Najnowsze

Najnowsze

Mieszkańcy chcą ponad 5 milionów złotych za "upokarzającą eksmisję". Będzie mediacja

Ruszył proces, który wytoczyli miastu byli właściciele szczecińskiej willi Grüneberga. Osiem osób domaga się łącznie ponad pięciu milionów złotych. Chodzi o głośną eksmisję z willi, do której doszło w 2012 roku. Nieruchomość przeszkadzała w budowie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Gmina przejęła budynek, wywłaszczyła mieszkańców, a potem go przesunęła. Byli właściciele uważają, że wywłaszczenie było bezprawne, a eksmisja upokarzająca.

France and Germany call for another rule of law hearing of Poland

At the General Affairs Council (GAC) on Thursday, France and Germany called for another hearing to be organised after the summer holidays, regarding the rule of law in Poland. Poland's deputy foreign minister Konrad Szymański said that Warsaw is ready to provide any information needed, but it doesn't see the need for another hearing.

Wniosek o kolejne wysłuchanie. Timmermans o Polsce: nie miałem do przekazania dobrych wiadomości

Unijni ministrowie do spraw europejskich zajmowali się Polską na czwartkowym posiedzeniu Rady do spraw Ogólnych w Brukseli. Francja i Niemcy zawnioskowały o zorganizowanie kolejnego wysłuchania dotyczącego praworządności w naszym kraju. Kwestie związane z sytuacją Polski referował ministrom wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Przyznał, że "niestety, nie miał im do przekazania dobrych wiadomości".

Watykan ma nowego rzecznika

W czwartek ogłoszono nazwisko nowego dyrektora biura prasowego Watykanu. To Matteo Bruni, który na stanowisku rzecznika zastąpi Alessandro Gisottiego, który pełnił tymczasowo te obowiązki od końca 2018 roku.

"Składam dziś zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa"

Składam dziś zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na nieudostępnieniu - wbrew ciążącemu obowiązkowi - informacji publicznej dotyczącej wykazu sędziów popierających zgłoszenia do upolitycznionej Krajowej Rady Sądownictwa - poinformowała Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka klubu Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej.

Nowak: nie podejmowałem decyzji legislacyjnych

Notatka ze spotkań zespołu w kancelarii premiera wskazuje, że zapadały tam decyzje dotyczące projektów ustaw - stwierdził szef komisji śledczej do spraw VAT Marcin Horała (PiS), przedstawiając dokument. Były minister Sławomir Nowak podkreślał, że nie było nieformalnych spotkań w urzędzie i nie podejmował decyzji legislacyjnych.

"Powypadali z auta, prawdopodobnie nie zapięli pasów". Zginęła 14-latka, prowadził jej rówieśnik

W tragicznym wypadku w Horodyszczach w województwie lubelskim zginęła 14-letnia dziewczyna. W samochodzie nie było nikogo dorosłego, za kierownicą siedział 14-latek. Przyczyny wypadku bada teraz Prokuratura Rejonowa w Parczewie. Śledczy sprawdzają m.in. czy nastolatek wsiadał wcześniej za kierownicę, czy dorośli o tym wiedzieli i czy dawali mu kluczyki oraz czy kierowca drugiego auta też nie przyczynił się do wypadku.

Siemoniak: między bajki należy włożyć to, że USA popierały Szczerskiego

To jest znak tego, że Rumunia zajęła miejsce Polski jako lidera współpracy sojuszniczej w tym regionie, między bajki należy włożyć to, że USA go popierały - powiedział były szef MON Tomasz Siemoniak, komentując niewybranie Krzysztofa Szczerskiego na wiceszefa NATO. Stanowisko to obejmie były szef MSZ Rumunii Mircea Geoana.

Terlecki: serial "tworzymy koalicję" skończył się politycznym blamażem

Wrażenie, że Polska czeka na wynik tych wielotygodniowych rozmów, kończy się właśnie smutnym finałem, serial pod tytułem "tworzymy koalicję" skończył się politycznym blamażem - mówił przewodniczący klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, komentując czwartkową decyzję PO. Koalicja Obywatelska wystartuje w wyborach parlamentarnych bez PSL i SLD.

"Szkoda, że nie doszło do porozumienia"

Dobrze, że rozważania na temat koalicji opozycji zakończyły się. Szkoda, że starsza lewica SLD nie porozumiała się z nowszą lewicą PO-KO - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Jesteśmy szczęśliwi, że możemy budować umiarkowane centrum, propozycję racjonalną dla naszych rodaków - dodał.

"Nie pokażą tych list. Na pewno nie przed wyborami. Mogę przyjąć każdy zakład"

"Kancelaria Sejmu twierdzi, że trwa 'gromadzenie materiałów' i potrwa to co najmniej do 28 sierpnia. A potem pewnie do 31 grudnia i tak dalej. Skandal i kpina z państwa prawa" - napisał w mediach społecznościowych mecenas Michał Wawrykiewicz z inicjatywy Wolne Sądy. Skomentował w ten sposób odpowiedź Kancelarii Sejmu na obywatelski wniosek o udostępnienie list poparcia kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Jego zdaniem "to, co jest na tych listach, to kompletna kompromitacja".

Irańska telewizja: Gwardia Rewolucyjna przechwyciła tankowiec z Emiratów

Teheran przejął tankowiec Riah ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który w sobotę wpłynął na irańskie wody cieśniny Ormuz - przekazała irańska telewizja publiczna, powołując się na Gwardię Rewolucyjną. Od zeszłego tygodnia nie ma kontaktu z załogą jednostki, która przestała wysyłać swoją lokalizację.

Szukali Wojtka prawie tydzień. Ciało nastolatka znaleziono w Zalewie Sulistrowickim

Od soboty trwały poszukiwania 17-letniego Wojtka, który wszedł do Zalewu Sulistrowickiego i zniknął pod powierzchnią wody. Na miejscu działała straż pożarna, policja, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i płetwonurkowie. Kilka dni intensywnych działań nie przyniosły skutku. Dopiero w czwartek zwłoki nastolatka zostały odnalezione.

Trzy lata po Czerwcu '56 Chruszczow odwiedził Poznań. Kilka dni wcześniej omal nie zginął w zamachu

W Poznaniu co chwilę przybiegały do niego dziewczynki i wręczały kwiaty. W Manieczkach kazał się zatrzymać, bo zachwycił się kukurydzą, a w Racocie w prezencie dostał konia. Tak wyglądała, starannie reżyserowana, wizyta Nikity Chruszczowa w Wielkopolsce 60 lat temu. Ledwie trzy dni wcześniej w Sosnowcu przeprowadzono nieudany zamach na jego życie. Poznań pewnie nie znalazł się na trasie jego podróży przypadkowo. To miasto, które trzy lata wcześniej wystąpiło przeciw władzy komunistów i zostało za to brutalnie ukarane.

Czarzasty: Budujemy blok lewicowy. Spotkamy się z Biedroniem i Zandbergiem

Ktoś musi mieć wiarę w zwycięstwo. Stworzymy blok lewicowy - powiedział w czwartek przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Poinformował, że wieczorem spotka się z Robertem Biedroniem (Wiosna) i Adrianem Zandbergiem (Razem). - Grzegorz Schetyna dzisiaj, jako lider PO, abdykował z pozycji lidera opozycji - stwierdził szef SLD.

"Haniebny czyn pozbawił życia 298 niewinnych ludzi"

W piątą rocznicę zestrzelenia lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur lotu MH17 pamięć ofiar uczciły w środę rodziny ofiar i członkowie holenderskiego rządu. Premier Mark Rutte pośrednio skrytykował Rosję za ukrywanie przyczyn tej tragedii, której ofiarami byli w większości Holendrzy.

Prowadził przez pasy kobietę na wózku inwalidzkim. Wjechało w nich auto

Do szpitala trafiła 60-latka poruszająca się na wózku inwalidzkim potrącona na przejściu dla pieszych w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie). Hospitalizacji wymagał też o rok młodszy mężczyzna, który prowadził wózek. Za kierownicą auta, które w nich wjechało, siedziała 69-latka. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt24.

Putin rozdaje obywatelstwo mieszkańcom Donbasu. Kijów ostrzega

Mieszkańcy ukraińskiego Donbasu mogą ubiegać się o rosyjskie obywatelstwo w "trybie uproszczonym". Prezydent Władimir Putin podpisał w tej sprawie dekret. W odpowiedzi prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał obywatelstwo ukraińskie cudzoziemcom, którzy walczyli z prorosyjskimi separatystami w Donbasie. Są wśród nich także obywatele Rosji.