Najnowsze

Najnowsze

"Ratunku, on oblał mnie kwasem". Zaatakowana kobieta jest w szpitalu

To był wysoki, muskularny mężczyzna na rowerze. Miał 180 cm wzrostu i około 45-50 lat. Ofiara go nie znała. Kiedy się do niego zbliżyła, oblał ją żrącą cieczą - na razie tyle śledczy wiedzą o sprawcy ataku na 45-latkę z Gdańska. Kobieta ma liczne oparzenia. Trwają poszukiwania sprawcy.

Obalone popiersie marszałka i "korytarz hańby"

Ukraińscy aktywiści obalili w Charkowie popiersie marszałka i bohatera Związku Radzieckiego Gieorgija Żukowa. Akcja była odpowiedzią na zjazd prorosyjskiej partii startującej w przedterminowych wyborach do parlamentu.

Szajbus odchylił drzwi do komórki, o której prawie nikt nie słyszał. A tam kamień z księżyca

Pokazał światu Józefa Cyrankiewicza zachwycającego się jaguarem. Wskazał, gdzie w Poznaniu stał pomnik Mao-Tse-Tunga. Dzięki niemu brat odnalazł siostrę, a on sam odkrył, że mężczyzna podający się za dziennikarza z NRD wcale nim nie jest. Można byłoby go posądzić o zbieractwo natrętne, bo gdy tylko widział coś związanego z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, od razu chciał to mieć.

"Konkurs na anonim" komendanta Kołnierowicza. Poznaliśmy uzasadnienie sądu

Decyzja prokuratury zapadła "przedwcześnie", ponieważ "organy ścigania nie skorzystały w pełnym zakresie ze wszystkich możliwości dowodowych" - czytamy w uzasadnieniu decyzji Sądu Rejonowego w Suwałkach. Sąd na początku maja uchylił zaskarżone postanowienie i zdecydował, że prokuratura ma ponownie zająć się sprawą konkursu na "najlepszy anonim" o posłance PO, jaki w lokalnym radiu ogłaszał szef podlaskiej policji nadinspektor Daniel Kołnierowicz. Dziś poznaliśmy uzasadnienie sądu.

Ochroniarz postrzelony przed dyskoteką

Przed budynkiem dyskoteki w Bolesławcu (Dolnośląskie) grupa wyproszonych wcześniej ze środka mężczyzn wdała się w szarpaninę z ochroną. Jeden z imprezowiczów pobiegł do samochodu, wyciągnął broń i oddał kilka strzałów w kierunku budynku i ochroniarzy.

Niemieccy socjaldemokraci z tymczasowym kierownictwem

Tymczasowe kierownictwo Socjaldemokratycznej Partii Niemiec obejmie trójka liderów - ustaliła agencja dpa. Wybór władz SPD, początkowo planowany na grudzień, odbędzie się najprawdopodobniej po wakacjach.

Polska Kronika Faktowa 02.06.2019

Kryzysowe orędzie prezydenta, zielona wyspa premiera, polsko-niemieckie stosunki w kampanii wyborczej oraz stadionowa radość i rozpacz przed EURO 2012. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

"Ojciec Święty był ojcem porozumienia między Polakami"

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w 1979 roku obudziła w Polakach solidarność i pragnienie wolności. Papież przyniósł wówczas ziarno porozumienia, Ojciec Święty był ojcem porozumienia między Polakami - podkreślał premier Mateusz Morawiecki, przemawiając w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

#Pamięć Absolutna 02.06.2019

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik nadal podróżują w czasie i są dokładnie w ostatnim tygodniu maju 2009 roku. Tym razem przypominają między innymi orędzie gospodarcze prezydenta Lecha Kaczyńskiego wygłoszone w Sejmie i ripostę premiera Donalda Tuska z zieloną wyspą w tle.

Utonęło sześć osób. Tylko jednego dnia

W niedzielę w Polsce utopiło się sześć osób - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Coraz cieplejsza aura zachęca do spędzania czasu nad wodą, dlatego RCB przypomina o zasadach bezpieczeństwa.

"Wolność" rozświetla Poznań

W Poznaniu pojawił się neon z napisem "Wolność" - nowa instalacja góruje nad pl. Wolności. - Niech każdy odnajdzie w niej własną treść, a neon niech będzie symbolem Poznania przez długie lata - mówił tuż po uroczystym rozświetleniu neonu jego pomysłodawca.

"To był sygnał, że władza pęka"

Kiedy zaczęły się rozmowy Okrągłego Stołu, to nagle ZOMO przestało pojawiać się na tych naszych de facto nielegalnych akcjach. To już był taki pierwszy powiew wolności - wspominał we "Wstajesz i wiesz" muzyk Krzysztof Skiba, pytany o wydarzenia sprzed 30 lat, kiedy - jak mówił - pojawił się "sygnał, że władza pęka". - My w Polsce, dokonując przełomu 4 czerwca, musieliśmy zachowywać się niesłychanie ostrożnie. Nasi partnerzy na Zachodzie mówili: nie kołyszcie tą łódką zbyt mocno, dlatego że może się ona przewrócić - mówił z kolei Janusz Onyszkiewicz, opozycjonista z czasów PRL.