Najnowsze

Najnowsze

Nie wierzy w piekło. "Bezczelny. Nie jest stąd i chce być prezydentem Katowic"

Filozof i teolog, urodzony w Kutnie, po studiach w Krakowie i Warszawie. - Zarzucali mi, że nie jestem stąd, że jestem bezczelny, startując na prezydenta Katowic. A ja nie chciałbym być prezydentem Krakowa czy Warszawy, bo Katowice są jak Ameryka. Człowiek przyjeżdża i jeśli zakasuje rękawy, to może realizować marzenia - mówi Jarosław Makowski.

Sondaż: Rafał Trzaskowski wygrywa w pierwszej turze

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski wygrywa w pierwszej turze wyborów samorządowych - wynika z sondażu Ipsos. Zdobył 54,1 procent głosów. Jego główny rywal, kandydat PiS Patryk Jaki uzyskał 30,9 procent głosów.

Agitacja, alkohol, wynoszenie kart. PKW: prawie 600 incydentów związanych z wyborami

Policja zgłosiła, że według stanu na godzinę 16 zanotowano 595 przestępstw i wykroczeń związanych z ciszą wyborczą - podała w niedzielę późnym popołudniem Państwowa Komisja Wyborcza. Wcześniej szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak informowała, że trzy osoby zostały zatrzymane, między innymi z powodu niszczenia kart do głosowania.

Frekwencja w wyborach do godziny 17 wyniosła 41,65 procent

W wyborach samorządowych w skali całego kraju do godziny 17 głosowało 41,65 procent uprawnionych osób - poinformował na konferencji prasowej Sylwester Marciniak, zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. Oznacza to, że karty do głosowania przez pierwszych 10 godzin głosowania odebrało 12 milionów Polaków.

"Festiwal uniwersalnych pytań". Grand Prix w Warszawie dla filmu z Albanii

Albański film "Delegacja" w reżyserii Bujara Alimaniego, opowiadający historię z czasów reżimu komunistycznego, zdobył Grand Prix 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Nagrodę za najlepszą reżyserię odebrała Rumunka Anca Damian za film "Moon Hotel Kabul". Specjalne Wyróżnienie Jury przypadło aktorce Martinie Apostolovej za rolę w bułgarskim obrazie "Irina".

Dżihadyści wypuścili szóstkę druzyjskich zakładników

Tak zwane Państwo Islamskie (IS) wypuściło dwie kobiety i czworo dzieci. Jest to pierwszy etap realizacji umowy zawartej przez IS z rządem Syrii, w wyniku której uwolnieni mają być wszyscy druzyjscy zakładnicy porwani w lipcu w muhafazie As-Suwajda.

Złożyli wnioski przez ePUAP, nie mogą głosować. "Być może urzędy nie zdążyły, mają na to trzy dni"

Wyborcy, którzy złożyli wnioski o dopisanie do rejestru wyborców w ostatnich dniach, powinni się liczyć z tym, że ich wnioski mogły nie zostać rozpatrzone - powiedział w niedzielę rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Dąbrówka. - Można tylko przypuszczać, że te wnioski były za późno złożone - dodała Małgorzata Pietrzak, szefowa Krajowego Biura Wyborczego. Oświadczenie w tej sprawie wydało Ministerstwo Cyfryzacji.

Kreml gotowy na "wojskowo-techniczne" kroki po zapowiedzi Trumpa

Wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow powiedział w niedzielę, że Moskwa jest gotowa odpowiedzieć - w tym środkami wojskowo-technicznymi - na wycofanie się USA z układu INF, który zabrania produkcji pocisków rakietowych. Zarzuty o naruszenie przez Rosję tego układu wiceszef dyplomacji określił jako "wymyślone".

Przedłużone głosowanie i kolejny zamach. Niespokojne wybory w Afganistanie

W Afganistanie rozpoczęto w niedzielę rano głosowanie w ponad 400 lokalach wyborczych. Nadzorująca wybory parlamentarne komisja zdecydowała, że w punktach, których z różnych powodów nie zdołano otworzyć w sobotę, głosować będzie można również w niedzielę. Wybory upływają w cieniu zamachów. Od soboty przeprowadzono ponad 200 ataków, zginęło kilkadziesiąt osób.

"Jedna z komisji wrzuciła pieczęcie do urny"

Praca w komisji wyborczej jest bardzo stresująca - mówiła w niedzielę na konferencji Państwowej Komisji Wyborczej Szefowa Krajowego Biura Wyborczego, Magdalena Pietrzak. Dla zobrazowania przytoczyła przykład z jednego z lokali. - Jedna z komisji wrzuciła pieczęcie do urny i zauważyła to dopiero, gdy urna została zamknięta - mówiła.