracić dostęp do mObywatela. Od 25 lutego użytkownicy aplikacji w wersji 4.50.0 i niższej nie będą już mogli z niej korzystać. Aby móc nadal jej używać, konieczna jest aktualizacja.

Oni stracą dostęp do mObywatela. Już niedługo ważna zmiana

Oni stracą dostęp do mObywatela. Już niedługo ważna zmiana

Źródło:
tvn24.pl

Firma Birkenstock próbowała przed niemieckim sądem zastrzec projekt swoich sandałów jako sztukę, tak by w konsekwencji były one chronione prawami autorskimi. Chciała w ten sposób powstrzymać konkurencję przed sprzedażą sandałów z korkową podeszwą. Z takim rozumowaniem sąd zgodzić się jednak nie chciał.

Producent chciał, by sandały zostały uznane za dzieło sztuki. Sąd się nie zgodził

Producent chciał, by sandały zostały uznane za dzieło sztuki. Sąd się nie zgodził

Źródło:
BBC

Microsoft zaprezentował nowy chip, który, jak stwierdza firma, pokazał, że obliczenia kwantowe są "kwestią lat, a nie dziesięcioleci". Gigant z Redmond dołączył do Google i IBM w prognozach, że fundamentalna zmiana w technologii komputerowej jest znacznie bliższa, niż ostatnio sądzono.

Microsoft zaprezentowało nowy chip kwantowy. Teoria sprzed stu lat wprowadzona w rzeczywistość

Microsoft zaprezentowało nowy chip kwantowy. Teoria sprzed stu lat wprowadzona w rzeczywistość

Źródło:
Reuters

U wybrzeży Gotlandii doszło do kolejnego przerwania podmorskiego kabla na Morzu Bałtyckim - poinformowały w piątek szwedzkie władze. Prokuratura w Sztokholmie wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Kolejne przerwanie podmorskiego kabla na Bałtyku     

Kolejne przerwanie podmorskiego kabla na Bałtyku     

Źródło:
PAP

Rada nadzorcza Polskich Portów Lotniczych odwołała Andrzeja Ilkowa z funkcji prezesa zarządu Polskich Portów Lotniczych - poinformowała spółka w komunikacie.

Zmiany w Polskich Portach Lotniczych

Zmiany w Polskich Portach Lotniczych

Źródło:
tvn24.pl, PAP

- Z założenia nie wierzę politykom. Powiem "sprawdzam" w ciągu 100 dni. Jeśli z tych 300 propozycji połowa zostanie wdrożona szybką ścieżką, to będzie to gigantyczny sukces – ocenił w piątek w Radiu ZET prezes InPostu Rafał Brzoska. Przedsiębiorca podkreślił, że nie chce wchodzić do polityki. - Jestem z krwi i kości człowiekiem biznesu, filantropem, myślę niezłym ojcem i niezłym mężem - powiedział Brzoska.

Brzoska: Z założenia nie wierzę politykom. Powiem "sprawdzam" w ciągu 100 dni

Brzoska: Z założenia nie wierzę politykom. Powiem "sprawdzam" w ciągu 100 dni

Źródło:
PAP, Radio ZET