Najnowsze

Najnowsze

Czy gwałtowny wzrost cen ropy odbije się na kieszeniach kierowców?

Nawet kilkanaście groszy na litrze - takie podwyżki, zdaniem ekspertów, mogą pojawić się w najbliższym czasie na stacjach paliw za sprawą rosnących cen ropy po atakach na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej. W razie uspokojenia sytuacji na Bliskim Wschodzie w kolejnych dniach, zmiany cen będą jednak mniejsze.

Wyspy Salomona i Tajwan zrywają stosunki

Rząd Wysp Salomona zdecydował o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Tajwanem. To już szóste państwo, które odwraca się od Tajpej na rzecz Pekinu, odkąd w 2016 roku prezydentem została Caj Ing-wen z proniepodległościowej Demokratycznej Partii Postępowej.

"Rząd PiS-u jest silny wobec słabych, a słaby wobec silnych"

Domagamy się informacji od ministra Ziobry, ile postępowań prokuratorskich jest prowadzonych w tej sprawie, ale również informacji od szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, bo uważamy, że ABW powinno się tą sprawą zajmować - apelowali posłowie Jan Grabiec i Robert Kropiwnicki z klubu PO-KO. Odnieśli się do ujawnionych w reportażu "Superwizjera" metod funkcjonowania mafii lekowej w Polsce. - Rząd PiS-u jest silny wobec słabych, a słaby wobec silnych - komentował Kropiwnicki.

Wyrok dla Polaka skazanego za szpiegostwo utrzymany

Sąd Najwyższy Rosji utrzymał w mocy wyrok dla obywatela RP, oskarżonego o szpiegostwo i skazanego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - podała agencja TASS, powołując się na służby prasowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Huti grożą kolejnymi atakami na rafinerie. Iran wyklucza spotkanie z Trumpem

Jeszcze w niedzielę Biały Dom nie wykluczał, że do takiego spotkania może dojść, ale cytowany w poniedziałek przez irańską telewizję rzecznik MSZ Iranu nie widzi takiej możliwości. Według niego podczas zbliżającej się sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku nie dojdzie do spotkania prezydentów Iranu i USA, Hasana Rowhaniego i Donalda Trumpa.

Kim "zaprosił Trumpa do Pjongjangu"

Jak pisze południowokoreański dziennik "Dzung-ang Ilbo", przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un w liście przekazanym w sierpniu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi zaprosił go do Pjongjangu.

Szybciej do megalotniska. Oto propozycje nowych tras na kolei

Prawie 700 kilometrów nowych linii kolejowych ma powstać w pięciu województwach: świętokrzyskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim - poinformowała w poniedziałek spółka Centralny Port Komunikacyjny. W tych regionach odbyły się już konsultacje z przedstawicielami lokalnych samorządów. Inwestycje mają związek z budową polskiego superlotniska.

"Jak zobaczyli, jak ogromne pieniądze się za tym kryją, przechodzili na ciemną stronę mocy"

W niektórych wojewódzkich inspektoratach farmaceutycznych jest po jednej, dwie osoby na całe województwo, a aptek kilka tysięcy. W Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym jest obecnie 10-11 osób uprawnionych do kontroli hurtowni leków - zwrócił uwagę we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Michał Janczura, publicysta TOK FM. Odniósł się między innymi do ujawnionych w reportażu "Superwizjera" metod funkcjonowania mafii lekowej w Polsce i do sposobów przeciwdziałania temu procederowi.

Polska Kronika Faktowa 15.09.2019

Niezatapialny minister skarbu, czystka w ZUS, egzotyczny sojusz medialny oraz odlatujący holender czyli pożegnanie z Leo Beenhakkerem. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 15.09.2019

Jak co tydzień dziennikarze sięgają do swojej pamięci i przypominają widzom najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat, a wśród nich między innymi historyczne zwolnienie selekcjonera Leo Beenhakkera po przegranym meczu ze Słowenią.

Migalski: na Śląsku mówi się "o jedną chochelkę za dużo"

Ja się naprawdę wkurzyłem. Sytuacja jest taka, że żona obecnego senatora postanowiła sama zostać senatorem z mojego okręgu, ponieważ pan senator postanowił być posłem - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Marek Migalski, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu. Tłumacząc powody swojej decyzji o powrocie do polityki, powiedział, że jest takie śląskie powiedzenie: "O jedną chochelkę za dużo".

Rusza festiwal w Gdyni. Niespodzianka na otwarcie, 19 filmów w konkursie

W Teatrze Muzycznym w Gdyni rozpoczyna się w poniedziałek 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W konkursie głównym publiczność zobaczy 19 produkcji. Filmy oceni jury z reżyserem Maciejem Wojtyszko na czele. Na gali otwarcia widzowie obejrzą zrekonstruowany "Powrót birbanta" Kazimierza Prószyńskiego z 1902 roku, zaprezentowany też zostanie konkursowy "Obywatel Jones" Agnieszki Holland. Platynowe Lwy za całokształt dokonań artystycznych odbierze Krzysztof Zanussi. Festiwal potrwa do 21 września.

Banki dostosują się albo znikną. Zmiany mogą być rewolucyjne

To nie konieczność dodatkowego wpisywania numeru PIN przy transakcjach kartą, ale wprowadzenie tak zwanej otwartej bankowości może być największą zmianą, jeśli chodzi o przepisy, które obowiązują od soboty. Jak ocenia Grzegorz Cimochowski z Deloitte, banki, jakie znamy dziś, albo się dostosują, albo znikną, a kluczowe będą podmioty, które zbudują trwałą bezpośrednią relację z klientem.

"Kaczyński ma powody, żeby stać na czele obozu"

Uważam, że Prawo i Sprawiedliwość dostanie najwięcej głosów. Natomiast w dalszym ciągu wierzę, że połączone głosy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego mogą dać większość w Sejmie - ocenił w "Rozmowie Piaseckiego" Marek Migalski, politolog i kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu. Mówił też o roli Jarosława Kaczyńskiego w nadchodzących wyborach. Ocenił, że prezes PiS "ma powody do tego, żeby stać na czele obozu".

Sytuacja daleka od spokoju, ale jest termin wyborów

Wybory prezydenckie w Algierii zostaną przeprowadzone 12 grudnia - ogłosił w niedzielę wieczorem tymczasowy prezydent tego kraju Abdelkader Bensalah. Wybory mają wyłonić następcę sprawującego przez 20 lat urząd głowy państwa Abdelaziza Butefliki.