Najnowsze

Najnowsze

"Płuca Ziemi są zagrożone, musimy znaleźć wspólne rozwiązania"

- Oczywiście, że to jest terytorium Brazylii, ale mamy tu do czynienia z lasami deszczowymi, które są ważne dla całego świata - mówiła w niedzielę Angela Merkel na marginesie spotkania grupy G7. Kanclerz Niemiec zaznaczyła - podobnie jak inni członkowie nieformalnej grupy największych gospodarek globu - że lasy Amazonii trzeba ratować. Zapowiedziano pomoc zarówno w tej sprawie jak i w likwidacji wyrządzonych przez ogień szkód.

"Minister Ziobro jest gwarantem bezpieczeństwa dla wielu kolesi z PiS"

Zbigniew Ziobro nie jest obciążeniem dla Zjednoczonej Prawicy - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Kamil Bortniczuk z Porozumienia, odnosząc się do ewentualnej odpowiedzialności ministra sprawiedliwości w związku z doniesieniami o akcji hejtu organizowanej przez podległych mu pracowników resortu. Radomir Szumełda z Komitetu Obrony Demokracji ripostował, że Ziobro "jest obciążeniem, ale jest bezpieczny", jako "gwarant bezpieczeństwa dla kolesi z PiS".

Szef irańskiej dyplomacji na szczycie G7. Biały Dom "zaskoczony"

W niedzielę do Biarritz, gdzie obradują przywódcy państw G7, przybył minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif. Jak poinformował Reuters, powołując się na źródło w Palacu Elizejskim, szef irańskiej dyplomacji rozmawiał ze swoim francuskim odpowiednikiem Jean-Yvesem le Drianem. Wcześniej prezydent Francji Emmanuel Macron przekazał, że przywódcy grupy porozumieli się co do wspólnego działania i rozmów z Teheranu. Przyznał, że celem państw G7 jest powstrzymanie Iranu przed eskalowaniem konfliktu i rozpoczęcie nowych negocjacji z tym krajem.

Wyrywali cegły z chodników, rzucali koktajlami Mołotowa. Policja oddała strzał ostrzegawczy

Policja w Hongkongu oddała w niedzielę strzał ostrzegawczy i użyła wobec protestujących gazu łzawiącego - informują międzynarodowe agencje. Ulicami miasta przeszło kilkadziesiąt tysięcy demonstrantów. W wielu miejscach wybuchły zamieszki. - Eskalacja, którą teraz widać, jest wynikiem obojętności naszych władz wobec ludzi - powiedział agencji AP jeden z manifestantów.

Iwiński "ze smutkiem" pisze do Czarzastego. "Nie pojmuję decyzji"

"Moje nazwisko nie znalazło się dotąd na listach kandydatów" - napisał w niedzielę na Facebooku wieloletni poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Tadeusz Iwiński, który nie znalazł się na listach Lewicy przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. "Szczerze mówiąc, nie pojmuję dość arbitralnie podjętej decyzji, uniemożliwiającej mi udział w wyborach i uważam ją za błędną" - zwrócił się do przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego.

"To Włosi i Niemcy rozpętali zbrodnicze szaleństwo przeciwko bezbronnej ludności"

Proszę was o przebaczenie za zbrodnie dokonane z niemieckich rąk - powiedział w niedzielę do mieszkańców Toskanii prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, przepraszając za zbrodnie popełnione przez nazistów 75 lat temu. - To Włosi i Niemcy rozpętali zbrodnicze szaleństwo przeciwko bezbronnej ludności - wtórował mu prezydent Włoch Sergio Mattarella.

Kapitan I rangi Bosy "miał za zadanie uspokoić mieszkańców"

Radio Swoboda ustaliło tożsamość rosyjskiego żołnierza, który ostrzegał mieszkańców wsi Nienoksa w obwodzie archangielskim, by nie dotykali przedmiotów, wyrzuconych na brzeg Morza Białego i nie odwiedzali niebezpiecznych miejsc. To kapitan I rangi Władimir Bosy, dowódca jednostki wojskowej, która - jak podało radio - od lat. 50 zeszłego wieku testuje rakiety, w tym z głowicami nuklearnymi. 8 sierpnia na poligonie w pobliżu Nienoksy doszło do wybuchu jednej z takich rakiet.

Przerwana akcja wieszania bucików. Radny PiS: to atak na księży, którzy są ostoją polskości

W niedzielę w wielu miastach w Polsce podjęto akcję wieszania na bramach kościołów dziecięcych bucików, w proteście przeciwko ukrywaniu czynów pedofilskich przez katolickich hierarchów. To druga odsłona międzynarodowej inicjatywy "Baby Shoes Remember. W Szczecinie akcja została przerwana przez kontrmanifestację. - To jest akcja robiona po to, żeby uderzyć w księży Kościoła, którzy są w tej chwili ostoją polskości, ostoją polskich wartości - ocenił radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Matecki.

"W Ministerstwie Sprawiedliwości działy się rzeczy straszne"

Zbigniew Ziobro poniesie w przyszłości odpowiedzialność. Trybunał Stanu dla ministra Ziobry to jest rzecz, o którą Lewica będzie walczyła - powiedział w "Kawie na ławę" sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski, odnosząc się do doniesień o zorganizowanej akcji szkalowania niektórych sędziów. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przyznał, że "jeżeli zostało naruszone prawo, jeżeli zostały złamane przepisy, to ta sprawa zapewne będzie miała dalszy swój ciąg".

Przeliczył się z kapustą i dostał mandat

W Gizałkach pod Kaliszem inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę. Okazało się, że kierowca wiezie ponad siedmiotonowy ładunek. To ponad 10 razy więcej niż można było zapakować do tego samochodu.

Podróżowanie w biegu. "To jest spotęgowanie dwóch pasji"

Adriana Kolasa łączy swoją podróżniczą pasję z uprawianiem sportu. Biegaczka bierze udział w zawodach w biegach z przeszkodami (Obstacle Course Racing, OCR) w całej Europie. Upór w dążeniu do celu sprawił też, że zakwalifikowała się do mistrzostw świata w Kalifornii. - Ten start odbędzie pod koniec września, a później przeznaczam sobie około dwóch tygodni na zwiedzenie Kalifornii - powiedziała w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. - Sama trasa biegowa uczy człowieka przede wszystkim przekraczania własnych granic wyobraźni, nabieramy takiej pewności siebie. Tak samo jest w podróży. Im więcej podróżujemy, tym więcej widzimy, tym więcej poznajemy, poznajemy nowe kultury, nowych ludzi i również nabieramy pewności siebie. To jest takie spotęgowanie tych dwóch pasji - opowiadała.

Wyprawa do Kostaryki. "Jak się jedzie autobusem, co godzinę zmienia się mikroklimat"

"Drugim domem" nazywa Kostarykę podróżniczka i organizatorka wypraw Magdalena Ładanaj. Do tego kraju po raz pierwszy wybrała się w 2011 roku i od tego czasu regularnie tam wraca. - Uwielbiam zarówno wybrzeże karaibskie, jak i wybrzeże Pacyfiku. Są kompletnie różne. Kostaryka ma 155 mikroklimatów, co godzinę, jak jedzie się autobusem, zmienia się mikroklimat - opowiadała w programie "Pokaż nam świat". - Zieleń jest wszechobecna, soczysta i taka pochłaniająca wręcz - mówiła.

"Ten samolot leciał i się palił, całą rodziną wyszliśmy przed budynek"

Po ataku Niemców jeden z silników Liberatora zaczął płonąć. Pilot próbował wykonać manewr pikowania w dół, by ugasić pożar, ale okazało się, że nie jest już w stanie dalej lecieć. Dowódca kazał lotnikom wyskakiwać z samolotu. Z ośmioosobowej załogi uratował się tylko strzelec pokładowy. Samolot 16 października 1944 roku rozbił się pod Krakowem. Teraz eksploratorzy wydobywają z ziemi to, co z niego pozostało.

1 września w Warszawie przemówienia trzech prezydentów

W niedzielę, 1 września na placu Piłsudskiego w Warszawie w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przemówienia wygłoszą prezydenci Polski, Niemiec i Stanów Zjednoczonych - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.