Najnowsze

Najnowsze

ECHR: Poland should pay 100.000 euro to Krzysztof Olewnik's family

The European Court of Human Rights found that the Polish authorities should be held responsible for a succession of serious errors by the police in investigating the kidnapping of Krzysztof Olewnik, which had ultimately resulted in his death. Furthermore, the Court held that Poland was to pay the family 100.000 euros in respect of non-pecuniary damage.

Minister: chciałbym, żeby pieniędzy znalazło się więcej

Chciałbym, żeby w niedalekiej przyszłości, w przyszłym roku, minister finansów miał olbrzymi problem, w związku z tym, że zabraknie pieniędzy w funduszu autobusowym. Chciałbym też, żeby tych pieniędzy znalazło się więcej - mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który był gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak ocenił, program dofinansowania połączeń komunikacyjnych cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów.

Rząd za zmianami dla kierowców. Jest zielone światło

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzający przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak - poinformowało w czwartek Ministerstwo Infrastruktury. Projekt trafi teraz pod obrady Sejmu.

Już 20 kobiet oskarża Placido Domingo

Była śpiewaczka Angela Turner Wilson jest w kolejnej grupie - tym razem 11 kobiet - które publicznie oskarżają hiszpańskiego tenora Placido Domingo o molestowanie seksualne - podała w czwartek agencja Associated Press. W sumie Domingo oskarżany jest przez 20 kobiet.

Rząd nie zdąży z ustawą o jawności majątku rodzin polityków? Terlecki: to zależy

W czwartek sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw poselskich i Immunitetowych zajęła się projektem ustawy dotyczącej umieszczania przez polityków w oświadczeniu majątkowym informacji o majątku odrębnym małżonków. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki pytany, czy ustawa zostanie uchwalona jeszcze w tej kadencji Sejmu, odpowiedział, że "to zależy od tego, jakie będzie obciążenie" ostatniego posiedzenia tej izby. - Wielu ministrów jeszcze na ostatnią chwilę chce coś załatwić - powiedział.

Wiceminister: Centralny Port Komunikacyjny to rewolucja w podróżowaniu

Praktycznie każdy tydzień przynosi nowe wydarzenia związane z Centralnym Portem Komunikacyjnym - powiedział w TVN24 BiS Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw CPK. Jak wskazał, w zeszłym tygodniu spółka opublikowała 300-stronicowe opracowanie, zawierające wymagania, które powinien spełniać port. - Ten dokument jest teraz poddany konsultacjom - poinformował wiceminister, który był gościem w TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Wild podkreślił, że Centralny Port Komunikacyjny przyniesie "rewolucję w podróżowaniu".

Magdalena Kralka chce listu żelaznego. Jest wniosek w sądzie i losowanie

Do Sądu Okręgowego w Krakowie wpłynął już wniosek o zastosowanie listu żelaznego wobec Magdaleny Kralki, podejrzanej o kierowanie grupą przestępczą związaną z kibolami Cracovii. Dzięki temu kobieta mogłaby uniknąć aresztowania po powrocie do Polski. Kilka tygodni temu wydano za nią Europejski Nakaz Aresztowania.

Luka w VAT w Unii Europejskiej. Polska wśród prymusów

Ponad 137 miliardów euro - tyle wyniosła luka w podatku VAT w Unii Europejskiej w 2017 roku. Z danych opublikowanych przez Komisję Europejską wynika, że w porównaniu do 2016 roku zmniejszyła się ona o 8 miliardów euro. Jak dodano, wśród krajów, które radziły sobie najlepiej w UE w walce z luką, znalazły się Malta, Polska i Cypr.

27 spotkań z Putinem. Abe znów apeluje o zawarcie traktatu pokojowego

- Zawrzyjmy traktat pokojowy - zaapelował do prezydenta Rosji Władimira Putina premier Japonii Shinzo Abe. W sprawie tej jest "masa pytań", w tym dotyczących kwestii wojskowych - odpowiedział Putin. Przywódcy krajów spotkali się po raz kolejny we Władywostoku. Japonia i ZSRR, a potem Rosja po II wojnie światowej nie podpisały traktatu z powodu sporu terytorialnego o Wyspy Kurylskie.

Z Rzymu do Brukseli? Były premier kandydatem na komisarza

Były premier Włoch, były szef MSZ Paolo Gentiloni jest kandydatem na stanowisko unijnego komisarza - ogłosił w czwartek szef włoskiego rządu Giuseppe Conte. Dzień wcześniej premier przekazał tę informację szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. "Włochy wracają do unijnego centrum" - ocenia korespondent TVN24 i TVN24 BiS w Brukseli Maciej Sokołowski.

TVN24: Łukasz Piebiak poszedł na urlop wypoczynkowy

Sędzia Łukasz Piebiak, były wiceminister sprawiedliwości, który stracił funkcję po podejrzeniach o organizowanie hejtu wobec niektórych sędziów i może wrócić do orzekania, poszedł na urlop wypoczynkowy - dowiedziała się TVN24.

"Ważny świadek" w sprawie katastrofy MH17 zwolniony z aresztu

Sąd apelacyjny w Kijowie zwolnił z aresztu Wołodymyra Cemacha, byłego dowódcę obrony przeciwlotniczej prorosyjskich separatystów w Doniecku. Cemach jest ważnym świadkiem dla holenderskich śledczych w sprawie zestrzelenia malezyjskiego boeinga nad Donbasem w lipcu 2014 roku. Zginęło wówczas 298 osób, głównie obywateli Holandii.

Brat Borisa Johnsona rezygnuje z rządowego stanowiska

Jo Johnson, młodszy brat brytyjskiego premiera, zapowiedział, że zrezygnuje ze stanowiska wiceministra edukacji i mandatu posła. Jak tłumaczy, w ostatnich tygodniach "był rozdarty między lojalnośćią wobec rodziny a interesem narodowym", a napięcie to okazało się "nierozwiązywalne".

Oto najpopularniejsze nazwiska w Polsce

Jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? Ile osób nosi takie samo nazwisko jak twoje? To pytania, na które odpowiedzi znajdziemy w rządowym portalu dane.gov.pl.

"Nikt nie wypowiada się wprost". Lewica pyta o system Pegasus

Lewica zapowiedziała skierowanie w trybie dostępu do informacji publicznej pytania do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ministra sprawiedliwości i ministra koordynatora służb specjalnych w sprawie systemu Pegasus. Jej przedstawiciele chcą wiedzieć, czy polskie służby zakupiły program, który miałby służyć do inwigilowania obywateli. - Oczekujemy jasnych odpowiedzi - powiedział jeden z liderów Lewicy Razem, Adrian Zandberg.

Brytyjskie media o Johnsonie, który "stracił kontrolę" i "tchórzu" Corbynie

Media na Wyspach nie są zgodne w ocenie kryzysu parlamentarnego wokół brexitu. W środę Boris Johnson stał się pierwszym premierem w historii, który przegrał trzy pierwsze głosowania z rzędu za swojej kadencji. Część brytyjskich dzienników wypomina mu więc, że stracił kontrolę, inne wskazują natomiast na "tchórzliwość" lidera Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna.

Posłowie z ponowną kontrolą w resorcie sprawiedliwości

Troje parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej podjęło w czwartek ponowną kontrolę poselską w Ministerstwie Sprawiedliwości. Cezary Tomczyk, Mariusz Witczak i Joanna Augustynowska zawnioskowali do ministra Zbigniewa Ziobry, aby udostępnił między innymi formalną korespondencję dotyczącą sprawy "hejterki" Emilii.

Księżniczka Charlotte poszła do szkoły

Księżniczka Charlotte, córka księcia Cambridge Williama i księżnej Kate, dołączyła do swojego starszego brata i po raz pierwszy poszła do szkoły Thomas's Battersea w południowo-zachodnim Londynie. Rodzeństwo odprowadzili dumni rodzice.

Największe firmy Europy Środkowo-Wschodniej. Polski gigant na czele

Pięć firm z Polski znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej przygotowanego przez firmę Coface wspólnie z "Rzeczpospolitą". Pozycję lidera utrzymał Polski Koncern Naftowy Orlen, tuż za podium znalazła się zaś spółka Jeronimo Martins Polska.