Najnowsze

Najnowsze

Pracownicy pod większą ochroną. Powstał nowy unijny urząd

Bratysława będzie siedzibą nowo powołanego Europejskiego Urzędu ds. Pracy - zdecydowały w czwartek państwa członkowskie Unii Europejskiej. Nowa agencja ma między innymi pilnować przestrzegania we Wspólnocie przepisów chroniących pracowników i regulujących ich mobilność.

Dwa tankowce "zaatakowane" w Zatoce Omańskiej

Dwa tankowce zostały zaatakowane w Zatoce Omańskiej, a ich załogi trzeba było ewakuować - przekazał w czwartek Reuters. Według irańskiej agencji IRNA jeden z nich, Front Altair, miał zatonąć. Norweski właściciel przekazał jednak, że tankowiec nadal utrzymuje się na wodzie.

"To nie jest żaden przełom, to nie jest drugie wejście do NATO"

To radykalnie podnosi poziom naszego bezpieczeństwa, więc oczywiście jest to wielki sukces - stwierdził Marcin Horała z PiS, komentując ustalenia ze środowego spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa dotyczące między innymi zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce. Jakub Stefaniak z PSL stwierdził, że "to jest kontynuacja działań, które rozpoczęły się dużo, dużo wcześniej, zanim PiS zaczął rządzić". Tomasz Siemoniak (PO) ocenił, że te ustalenia to "nie jest żaden przełom".

"To nas wiąże na całe dziesięciolecia". Co podpisali prezydenci Duda i Trump

Postanowienia deklaracji mają nie tylko wspierać obronność Polski czy interesy USA, ale pomagać całemu Sojuszowi Północnoatlantyckiemu - podkreślił starszy analityk "Polityki Insight" Marek Świerczyński, odnosząc się do podpisanego w środę przez prezydentów Trumpa i Dudę dokumentu dotyczącego współpracy obronnej. - Wiąże nas to na całe dziesięciolecia - dodał.

Niemcy otwierają się na pracowników ze wschodu. Eksperci: Ukraińcy nie wyjadą masowo z Polski

Nowe przepisy przyjęte przez niemiecki parlament nie spowodują masowego wyjazdu ukraińskich pracowników z Warszawy do Berlina - oceniają eksperci Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jak wskazali, potrzebne jest jednak uproszczenie procedur w ich zatrudnianiu, by polski rynek pracy był konkurencyjny wobec niemieckiego i zachęcał kolejnych migrantów z Ukrainy do podejmowania pracy w naszym kraju.

Młoda sowa wypadła z gniazda, pomogli jej strażacy

Młoda sowa wypadła z gniazda i wylądowała na jednym z trawników w Nysie (Opolskie). Z pomocą pospieszył jej mieszkaniec miasta, weterynarz i miejscowi strażacy. Ptak bacznie obserwował przygotowania do akcji i nie stawiał oporu, gdy jeden z ratowników, po drabinie, wnosił go na drzewo. Nagranie z akcji pomocy sowie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Nie będzie żaglowców przy Wałach Chrobrego. W tle lokalna polityka

W tym roku podczas Dni Morza mieszkańcy nie będą mogli cieszyć się widokiem wielkich żaglowców przy Wałach Chrobrego. Miasto twierdzi, że wszystko przez wygórowane żądania spółki Polsteam Żegluga Szczecińska, która zarządza nabrzeżem, a od Urzędu Miasta chciała pół miliona złotych za wynajęcie terenu na trzy dni. - Ten konflikt jest domniemany - twierdzi prezes spółki.

Terapia, która wspiera leczenie nowotworów. "Daje narzędzia pacjentowi"

Terapia simontonowska kierowana jest do osób chorych na raka. Terapię, która nie zastępuje, a wspomaga leczenie onkologiczne, przeszedł nasz redakcyjny kolega Rafał Poniatowski. - Ona daje narzędzia pacjentowi, bo sam jest w stanie pozbyć się stresu, poprawić jakość życia tu i teraz - wyjaśniał reporter. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

"Gdzie jest Georgette?"

Relacje polsko-amerykańskie nigdy nie były lepsze - mówił Donald Trump podczas uroczystego przyjęcia wydanego na cześć polskiej pary prezydenckiej. Przy okazji wystąpienia podziękował ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

"Amerykanie przerzucają do Polski sprzęt, my wznosimy budynki i obiekty wojskowe"

To naturalne, że infrastrukturę na rzecz obronności w Polsce buduje Polska, ale wartość sprzętu wojskowego, który Amerykanie zainstalują u nas w kraju, znacznie przekracza koszty infrastruktury, która będzie przez nas zbudowana - zapewniał szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Generał Bogusław Pacek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 wskazywał, że "prezydent Trump wielokrotnie podkreślał, że to Polska zapłaci, że to Polacy chcą zbudować, że to Polacy poniosą koszty".

Konduktorze łaskawy, byle nie do Kostrzyna. Kolej rozważa objazdy dla pociągów

Przewozy Regionalne nie uruchomią w tym roku specjalnych pociągów, którymi woodstockowicze od lat dostawali się na festiwal. To jednak może nie być koniec problemów dla uczestników Pol'and'Rock Festiwal. PKP Intercity zastanawia się, czy ich pociągi w ogóle powinny jechać w trakcie imprezy przez Kostrzyn nad Odrą. - Rozważane są różne scenariusze - przyznaje rzecznik prasowa PKP Intercity.

Kolejne zatrzymania w sprawie GetBack

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć kolejnych osób w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack - dowiedziała się PAP. Do tej pory zarzuty w tym śledztwie usłyszało już 49 osób.

Wojtunik: władza ma dzisiaj wszystkie instrumenty, by wyjaśnić sprawę Falenty

Marek Falenta jako skazany nie jest do końca wiarygodny, ale to nie zwalnia państwa polskiego od obowiązku weryfikacji tych informacji - podkreślił w "Rozmowie Piaseckiego" były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik. Dodał, że dzisiaj rządzący mają "władzę totalną w sektorze bezpieczeństwa" i "pełne instrumentarium, żeby tę sprawę wyjaśnić".