Najnowsze

Najnowsze

Rowerem do pracy

Przesiadka z samochodu na rower coraz bardziej popularna w Polsce - zachęcają do tego również liczne programy. Światowy dzień jazdy rowerem do pracy to dobra okazja, by przypomnieć, że dzięki jednośladom zmniejszamy zatruwanie środowiska.

Medale za uchwały przeciw LGBT

Wojewoda lubelski rozdał medale za uchwały przeciwko LGBT. Przemysław Czarnek uważa, że uchwały są dowodem walki z "ideologią, która zagraża polskiej rodzinie". Większość z nich przeszła głosami radnych z Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem opozycji to niepotrzebna stygmatyzacja i szkalowanie osób.

Wyzwania Unii Europejskiej

Walka ze smogiem i ochrona środowiska to jedne z największych wyzwań, które czekają Unię Europejską. W polskiej kampanii wyborczej te tematy są bardzo rzadko poruszane.

Ekspresowa nowelizacja

Zmiany w Kodeksie karnym, które przeprowadzono w ekspresowym tempie - bez zgody opozycji. Hasłem przewodnim było zaostrzenie kar dla pedofilów, ale zmiany przeprowadzono w prawie dwustu przepisach.

Burzliwe obrady w Sejmie w sprawie kar za pedofilię

Sejmowe obrady nad zmianami w Kodeksie karnym w sprawie kar za pedofilię odbywały się w gorącej atmosferze. Debata zmieniła się w awanturę. Przedstawiciele ofiar i prawnicy - patrząc na to, co dzieje się w Sejmie - mają jednak mieszane uczucia.

"Biznes dla Ludzi". Powrót podatku handlowego?

Wyrok unijnego sądu w sprawie podatku handlowego w Polsce - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Agaty Zamęckiej byli Renata Juszkiewicz, dyrektor generalna Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.

"Bilans". Jaka przyszłość Nord Stream 2?

Budowa gazociągu Nord Stream 2 - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Agaty Zamęckiej była Joanna Kędzierska z Biznesalert.pl. Ponadto o zniesieniu limitu 30-krotności podstawy wpłat w Pracowniczych Planach Kapitałowych mówił Maciej Rogala, ekspert systemów zabezpieczenia emerytalnego.

Ks. prof. Alfred Wierzbicki i o. Jacek Siepsiak w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Potrzebne jest bardzo głębokie oczyszczenie. Może nam pomóc tylko papież Franciszek, który przyjąłby dymisje biskupów. Byłoby czymś głęboko oczekiwanym, gdyby takie dymisje nastąpiły - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 ks. prof. Alfred Wierzbicki. - To nie jest jakaś zemsta, to sytuacja, w której młodzież w Polsce i tak odchodzi z Kościoła. Ryzykujemy utratę całego pokolenia, to cena, którą możemy zapłacić - dodał. Zgodził się z tym o. Jacek Siepsiak. - Ale jeżeli Kościół pokaże, że potrafi się na tyle zreformować, by te wszystkie struktury były przejrzyste, by ten problem został poddany poważnej kontroli, to wtedy może odzyskać autorytet, może nawet go powiększyć - ocenił. Gośćmi programu byli również Władysław Teofil Bartoszewski, Maciej Gdula i Ryszard Bugaj.

"Ryzykujemy utratę całego pokolenia, to cena, którą możemy zapłacić"

Potrzebne jest bardzo głębokie oczyszczenie. Może nam pomóc tylko papież Franciszek, który przyjąłby dymisje biskupów. Byłoby czymś głęboko oczekiwanym, gdyby takie dymisje nastąpiły - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 ks. prof. Alfred Wierzbicki. - To nie jest jakaś zemsta, to sytuacja, w której młodzież w Polsce i tak odchodzi z Kościoła. Ryzykujemy utratę całego pokolenia, to cena, którą możemy zapłacić - dodał. Zgodził się z tym o. Jacek Siepsiak. - Ale jeżeli Kościół pokaże, że potrafi się na tyle zreformować, by te wszystkie struktury były przejrzyste, by ten problem został poddany poważnej kontroli, to wtedy może odzyskać autorytet, może nawet go powiększyć - ocenił.

Partia jaj z salmonellą wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące stwierdzenia pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj. "Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo" - wskazano w komunikacie.

Rozdział państwa od Kościoła w Polsce i Warszawie

Zaostrzenie Kodeksu karnego po filmie braci Sekielskich przedstawiającym przypadki pedofilii w Kościele. W gorącej atmosferze i w ekspresowym tempie posłowie pracowali wczoraj nad zmianą przepisów. Dziś politycy opozycji podkreślają, że nie wysokość, a nieuchronność kary powinna być w tej kwestii najważniejsza. Ich zdaniem księża pedofile nie będą właściwie karani, dopóki Kościół będzie chroniony przez rząd. W programie Tak Jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski próbował odpowiedzieć na pytanie, jak należy przeprowadzić rozdział państwa od Kościoła. Także w zarządzanej przez niego Warszawie.

Jak film braci Sekielskich wpłynie na wyborców?

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu karnego, która zaostrza kary za przestępstwa dotyczące między innymi pedofilii. Opozycja próbowała bojkotować zmiany prowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość i domaga się wprowadzenia świeckiej komisji ds. pedofilii w Kościele. A wszystko to na tydzień przed wyborami do europarlamentu. O tym, jak film braci Sekielskich wpłynie na wyborców w programie Tak Jest rozmawiali prof. Antoni Dudek z Instytutu Psychologii UKSW i prof. Waldemr Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych rządu Mateusza Morawieckiego.

Pietruszka w cenie szparagów. Tłumaczymy dlaczego

Cena pietruszki zbliża się do ceny szparagów. Podwyżki to efekt suszy. - Lekkiego spadku cen można oczekiwać od czerwca wraz z pojawieniem się tegorocznych zbiorów - mówi tvn24bis.pl Jakub Olipra, ekonomista Credit Agricole.

Rzecznik Watykanu: nuncjusz wyraził bliskość i solidarność Ojca Świętego i swoją z ofiarami nadużyć

Rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti przekazał w piątek, że nuncjusz apostolski w Warszawie arcybiskup Salvatore Pennacchio zapewnił o bliskości i solidarności papieża Franciszka i swojej z ofiarami nadużyć seksualnych. Arcybiskup Pennacchio w rozmowie z reporterem TVN24 w poniedziałek mówił, że "papież jest bardzo zaniepokojony". - Wyrażamy swoje współczucie, solidarność - mówił.

Tragiczny finał poszukiwań. Ciężarna zamordowana, dziecko "siłą usunięte" z ciała

Marlen Ochoa-Lopez zaginęła pod koniec kwietnia. Była w dziewiątym miesiącu ciąży. Przepadła bez śladu po internetowej rozmowie z kobietą, która zaoferowała jej pomoc materialną. Po trzech tygodniach poszukiwań odnaleziono ciało 19-latki. Śledczy przekazali, że dziecko zostało siłą "usunięte" z jej ciała. Zarzuty usłyszały trzy osoby. - Nie wiem, dlaczego ci źli ludzie to zrobili. Ona im nic nie zrobiła, była dobrą osobą - powiedział przez łzy mąż zamordowanej 19-latki.

"PiS wykorzystał burzę wokół pedofiili w Kościele", "jeszcze się taki nie urodził, co by totalnej opozycji dogodził"

Zbigniew Ziobro wykorzystał instrumentalnie ofiary pedofilii, wykorzystał całe zamieszanie i oczekiwania opinii publicznej do tego, by umocnić swoją władzę - tak o nowelizacji Kodeksu karnego, uchwalonej w czwartek przez Sejm, mówiła Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna). - Mamy do czynienia z bublem karnym, a nie Kodeksem karnym. PiS wykorzystał tę burzę wokół pedofili w Kościele do tego, aby wprowadzić szereg niekorzystnych zmian - uważa Kamila Gasiuk-Pihowicz (PO-KO). Zdaniem z kolei Zbigniewa Ziobry, politycy PO są "mistrzami zagrywek, które mają niewiele wspólnego z prawdą, służbą, a są oszustwem". Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) zaś jest zdania, że "jeszcze się taki w Polsce nie urodził, co by totalnej opozycji dogodził".