Najnowsze

Najnowsze

Torfowisko płonie od kilkunastu dni. Minister przeprasza

Od 3 września płonie torfowisko na poligonie Bundeswehry w powiecie Emsland w Dolnej Saksonii. Pożarem ogarnięty jest już obszar o powierzchni 800 hektarów. W sobotę minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen przepraszała, przyznając, że wojsko popełniło błędy.

"Mamy do czynienia z precedensem, relatywnie wzrasta bezpieczeństwo Polski"

Spór o znaczenie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i Białym Domu zdominował dyskusję polityków w "Kawie na ławę" w TVN24. - Gdyby ta baza powstała w Polsce to mamy do czynienia z precedensem, który przełamuje ten układ pozimnowojenny i relatywnie wzrasta bezpieczeństwo Polski - ocenił poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski. - Ta wizyta pokazuje, że ostracyzm się skończył, a wynikał on z kompromitacji Patryka Jakiego i ustawy o IPN - dodawał Adam Szłapka z Nowoczesnej.

"Lepiej, jak politycy piszą piosenki niż donosy"

Politycy kandydujący do samorządów chętnie sięgają po piosenki, które mają uatrakcyjnić ich kampanię wyborczą. - Lepiej, jak politycy piszą piosenki, niż donosy na siebie - mówił w TVN24 Artur Andrus. Gość niedzielnego programu "Wstajesz i weekend" stwierdził, że wśród kampanijnych utworów brakuje mu "piosenek na drugą turę". - Jest jeszcze nadzieja wybrać większe zło, jeżeli już nie ja, to wybierzcie go - improwizował dziennikarz i satyryk. Przestrzegał też przed "czerpaniem ze skarbnicy poezji" w hasłach wyborczych, jako przykład podając wiersz Wiesławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza".

Sto tysięcy wiernych na papieskiej homilii w Kownie

Minione pokolenia były naznaczone czasem okupacji, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii - mówił papież Franciszek w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie. Przestrzegł przed zaprzeczaniem historii.

Wysokie płomienie, gęsty dym. Poznańska fabryka w ogniu

Trwa gaszenie groźnego pożaru zakładu produkującego opakowania w Poznaniu. - Strażacy obronili część hali, która nie była objęta pożarem, a także budynek z nią sąsiadujący - mówił na antenie TVN24 młodszy brygadier Sławomir Brandt z poznańskiej straży pożarnej. Na miejscu pracuje ponad 20 zastępów. Pierwszą informację, nagrania oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Atak samolotów USA, zginęło 18 ekstremistów

W ataku lotnictwa USA w Somalii zginęło 18 ekstremistów z islamistycznego ugrupowania Al-Szabab - poinformowało w sobotę dowództwo sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w Afryce (AFRICOM). Nalot, przeprowadzony w piątek, był reakcją na zaatakowanie żołnierzy amerykańskich i somalijskich przez ekstremistów.

Werdykt pełen kompromisów, polityka i wycięty Smarzowski

Złote Lwy na festiwalu filmowym w Gdyni dla "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego zadowoliły chyba wszystkich. Nie było filmu, który dorównywałby temu obrazowi wirtuozerią znaczoną autorskim stemplem. Zdumienie wzbudził brak nagrody za kreację aktorską dla rewelacyjnej Joanny Kulig i za reżyserię dla Pawlikowskiego. Dzieląc nagrody, jurorzy bardzo starali się docenić każdy ciekawy tytuł. Nagrodzony przez publiczność i dziennikarzy "Kler" Smarzowskiego jury uhonorowało Nagrodą Specjalną. A telewizja publiczna wycięła jego komentarz z transmisji.

Finał festiwalu Pendereckiego z udziałem samego mistrza

Zakończył się wielki finał Festiwalu imienia Krzysztofa Pendereckiego. Przed publicznością w Zabrzu w sobotę wystąpił sam mistrz, który osobiście dyrygował Chórem Filharmonii Narodowej. To już szósta edycja wydarzenia, w tym roku połączona z 85. urodzinami kompozytora.

"Prokurator mówił, że to jest lipna sprawa". Jak z Tomasza Komendy zrobiono mordercę

Tomasz Komenda od pół roku jest wolnym człowiekiem. Domaga się kary dla tych, przez których spędził w więzieniu 18 lat z wyrokiem za brutalny gwałt i zabójstwo. Jest niemal pewne, że to nie była fatalna pomyłka, ale celowe działanie wielu osób. Dziennikarz "Superwizjera" jako jedyny dotarł do Doroty P. - kobiety, która pierwsza wskazała Komendę jako winnego. Reporter rozmawiał też z prokuratorem, który doprowadził do tymczasowego aresztowania mężczyzny.

22.09 Babilon

Dziś w programie m.in. o bulwersujących przypadkach pedofili w polskim Kościele a także o najnowszym filmie Wojciech Smarzowskiego "Kler", który jeszcze nie wszedł do kin a już jest szeroko komentowany przez środowiska prawicowe. Goście Piotra Marciniaka: diakon Halina Radacz, Grażyna Piotrowska-Oliwa, Justyna Sobolewska oraz Tatiana Mindewicz - Puacz rozmawiali o wizycie premiera u pierwszej prezes Sądu Najwyższego oraz o spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem.

Dwa uderzenia w beczkę i polało się piwo. Festiwal Oktoberfest rozpoczęty

W sobotę na błoniach Theresienwiese w Monachium w Niemczech uroczyście rozpoczęto 185. festiwal Oktoberfest, czyli największe święto piwa na świecie. Przez 16 dni w mieście będzie panował "stan wyjątkowy”. Burmistrz Monachium Dieter Reiter odszpuntował pierwszą beczkę piwa, a potrzebował do tego zaledwie dwóch uderzeń drewnianym młotkiem, co uważane jest za świetny rezultat. Pierwszy kufel specjalnie warzonego piwa otrzymał - jak każe tradycja - premier Bawarii. Wśród znanych osobistości na obchodach święta pojawił się były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder z małżonką, a także wielu innych byłych i obecnych polityków, aktorów, celebrytów. Na Oktoberfest kufel piwa kosztuje w tym roku 11,50 euro. Organizatorzy wydarzenia spodziewają się około 6 milionów gości. Na miejscu jest około 50 lekarzy, 600 sanitariuszy i tyle samo policjantów.

"Rosji decyzja o stałej bazie w Polsce na pewno by się nie spodobała"

Jestem za tym, żeby rozmawiać, bo to nie jest decyzja, którą można podjąć w pięć minut. To, co jest ważne, to mocny sygnał dotyczący relacji z USA, który został wysłany do Polski - powiedziała była amerykańska sekretarz stanu Madeleine Albright w rozmowie z Jackiem Tacikiem dla programu "Horyzont", w którym skomentowała możliwość powstania stałej bazy amerykańskiej w Polsce.